Založ si blog

Týchto 5 otázok by ste na pracovnom pohovore mali určite položiť

pohovor do prace

Hľadáte si prácu a konečne ste dostali vytúženú pozvánku na pracovný pohovor? Ak nechcete nič nechať na náhodu, tak by ste sa naň mali poriadne pripraviť, pretože o definitívnom rozhodnutí vášho potenciálneho zamestnávateľa často rozhodujú aj tie najmenšie detaily. Zamerali sme sa na to, ktoré otázky by ste mali ako uchádzač určite položiť, aby ste ukázali, že vám na získaní pracovného miesta naozaj záleží. 

Spôsobov, ako uspieť na pracovnom pohovore je viacero. Od slušného vystupovania, cez zdravú zvedavosť a odvahu až po vhodne zvolené oblečenie a úpravu zovňajška. To sú základy, ktoré by ste mali mať v každom prípade zvládnuté, pretože najmä pri tých zaujímavejších a žiadanejších pozíciách rozhodujú o úspechu práve detaily. Pri ceste za vysnívanou kariérou vám pomôže, ak popracujete na svojom vystupovaní a možno vás to prekvapí, ale v tomto smere dokáže zázraky aj dentálna hygiena BA. Ak totiž budete mať chrup v poriadku, dodá vám to na pohovore potrebné sebavedomie. 

Tipov, ako na pracovnom pohovore uspieť je veľa, no my sme sa tentoraz zamerali na 5 konkrétnych otázok, ktoré by z vašej strany mali zaznieť. Ak dostanete priestor na kladenie otázok, určite by ste nemali zostať ticho, no zároveň by ste nemali položiť akúkoľvek otázku bez rozmyslu. Takže, ktoré odporúčame zaradiť do „výbavy“? 

Pýtajte sa na ďalší postup pri výbere záujemcov

V prípade, že už počas prvého kola pohovorov máte o danú pozíciu ďalej záujem, pýtajte sa ako budú vyzerať ďalšie fázy výberového procesu. Nielenže získate lepšiu predstavu o tom, aké sú vaše šance a koľko toho ešte máte pred sebou, ale týmto spôsobom preukážete úprimný záujem o danú pracovnú pozíciu. 

pracovny pohovor

Túto otázku pochopiteľne položte iba vtedy, ak pohovor z viacerých fáz pozostáva. Ak sa napríklad budete uchádzať o prácu v autosklo Zlaté moravce, nebudú vás zrejme čakať 3 či 4 kolá pohovorov, ale naopak bude najdôležitejšie ukázať odbornosť a šikovnosť pri práci. 

Aké vlastnosti oceníte pri úspešnom záujemcovi?

O tom, čo spoločnosť očakáva od uchádzača ste sa mohli dočítať už v pracovnom inzeráte, pričom väčšinou ide o rovnaké frázy, ktoré všetci dôverne poznáme. Spýtajte sa na pohovore, aké vlastnosti by mal mať úspešný záujemca a pokúste sa naznačiť, ktoré z nich patria medzi vaše silné stránky. Týmto spôsobom tiež získate možnosť poukázať na svoje pracovné skúsenosti. 

Aké sú možnosti ďalšieho vzdelávania v danej oblasti?

Položením tejto otázky dávate najavo, že aj po prijatí do zamestnania sa vaša snaha neskončí. Navyše, každá firma zodpovedná voči svojim zamestnancom im ochotne zabezpečí ďalšie možnosti vzdelávania. A čo sa dozviete? Zistíte, či firma organizuje kurzy a čo všetko sa popri výkone svojej práce naučíte. Ak to bude napríklad marketingová agentúra, naučíte sa, že takto sa robí SEO a čo všetko je potrebné pre vybudovanie úspešného e-commerce projektu. 

Spýtajte sa na plány vášho potenciálneho zamestnávateľa

Medzi otázkami by vždy mala byť aspoň jedna, ktorá sa bude priamo týkať priamo vášho potenciálneho zamestnávateľa. Spýtajte sa preto na plány firmy na najbližšie obdobie, aké sú ciele a ako by ste prípadne mohli napomôcť pri ich dosahovaní. Pri tejto otázke zároveň získate možnosť ukázať, že ste si o danej firme už niečo naštudovali, čo je na pracovnom pohovore vždy veľké plus. 

pohovor do prace

Nechajte si vysvetliť, ako by vyzeral váš deň

Otázky, ktoré položíte nemusia byť koncipované iba ako formálne. Zapojte trošku fantázie a predstavte si, že ste svoje vytúžené pracovné miesto už získali. Nechajte si preto v tejto súvislosti vysvetliť, ako by vyzeral váš bežný pracovný deň. Pokojne sa spýtajte aj na detaily ako napríklad to, kam sa chodí na obedy, či je k dispozícii oddychová miestnosť a hi fi audio, prípadne aké budete mať možnosti počas pracovného dňa načerpať energiu a inšpiráciu. 


Foto: elements.envato.com

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

Ján Horecký

Školský zákon má šancu prejsť, Horecký a Heger sa dohodli so stranou SaS

29.03.2023 15:32

Poslanci Národnej rady SR za SaS podporia vládnu novelu školského zákona, o ktorej sa má rokovať v stredu večer.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449732x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu