Založ si blog

Redakčný systém WordPress na tvorbu webov si drží svoju popularitu aj napriek silnejúcej konkurencii

Už dávno neplatí, že na tvorbu webu potrebujete nutne ovládať HTML alebo využívať java scriptov. Dnes je už situácia omnoho jednoduchšia a dostupnejšia, a to najmä vďaka rôznym redakčným systémom. Medzi nimi už pomerne dlho kraľuje práve WordPress, pozrime sa tomuto obľúbenému CMS na zúbok. 

WordPress je dostupný pre každého

Redakčný systém WordPress je ideálny pre rôzne typy webstránok – od jednoduchých prezentačných webov, cez blogy až po e-shopy. S trochou skúseností a šikovnosti si jednoduchú stránku cez WordPress zvládnete spraviť za pár hodín aj sami. Vyberiete si šablónu, nastavíte, nahráte všetko na ftp server a môžete sa pustiť do pridávania obsahu. Tvorba wordpress webu, ktorý má väčšie ambície, ako len slúžiť na prezentáciu si už vyžaduje samozrejme viac skúseností a znalostí. Ak si napríklad na WordPresse plánujete spustiť e-shop, či online magazín s množstvom obsahu, určite sa tvorbu webu oplatí konzultovať s odborníkmi.

tvorba wordpress webu
zdroj: pixabay.com

WordPress je zadarmo

WordPress je licencovaný ako GNU GPL, čo znamená, že ide o voľne šíriteľný softvér. Nie všetko, čo s Wordpressom súvisí je však dostupné bezplatne. Existujú doslova státisíce rôznych šablón a modulov, ktoré sú spoplatnené a výrazne rozšíria funkcionalitu webu. Neoplatia sa však všetky a aj spomedzi platených modulov je dobré vedieť si vybrať. 

Platí, že ak chcete profesionálne vyzerajúci web, investícii do spoplatnených modulov sa nevyhnete, napokon presvedčte sa sami na https://www.lighthousems.sk a zistíte, že sa nemusíte obávať horibilných súm. 

Široké možnosti prepojenia

Kvalitný web musí byť možné prepojiť aj s inými systémami. Platí to najmä v prípade firiem, kde napríklad používajú crm software. Pri výbere redakčného systému sa na to oplatí pamätať, aby ste napokon nezistili, že síce máte pekný web, no možnosti jeho prepojenia sú obmedzené. Aj v tomto smere však WordPress patrí medzi špičku a dá sa prepojiť s rôznymi fakturačnými systémami, CRM či rôznymi evidenčnými nástrojmi. Mimochodom, čo všetko zvládnete s kvalitným CRM systémom zistíte na https://www.flowii.com/cz

crm software
Zmeňte zošit za prehľadný CRM systém (zdroj: flowii.com)

Nezastaviteľné inovácie – aké trendy musia sledovať stavebné firmy dnes?

27.05.2024

Rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domu? Zvažujete výber stavebnej firmy, ktorá vám dom postaví? Stavebný priemysel prechádza v súčasnosti rýchlym vývojom, ktorý ovplyvňuje rastúci záujem o životné prostredie, technologický pokrok a špecifické predstavy zákazníkov. Čo si preverte skôr, ako podpíšete zmluvu o spolupráci? Čo by mala ponúkať moderná stavebná firma?

Kontakt na dobrého kúrenára je vždy veľkou výhodou – máte ho?

26.05.2024

V chladných mesiacoch roka je fungujúce kúrenie základným pilierom pohodlného bývania. Poznáte ten pocit, keď sa uprostred zimy pokazí kúrenie? Chladný vzduch vás obklopuje, zúfalo hľadáte príčinu a riešenie. Vtedy si uvedomíte, aký dôležitý je kontakt na spoľahlivého kúrenára. V akých ďalších situáciách oceníte prácu "hrdinu v montérkach"?

Zanedbávate čistenie potrubí vo vašej firme? Môže vás to stáť viac, než si myslíte

25.05.2024

Profesionálne čistenie potrubí a kanalizácie sa väčšine ľudí spája s domácnosťou - upchatý drez, sprcha alebo toaleta. Služby čistenia potrubí a krtkovania sú však kľúčové i pre miesta a prevádzky, ktoré dennodenne navštevujeme. V mnohých prípadoch sa zanedbáva prevencia a riešia sa iba vzniknuté problémy. Prečo si dávať pozor a pravidelne čistiť kanalizačné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 755109x
Priemerná čítanosť článkov: 1425x

Autor blogu