Založ si blog

Poznáte tieto 3 tipy pre efektívnejšie pranie?

So stúpajúcimi cenami energií a tovarov v obchodoch sa čoraz viac ľudí zaujíma o to, ako bežné činnosti v domácnosti robiť ešte efektívnejšie. Práčka patrí medzi spotrebiče, ktoré takmer všetci používame pravidelne, pričom spôsob jej používania dokáže poriadne ovplyvniť účty za elektrinu. Poradíme vám, ako práčku používať ešte efektívnejšie a tiež čosi ušetriť. 

Oboznámte sa s pracími programami 

Nejedna práčka disponuje viac ako desiatkou pracích programov, len málokto však všetky dôkladne pozná a tak využíva akurát tak jeden či dva, hoci práve tie nemusia byť vo všetkých prípadoch najvhodnejšie. 

O tom, koľko práčka spotrebuje rozhoduje nielen dĺžka programu ale aj teplota vody či spôsob prania (napr. dĺžka a rýchlosť odstreďovania). Platí jednoduché pravidlo – čím vyššia teplota vody, tým vyššia spotreba. Ak nimi vaša práčka disponuje, odporúča sa tiež používať eko programy optimalizované pre nižšiu spotrebu. 

práčka

Nepotrebujete vždy aviváž

Ak chcete pri praní ušetriť, premýšľajte aj nad tým, čo do práčky lejete. S avivážou ani pracím prostriedkom to nemusíte preháňať, v tomto prípade totiž určite neplatí pravidlo „čím viac, tým lepšie“. Navyše, nadmerné používanie aviváže môže viesť k poškodeniu práčky, prípadne skráteniu jej životnosti. Zaujímavou alternatívou sú v tomto smere parfémy do prania, ktoré oblečenie krásne prevoňajú a doslova z nich pri praní stačí použiť pár kvapiek. 

Práčku neprepĺňajte

Aby ste efektivitu prania maximalizovali, naučte sa odhadnúť optimálne množstvo náplne. Poloprázdnu práčku sa príliš púšťať neoplatí, rovnako ako ani preplnenú práčku. V tom druhom prípade totiž dochádza k väčšiemu namáhaniu pohyblivých súčastí a tým aj vyššej energetickej spotrebe. Výsledky prania preplnenej práčky navyše nemusia byť uspokojivé, hoci niečo zachránia parfémy na praní, tak ani oblečeniu preplnený bubon práčky tiež neprospieva. 


zdroj: elements.envato.com

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

Nord stream objekt

Dánske úrady vyzdvihli 'záhadný' objekt od plynovodu Nord Stream 2

29.03.2023 17:50

Objekt sa javí ako námorná dymová bója a nepredstavuje bezpečnostné riziko.

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449756x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu