Založ si blog

Prečo je WordPress najlepšou voľbou pre tvorbu webových stránok?

wordpress tvorba webu

Celosvetovo uznávaný a na globálnej úrovni aj najpoužívanejší systém WordPress je na trhu už takmer 20 rokov a svoje prvenstvo potvrdzuje aj tým, že naň stavili vplyvné značky. Jednotkou na trhu je nielen v európskych krajinách, a to vďaka efektivite, funkčnosti a jednoduchosti pri používaní. Na WordPress stavilo v podstate polovička online sveta. 

Webovú stránku s akýmkoľvek zameraním možno vytvoriť od úplných základov vo WordPresse

Jadro systému je založené na nenáročných a ľahko naučiteľných znalostiach, ktoré používatelia nemusia ovládať na profesionálnej úrovni. Pomerne rýchle ovládanie systému charakterizuje nielen prvotné vytvorenie webovej stránky, ale aj jej následné nevyhnutné úpravy a optimalizácie. Systém WordPress má ľahkú dostupnosť a globálnu popularitu, takže jeho bezplatné používanie nie je obmedzené len na vybrané krajiny. 

wordpress web

Vytvorený základ webovej stránky je väčšinou nasledovaný dizajnovými úpravami, s ktorými vám môže pomôcť aj samotný WordPress. Nastavenia vzhľadu webu zahŕňa niekoľko kategórií tém, ktoré používateľovi značne uľahčia cestu k vysnívanej stránke. Kategorizovanie tém sa totiž odvíja aj od zamerania webovej stránky a podnikania. Témy s originálnymi farebnými kombináciami a efektívnym rozmiestnením jednotlivých sekcií sa postarajú o autentický vzhľad vášho webu a ušetria vás tak početných úprav s cieľom vytvoriť vizuálnu atraktivitu a zároveň sa priblížiť k charakteru vášho podnikania. 

Práve univerzálnosť je výnimočnou vlastnosťou celého systému, preto dokáže vyhovieť požiadavkám začínajúcich webových stránok a rovnako sa ho držia aj stránky s gigantickými číslami návštev. V rámci SEO – t.j. optimalizácie pre vyhľadávače dokáže WordPress poskytnúť aj praktické prepojenia so špecializovanými doplnkami. Z hľadiska návštevností v prehliadači Google sa SEO vlastnosti WordPressu premieňajú na oveľa vyššie hodnotené ako v prípade ostatných systémov. Webové stránky vytvorené a spravované vo WordPresse ponúkajú vyšší level flexibility, a to kvôli nespočetným možnostiam prepojení s rôznymi pluginmi, modulmi a doplnkami pre sociálne siete, prieskumy i internetové obchody. Jedným z najlepšie hodnotených pluginov pre internetové obchody je WooCommerce, ktorý má funkcie cielené pre menších i väčších podnikateľov a ktorého integrácia vo WordPresse rozšírila škálu jeho používateľov o mnohých majiteľov e-shopov. 

seo optimalizacia

Stiahnutie, inštalácia a aj používanie WordPressu je úplne bez poplatkov, čo však vôbec neuberá na jeho pravidelných aktualizáciách zvyšujúcich kvalitu ponúkaných funkcií. Aktuálne v roku 2022 bola spustená zatiaľ najnovšia verzia 6.0 obohatená o funkčnejší chod a zameraná na zlepšenie časti úprav. 


Foto: elements.envato.com

Trikrát „U“ – udržateľnejšie, unikátne a úžasné

03.10.2022

Nemecká značka kuchýň Nolte má za sebou viac ako 60 rokov skúseností a svojím konceptom výroby patrí medzi priekopníkov vo svojom obore. Spoločnosť založil Konrad Nolte a do dnešnej doby funguje ako rodinné podnikanie zamerané na kvalitu, dizajn a udržateľnosť. Základné princípy firmy vychádzajú z udržateľnosti prírodných zdrojov, čistoty vzduchu, [...]

Vlastné bývanie mimo mesta je trendom, ktorý preferuje stále viac Slovákov

29.09.2022

Udalosti z uplynulých rokov v mnohom zmenili naše pracovné možnosti a čoraz viac slovenských zamestnávateľov a zamestnancov využíva možnosti práce formou home office. Aj vďaka tomuto trendu preferujú mnohí z nás bývanie neďaleko väčších miest s dobrou dostupnosťou do mesta. Bohatú ponuku zaujímavých nehnuteľností v okrese Malacky prináša [...]

Taxi na letisko Schwechat s individuálnym prístupom

28.09.2022

Cestovanie bez hraníc dopĺňajú aj bezbariérové možnosti na letisku. Ako v týchto prípadoch postupovať? Nech už odlietate z akéhokoľvek letiska, bezpochyby očakávate nielen ústretový prístup zamestnancov, ale aj tak nastavenú prevádzku, aby poskytovala maximálny komfort až do momentu pristátia. Mnohé letiská dokážu splniť štandardné požiadavky cestujúcich [...]

peugeot, Čadca, nehoda, opitý šofér

Vodič, ktorý zrazil v Čadci matku s dvomi deťmi, poputuje do väzby

07.10.2022 12:14

Uznesenie o vzatí do väzby nie je právoplatné. Prokurátor sa vzdal práva na podanie sťažnosti.

Húfnica Zuzana 2

Aj slovenské Zuzany už Kyjev zaradil do svojho vojnového arzenálu

07.10.2022 12:00

Kyjev a celú Ukrajinu vraj pred Rusmi zachránili protitankové strely Javelin, z ktorých sa stala legenda. Do tohto zoznamu svätcov pribudla už aj slovenská hufnica Zuzana.

alkohol tester

Vodič v Bardejove narazil do nákladného auta, nafúkal 3,6 promile

07.10.2022 11:52

Bardejovčan sa pri vchádzaní na parkovisko nevenoval plne vedeniu vozidla a narazil do nákladného auta.

Súdna mapa

Súdna mapa sa pre nepripravenosť odkladá

07.10.2022 11:37

Zameškané organizačné prípravy, podcenenie komunikácie a nejasný proces preraďovania sudcov spôsobili, že implementácia reformy sa odkladá o päť mesiacov.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 334678x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu