Založ si blog

Nedostatok čipov znižuje ponuku skladových vozidiel, neplatí to však univerzálne

Nebolo to tak dávno, čo sa výrobcovia vozidiel v dôsledku pandémie začali obávať o to, či bude dostatočný dopyt po nových autách. Dnes je problém skôr opačný, dopyt je, no v dôsledku nedostatku čipov sa obmedzuje výroba a tak sa čakacie doby na nové vozidlá výrazne predlžujú. Rovnako tak celkom rýchlo ubúda aj skladových zásob. Našťastie stále sa dá nájsť svetlá výnimka. Pozreli sme sa bližšie na to, čo trápi automobilový priemysel. 

Chýbajúce nové autá sú problém

Nedostatok nových áut sa vôbec nemusí na prvé počutie javiť ako nejaký zásadný problém. Dotýka sa však takmer všetkých, a to hneď z viacerých dôvodov. Každá odstávka či obmedzenie výroby predstavuje pre automobilky obrovské straty, dlhodobé obmedzenie výroby navyše spravidla vedie k prepúšťaniu, čo môže byť bolestivé najmä pre tie regióny, v ktorých je výroba vozidiel sústredená. 

vyroba automobilov
zdroj: pixabay.com

Ďalším dôvodom sú stúpajúce ceny áut, keďže ich je nedostatok, tí čo auto potrebujú si jednoducho budú musieť priplatiť. Netýka sa to však iba nových áut. Spolu s cenami nových áut sa totižto začali citeľne dvíhať aj ceny áut ojazdených. Pre kúpu auta tak teda bude musieť siahnuť hlbšie do vrecka každý, kto nejaké potrebuje. 

Autá na sklade stále sú, nie ale všade

Ako sme už vyššie spomenuli, hlavným dôvodom súčasnej situácie je globálny nedostatok čipov. Ten je dôsledkom najmä protipandemických opatrení a narušenia dodávateľských reťazcov. Aktuálne to vyzerá tak, že tento problém ešte nejakú dobu potrvá a minimálne rok ešte budeme počuť o obmedzovaní výroby nielen v automobilkách, ale aj rôznych iných segmentoch. 

Ak si dnes hľadáte auto, v porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi budete mať situáciu o niečo ťažšiu. Dobrou správou ale je, že na skladoch niektorých predajcov ešte autá stále nájdete. Ak túžite po prémiovom zážitku z jazdy a vašim snom je napríklad Jaguar či Land Rover, máte možnosť vybrať z celkom širokej ponuky skladových a predvádzacích vozidiel. 

predajca automobilov
zdroj: freepik.com

Nezastaviteľné inovácie – aké trendy musia sledovať stavebné firmy dnes?

27.05.2024

Rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domu? Zvažujete výber stavebnej firmy, ktorá vám dom postaví? Stavebný priemysel prechádza v súčasnosti rýchlym vývojom, ktorý ovplyvňuje rastúci záujem o životné prostredie, technologický pokrok a špecifické predstavy zákazníkov. Čo si preverte skôr, ako podpíšete zmluvu o spolupráci? Čo by mala ponúkať moderná stavebná firma?

Kontakt na dobrého kúrenára je vždy veľkou výhodou – máte ho?

26.05.2024

V chladných mesiacoch roka je fungujúce kúrenie základným pilierom pohodlného bývania. Poznáte ten pocit, keď sa uprostred zimy pokazí kúrenie? Chladný vzduch vás obklopuje, zúfalo hľadáte príčinu a riešenie. Vtedy si uvedomíte, aký dôležitý je kontakt na spoľahlivého kúrenára. V akých ďalších situáciách oceníte prácu "hrdinu v montérkach"?

Zanedbávate čistenie potrubí vo vašej firme? Môže vás to stáť viac, než si myslíte

25.05.2024

Profesionálne čistenie potrubí a kanalizácie sa väčšine ľudí spája s domácnosťou - upchatý drez, sprcha alebo toaleta. Služby čistenia potrubí a krtkovania sú však kľúčové i pre miesta a prevádzky, ktoré dennodenne navštevujeme. V mnohých prípadoch sa zanedbáva prevencia a riešia sa iba vzniknuté problémy. Prečo si dávať pozor a pravidelne čistiť kanalizačné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 755153x
Priemerná čítanosť článkov: 1425x

Autor blogu