Založ si blog

Ako postaviť dokonalý fotoateliér

Vybudovanie vlastného fotoateliéru môže byť z dlhodobého hľadiska úsporné. Je to dobrý spôsob, ako posunúť svoje služby na vyššiu úroveň. Či už plánujete fotografovať modelky, rodiny, produkty alebo jedlo, čítajte ďalej a dozviete sa viac o budovaní fotoštúdia. 

 1. Lokalita

Prvou a rozhodujúcou vecou pri budovaní fotoateliéru je rozhodnutie o mieste, kde ho zriadite. Postavíte ho na svojom pozemku, zriadite si ho v dome alebo si prenajmete iné priestory? Napríklad ak sú vašimi cieľovými klientmi rodiny, bolo by dobré vybrať si priestor, do ktorého sa zmestí hneď niekoľko ľudí. Ak robíte len produktové fotografie, bude vám stačiť oveľa menšia miestnosť. V prípade, že si chcete postaviť ateliér na dvore alebo vyhradiť si miestnosť v dome, poradia vám PLAAN architekti.

zdroj: elements.envato.com

2. Pozadia

Fotografické pozadia sú známe tým, že snímkam dodávajú kontextuálnu eleganciu. Môžu tiež pomôcť regulovať odrazy svetla a expozíciu. Ak chcete získať najlepšiu textúru, teplotu farieb a osvetlenie, ako pozadie môžete zvoliť kvety, mach alebo napodobeninu kameňa. 

3. Svetlo

Pri fotografovaní je veľmi dôležité nájsť správne osvetľovacie zariadenie. Ak ste produktový fotograf, pri fotografovaní šperkov, oblečenia či športových doplnkov je potrebné zachytiť každý detail. Poloha svetelného zdroja môže pomôcť vytvoriť svetlé a tmavé miesta, ktoré dodajú snímke hĺbku. Pri stavbe fotoateliéru myslite na to, že môžete využiť aj prirodzené svetlo.

4. Zariadenie interiéru

Myslite na to, že ak fotografujete ľudí, fotoateliér nie je priestorom len pre vás. Dbajte na to, aby sa vaši klienti cítili pohodlne, a aby na svojich fotkách vyzerali uvoľnene. Majte po ruke rekvizity ako kreslá, stoličky alebo iné predmety vhodné na vytvorenie pôsobivého záberu. 

Ak si ešte nechcete zariadiť svoje vlastné fotoštúdio, vyhľadajte zariadený fotoateliér na objednávku. Stačí ak do prehliadača zadáte napríklad „fotoateliér bratislava“ a vyberiete si jeden z výsledkov.

Trikrát „U“ – udržateľnejšie, unikátne a úžasné

03.10.2022

Nemecká značka kuchýň Nolte má za sebou viac ako 60 rokov skúseností a svojím konceptom výroby patrí medzi priekopníkov vo svojom obore. Spoločnosť založil Konrad Nolte a do dnešnej doby funguje ako rodinné podnikanie zamerané na kvalitu, dizajn a udržateľnosť. Základné princípy firmy vychádzajú z udržateľnosti prírodných zdrojov, čistoty vzduchu, [...]

Vlastné bývanie mimo mesta je trendom, ktorý preferuje stále viac Slovákov

29.09.2022

Udalosti z uplynulých rokov v mnohom zmenili naše pracovné možnosti a čoraz viac slovenských zamestnávateľov a zamestnancov využíva možnosti práce formou home office. Aj vďaka tomuto trendu preferujú mnohí z nás bývanie neďaleko väčších miest s dobrou dostupnosťou do mesta. Bohatú ponuku zaujímavých nehnuteľností v okrese Malacky prináša [...]

Taxi na letisko Schwechat s individuálnym prístupom

28.09.2022

Cestovanie bez hraníc dopĺňajú aj bezbariérové možnosti na letisku. Ako v týchto prípadoch postupovať? Nech už odlietate z akéhokoľvek letiska, bezpochyby očakávate nielen ústretový prístup zamestnancov, ale aj tak nastavenú prevádzku, aby poskytovala maximálny komfort až do momentu pristátia. Mnohé letiská dokážu splniť štandardné požiadavky cestujúcich [...]

SR Bratislava súd Dušan D. tragédia návrh väzba BAX

Tragická nehoda na Zochovej: Prokurátor dúfa, že Krajský súd napokon Dědečka do väzby pošle

07.10.2022 10:30, aktualizované: 10:45

Dozorový prokurátor Juraj Chylo reagoval na prepustenie Dušana Dědečka na slobodu.

Afrika / Glóbus /

WHO varuje pred vysokým počtom samovrážd v Afrike

07.10.2022 10:30

Počet samovrážd na tomto kontinente je navyše o viac ako pätinu vyšší než inde.

Putin

Ukrajinka z Kyjeva posiela odkaz Putinovi na narodeniny

07.10.2022 10:30

Šéf Kremľa Vladimir Putin má dnes 70. narodeniny. Čo mu odkázala ukrajinská historička a odborníčka na zahraničnú politiku Viktoria Vdovyčenková?

Las Vegas / Policajná dodávka /

Útok nožom na rušnej ulici v Las Vegas si vyžiadal najmenej dve obete

07.10.2022 10:10

Polícia uviedla, že traja hospitalizovaní ľudia sú v kritickom stave a ďalší traja sú v stabilizovanom stave.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 334633x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu