Založ si blog

Obrazy ako štýlové doplnky do obývačky: 3 krát inak

Obývačku považujú mnohí za najdôležitejšiu miestnosť. Veď napokon, stretáva sa tu celá rodina, prijímajú návštevy, ale práve tu trávime chvíle relaxu pozeraním televízora. Obývačka je skrátka ústrednou časťou bytov a domov, a preto by ste si pri jej zariaďovaní mali dať záležať. Steny v obývačke by rozhodne nemali zostať holé, pripravili sme pre vás tipy, ako ich zaplniť. 

Inšpirujte sa prírodou

Ak sledujete trendy bytového dizajnu, určite viete, že aktuálne sú veľmi obľúbené rôzne prírodné motívy a materiály. Či už hovoríme o konferenčnom stolíku podopieranom lakovaným kmeňom alebo bambusových žalúziách, vhodne skombinované prírodné materiály dodajú obývačke veľmi príjemnú atmosféru. Prírodné dekorácie do obývačky ale vhodne dotvárať aj tzv. zelené obrazy na stenu. 

obraz z machu do obyvacky

Vyberte si do obývačky obraz zo stabilizovaného machu, ktorý zvýrazní vzdušnosť celej miestnosti a zaručene pritiahne nejeden zvedavý pohľad. Ak máte dostatočne veľkú obývačku a veľkoryso nastavený rozpočet, môžete si nechať vyhotoviť rovno celú zelenú stenu alebo kút. 

Dajte obývačke vlastný rukopis

V prípade, že pre svoju obývačku hľadáte niečo celkom špecifické, skúste porozmýšľať, ako by ste vedeli prejaviť svoje vlastné zručnosti. Ak máte povedzme záľubu vo fotografovaní, tak steny v obývačke môžu byť miestom, kde budete tie najlepšie kúsky vystavovať na obdiv. Navyše, takúto kolekciu obrazov si môžete relatívne často meniť, napríklad navštívite fotografický workshop a naučíte sa niečo nové. 

Viacdielne obrazy

Pri výbere obrazov do obývačky zďaleka nie je dôležitá ich cena, ale predovšetkým to, ako vystihujú váš vkus. Napokon, aj obraz s celkom bežným motívom môže pôsobiť veľmi zaujímavo, ak bude spracovaný ako viacdielny. V prípade, že z obývačky vytvárate oázu pokoja a pohody, chybu určite neurobíte s viacdielnymi obrazmi s prírodnými motívmi alebo zátiším.

viacdielne obrazy v obyvacke

Nechať naplno vyniknúť steny v obývačke vám pri zapojení kreativity určite nebude robiť problém a veríme, že aspoň jeden zo spomínaných tipov bude pre vás tou správnou inšpiráciou. 


Foto: elements.envato.com

Trikrát „U“ – udržateľnejšie, unikátne a úžasné

03.10.2022

Nemecká značka kuchýň Nolte má za sebou viac ako 60 rokov skúseností a svojím konceptom výroby patrí medzi priekopníkov vo svojom obore. Spoločnosť založil Konrad Nolte a do dnešnej doby funguje ako rodinné podnikanie zamerané na kvalitu, dizajn a udržateľnosť. Základné princípy firmy vychádzajú z udržateľnosti prírodných zdrojov, čistoty vzduchu, [...]

Vlastné bývanie mimo mesta je trendom, ktorý preferuje stále viac Slovákov

29.09.2022

Udalosti z uplynulých rokov v mnohom zmenili naše pracovné možnosti a čoraz viac slovenských zamestnávateľov a zamestnancov využíva možnosti práce formou home office. Aj vďaka tomuto trendu preferujú mnohí z nás bývanie neďaleko väčších miest s dobrou dostupnosťou do mesta. Bohatú ponuku zaujímavých nehnuteľností v okrese Malacky prináša [...]

Taxi na letisko Schwechat s individuálnym prístupom

28.09.2022

Cestovanie bez hraníc dopĺňajú aj bezbariérové možnosti na letisku. Ako v týchto prípadoch postupovať? Nech už odlietate z akéhokoľvek letiska, bezpochyby očakávate nielen ústretový prístup zamestnancov, ale aj tak nastavenú prevádzku, aby poskytovala maximálny komfort až do momentu pristátia. Mnohé letiská dokážu splniť štandardné požiadavky cestujúcich [...]

SR Bratislava súd Dušan D. tragédia návrh väzba BAX

Súd prepustil Dědečka. Prokurátor vysvetľuje okolnosti

07.10.2022 10:30

Dozorový prokurátor Juraj Chylo informuje o okolnostiach prepustenia Dušana Dědečka na slobodu.

Afrika / Glóbus /

WHO varuje pred vysokým počtom samovrážd v Afrike

07.10.2022 10:30

Počet samovrážd na tomto kontinente je navyše o viac ako pätinu vyšší než inde.

Las Vegas / Policajná dodávka /

Útok nožom na rušnej ulici v Las Vegas si vyžiadal najmenej dve obete

07.10.2022 10:10

Polícia uviedla, že traja hospitalizovaní ľudia sú v kritickom stave a ďalší traja sú v stabilizovanom stave.

Joe Biden

Biden omilostil tisíce ľudí odsúdených za prechovávanie marihuany

07.10.2022 09:49

"Nikto by nemal byť vo väzení len za užívanie alebo prechovávanie marihuany," uvádza sa v Bidenovom vyhlásení

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 334596x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu