Založ si blog

Z drobnej praskliny nebezpečná pavučina: zima naplno preverí čelné sklo vášho auta

Prichádzajúce mrazivé počasie dá zabrať nielen nám, ale aj našim verným spoločníkom na štyroch kolesách. Príprava auta na zimu by však ani zďaleka nemala končiť doliatím zimnej zmesi do ostrekovačov a prezutím pneumatík. Čítajte ďalej a zistite, prečo si vašu pozornosť zaslúži aj čelné sklo. V tomto smere vám dokážu pomôcť odborníci z autosklo Zlaté Moravce.

predné sklo auto

Stačí jeden kamienok

Nemusíte ani najazdiť desiatky tisíc kilometrov ročne, aby sa vám „pošťastilo“ schytať do okna odletený kamienok. V lepšom prípade vám na okne nechá iba pár milimetrovú stopu, nad ktorou si akurát tak schuti zanadávate. Hoci takáto prasklina môže byť celkom nenápadná, práve cez zimu vám dokáže narobiť poriadne problémy.

Dôvod je jednoduchý. V praskline sa začne hromadiť voda, ktorá v nej zmrzne a tým ju veľmi rýchlo rozšíri. Zabúdať netreba ani na pomerne veľké teplotné zmeny medzi exteriérom a interiérom, ktorým vaše oslabené čelné sklo ľahko podľahne. Výsledkom je potom veľká prasklina cez čelné okno, ktorá je nielen nevzhľadná, ale aj nebezpečná. Navyše spôsobí, že vaše auto sa bude považovať za nespôsobilé pre cestnú premávku.

Riešenie neodkladajte

V uvedenom prípade platí, že najlepšie je riešiť problém, kým sa nezhorší. Riešenie prasklín čelného skla sa preto neoplatí odkladať. Oplatí sa vedieť, že kým prasklina nemá väčší priemer ako 2 cm, spravidla sa dá vyplniť špeciálnou hmotou, čím sa vyhnete jej ďalšiemu zväčšovaniu. Takéto riešenie je pritom nielen bezpečné, ale aj cenovo dostupné a nevyjde vás na viac ako pár desiatok eur.

Pred zimou si teda čelné sklo auta dôkladne skontrolujte a prípadné nedostatky si dajte opraviť alebo zvážte výmenu celého okna, na čo je možné využiť aj plnenie z havarijného poistenia.


Foto: elements.envato.com

Ako vám pomôže Detralex na kŕčové žily?

25.11.2022

Keď sa vám na nohách objavia nepekné metličky, nemávnite len rukou. Zdanlivá kozmetická záležitosť sa časom môže premeniť na zdravotný problém. Existuje niekoľko možností, ako uľaviť od kŕčových žíl – pančuchy, Detralex či zmena stravy. Príčiny vzniku kŕčových žíl Zväčšené a zohýbané povrchové žily či modré hrčky a uzly sa najčastejšie tvoria na [...]

Chudnúť s polievkami? Ide to, ale treba si vedieť vybrať!

24.11.2022

Zhrozili ste sa pri pohľade váhu a rozhodli ste sa, že ešte do zimy musíte pár kilogramov zhodiť? Tak potom je najvyšší čas upraviť si jedálniček. Aby bolo vaše snaženie naozaj efektívne, mali by ste sa vyhnúť drastickým úpravám stravy a hladovaniu. Na druhej strane, pri chudnutí objavíte možno aj niečo nové – napríklad chutné polievky, ktoré sú pre diétne [...]

Ako sa najlepšie pripraviť na finančný audit

23.11.2022

Finančný audit môže byť stresujúcim obdobím pre každú firmu. Príprava a plánovanie však môžu pomôcť zabezpečiť hladký a úspešný priebeh. Audit je proces, pri ktorom sa skúmajú a overujú finančné záznamy spoločnosti s cieľom zabezpečiť ich presnosť a vernosť. Kroky na zabezpečenie úspešného auditu zahŕňajú: 1. Plánovanie auditu Plánovanie auditu môže [...]

parlament

Voľby by v novembri vyhral Hlas pred Smerom, SaS sa prepadla pod OĽaNO

28.11.2022 19:00

Prieskum sa konal 22. až 28. novembra na vzorke 1023 respondentov.

Somálsko útoky samovražedné bombový

Útok islamistov na somálsky hotel využívaný politikmi si vyžiadal deväť mŕtvych

28.11.2022 18:41

Bezpečnostným zložkám sa podarilo zachrániť asi 60 ľudí, ktorí vyviazli bez zranení.

Nemocnica Poprad

Súkromní lekári: Ambulantný sektor je potrebné dofinancovať

28.11.2022 18:33

Ambulancie podľa prezidenta Asociácie súkromných lekárov trápi okrem iného aj nárast cien energií.

ukrajina

Rusko odpálilo už 16-tisíc rakiet, veľká väčšina mierila na civilov

28.11.2022 17:32

Cieľom iba viac ako 500 rakiet boli vojenské objekty.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 287
Celková čítanosť: 367918x
Priemerná čítanosť článkov: 1282x

Autor blogu