Založ si blog

Ako postaviť dokonalý fotoateliér

Vybudovanie vlastného fotoateliéru môže byť z dlhodobého hľadiska úsporné. Je to dobrý spôsob, ako posunúť svoje služby na vyššiu úroveň. Či už plánujete fotografovať modelky, rodiny, produkty alebo jedlo, čítajte ďalej a dozviete sa viac o budovaní fotoštúdia. 

 1. Lokalita

Prvou a rozhodujúcou vecou pri budovaní fotoateliéru je rozhodnutie o mieste, kde ho zriadite. Postavíte ho na svojom pozemku, zriadite si ho v dome alebo si prenajmete iné priestory? Napríklad ak sú vašimi cieľovými klientmi rodiny, bolo by dobré vybrať si priestor, do ktorého sa zmestí hneď niekoľko ľudí. Ak robíte len produktové fotografie, bude vám stačiť oveľa menšia miestnosť. V prípade, že si chcete postaviť ateliér na dvore alebo vyhradiť si miestnosť v dome, poradia vám PLAAN architekti.

zdroj: elements.envato.com

2. Pozadia

Fotografické pozadia sú známe tým, že snímkam dodávajú kontextuálnu eleganciu. Môžu tiež pomôcť regulovať odrazy svetla a expozíciu. Ak chcete získať najlepšiu textúru, teplotu farieb a osvetlenie, ako pozadie môžete zvoliť kvety, mach alebo napodobeninu kameňa. 

3. Svetlo

Pri fotografovaní je veľmi dôležité nájsť správne osvetľovacie zariadenie. Ak ste produktový fotograf, pri fotografovaní šperkov, oblečenia či športových doplnkov je potrebné zachytiť každý detail. Poloha svetelného zdroja môže pomôcť vytvoriť svetlé a tmavé miesta, ktoré dodajú snímke hĺbku. Pri stavbe fotoateliéru myslite na to, že môžete využiť aj prirodzené svetlo.

4. Zariadenie interiéru

Myslite na to, že ak fotografujete ľudí, fotoateliér nie je priestorom len pre vás. Dbajte na to, aby sa vaši klienti cítili pohodlne, a aby na svojich fotkách vyzerali uvoľnene. Majte po ruke rekvizity ako kreslá, stoličky alebo iné predmety vhodné na vytvorenie pôsobivého záberu. 

Ak si ešte nechcete zariadiť svoje vlastné fotoštúdio, vyhľadajte zariadený fotoateliér na objednávku. Stačí ak do prehliadača zadáte napríklad „fotoateliér bratislava“ a vyberiete si jeden z výsledkov.

Chcete pracovať v Rakúsku? Užite si tieto výhody

05.02.2023

Práca v Rakúsku má mnoho výhod. Táto krajina so zaujímavou kultúrou a rozmanitým pracovným trhom je pre uchádzačov o zamestnanie veľmi žiadanou destináciou. Ak chcete pracovať u našich susedov, mali by ste vedieť o nasledovných výhodách. Aké sú výhody práce a života v Rakúsku? Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia, ktorí hľadajú lepšiu prácu v zahraničí [...]

Keď ide o peniaze: riešenie týchto problémov sa odkladať určite neoplatí

30.01.2023

Vo všeobecnosti platí, že najlepšie je problémom predchádzať a keď už nastanú, treba im čeliť. Kým niektoré odklad znesú, pred inými sa strkať hlavu do piesku rozhodne nevypláca. Pozreli sme sa na trojicu životných situácií, pri ktorých sa vám odkladanie riešenia problémov môže vypomstiť. Kanalizačné potrubie nepodceňujte Problémy s kanalizáciou [...]

Ako sa stať moderným účtovníkom a uľahčiť život sebe aj svojim klientom?

28.01.2023

Účtovníctvo je mnohými považované za konzervatívny odbor, ktorý si okrem iného vyžaduje aj plnú profesionálnu angažovanosť. Neplatí však, že by účtovníctvo bolo odolné voči akýmkoľvek zmenám. Práve naopak, bleskový pokrok technológií a k tomu aj nedávna celosvetová pandémia spolu s mnohými obmedzeniami urýchlila ochotu prijímať zmeny a vyjsť v ústrety [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 312
Celková čítanosť: 417618x
Priemerná čítanosť článkov: 1339x

Autor blogu