Založ si blog

Zachyťte produkty na fotografii ako profesionál vďaka týmto tipom

fotenie produktovych fotiek

Jeden skvelý záber vydá aj za tisíce slov. Toto príslovie bezpochyby platí aj v prípade produktovej fotografie, ktorá je vo všeobecnosti celkom náročnou disciplínou. Oplatí sa však vedieť, že sú to často práve kvalitné produktové fotografie, ktoré rozhodujú o úspechu a ak si na nich dáte záležať, získate veľmi dôležitú konkurenčnú výhodu. Prinášame užitočné tipy, vďaka ktorým pozdvihnete produktové fotografie na celkom novú úroveň. 

Ak máte e-shop alebo akýkoľvek iný komerčný web, kvalitné produktové fotografie sú nevyhnutným doplnkom vašej online prezentácie. Návštevníci sú v tomto smere čoraz náročnejší a aj napomáha tomu aj trend krásnych fotografií na sociálnych sieťach, jednoducho nikto sa nechce pozerať na rozmazané a tmavé fotografie produktu. Dokonca, nekvalitné fotografie môžu od nákupu odradiť aj tých, ktorí už boli takmer presvedčení. Nižšie sme zhrnuli tipy pre všetkých, ktorí chcú aby boli ich produktové fotografie ako od profesionála. 

Osvojte si zlaté pravidlá produktovej fotografie

Skôr ako sa rozhodnete fotiť produkty, mali by ste poznať základné zásady produktovej fotografie, ktoré môžeme pokojne nazvať aj ako zlaté. Je dôležité uvedomiť si, čo chcete fotografiou vyjadriť – teda či ide o statickú prezentáciu produktu, alebo naopak o prezentáciu pri používaní. V prípade niektorých produktov je vhodné obe tieto typy fotografií skombinovať. Ako príklad poslúži kartová hra Spoločenská terapia, čo je na fotenie celkom špecifický produkt. Samotné fotografie kariet sú iste pre nakupujúceho zaujímavé, avšak ešte lákavejšie budú pôsobiť fotografie zachytávajúce hráčov a ich emócie. 

správne fotenie produktov

Majte na pamäti, že produkt by mal byť nafotený tak, aby nalákal, no na druhej strane, fotka by nemala klamať. Nereálne fotografie produktu v konečnom dôsledku skôr uškodia. Atraktívne nafotené diétne tyčinky, pri ktorých sa vám budú zbiehať slinky by také mali byť aj v skutočnosti, pretože inak zostane sklamanému zákazníkovi akurát tak trpká príchuť. 

Ďalšie „zlaté pravidlá“ sú fotiť produkt dokonale čistý a bez akýchkoľvek nedostatkov, so správnym nasvietením a s eliminovaním odleskov. Aspoň jedna fotka produktu by mala byť zhotovená s bielym pozadím, ak je to technicky možné. Kvalitná produktová fotka musí byť skrátka dostatočne svetlá, detailná a poskytovať záujemcovi o produkte jasnú predstavu. 

Nebojte sa experimentovať s 360° fotografiami

V prezentácii produktov môžete ale zájsť ešte ďalej. Hoci vyššie napísané pravidlá platia, neznamená to, že by ste nemohli trošku experimentovať. Vhodným oživením vašej produktovej prezentácie môžu byť aj 360° fotografie, ktoré produkt zachytia z každého uhla a tak návštevníkovi vášho e-shopu alebo prezentačného webu ponúknu celkom jasnú predstavu o jeho spracovaní aj dizajne. Týmto spôsobom veľmi dobre vyniknú napríklad módne doplnky, zlaté šperky či oblečenie. Jednoducho produkty, pri ktorých nakupujúci radi skúmajú každý detail. 

Stavte na profesionálnu výbavu

Improvizované foto štúdio si môžete pri troške kreativity vytvoriť aj v domácom prostredí. Počítajte však s tým, že toto riešenie so sebou prináša mnohé obmedzenia a na seriózne produktové fotky sa oplatí buď prenájom foto atelieru so zapožičanou alebo vlastnou výbavou. V prípade, že potrebujete iba občas nafotiť niekoľko produktov, tak výhodou prenájmu štúdia je možnosť zapožičania rekvizít aj profesionálnej techniky, ako sú svetlá, blesky a softboxy, takže sa vyhnete investíciám do drahej techniky, ktorú by ste aj tak nemali možnosť naplno využiť. 

profesionalna vybava pri fotografovani

Správne použitá foto technika dá vašim produktovým fotografiám úplne nový rozmer. Nezabudnite ani na to, že v určitých prípadoch môžete aj produktovú fotografiu oživiť o vhodné rekvizity, ktoré opäť nájdete aj v rôznych ateliéroch na prenájom. 

Foto: elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

New York

Nad New Yorkom za bieleho dňa preletel meteor, potvrdila NASA

17.07.2024 21:58

Ohnivá guľa letela rýchlosťou asi 66 000 kilometrov za hodinu a klesala pod pomerne strmým uhlom.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Zahraničná politika na štyri svetové strany je v prospech občanov. Plánuje cestu do Číny, vyjadril sa aj k Orbánovým cestám

17.07.2024 21:29, aktualizované: 21:30

Sedemnásteho júla 1992 som bol 27-ročným elévom v Slovenskej národnej rade, povedal predseda vlády.

slnečné jazerá, senec

Život mali pred sebou. Na Slnečných jazerách sa utopili dvaja mladíci

17.07.2024 21:13

Mladíci skočili do jazera z vodného bicykla a už sa nevynorili.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 795900x
Priemerná čítanosť článkov: 1460x

Autor blogu