Založ si blog

Výkup nehnuteľností je riešením aj vtedy, keď nemôžete investovať do starej stavby

Vlastníte starý dom, pre ktorý nemáte využitie a vyžaduje si pravidelné investície len na to, aby svojím stavom neohrozoval okolie? Takejto nehnuteľnosti sa môžete relatívne ľahko zbaviť prostredníctvom výkupu nehnuteľností. Kedy sa táto možnosť oplatí a na čo by ste pred prípadnou rekonštrukciou nemali zabudnúť? 

Bežný predaj nehnuteľnosti, kedy vás netlačí čas ani financie, je vo svojej podstate ideálnou situáciou. V praxi to však býva často tak, že veci skrátka ideálne nie sú, no aj napriek tomu je v zdanlivo neriešiteľných situáciách potrebné nájsť určité východisko. V prípade, ak sa potrebujete nehnuteľnosti zbaviť rýchlo, je riešením výkup domov, kedy dostanete za svoj dom peniaze naozaj expresne rýchlo. 

vykup nehnutelnosti
zdroj: freepik.com

Týmto spôsobom sa viete rýchlo dostať „k hotovosti“, čo sa oplatí najmä vtedy, ak potrebujete rýchlo vyplatiť dlhy, prípadne potrebujete väčšiu čiastku na iný účel. Nechajte si preto vypracovať nezáväznú ponuku odkupu nehnuteľnosti na https://www.nestorcapital.sk a zistite, koľko by ste mohli dostať. 

Predať alebo rekonštruovať? 

Jednou zo situácií, kedy sa môže hodiť výkup nehnuteľnosti je vtedy, ak majiteľ nevie, čo by mal s nehnuteľnosťou robiť. Dochádza k nej najmä vtedy, ak niekto zdedí starý dom, ktorý si vyžaduje značné investície, aby sa ho vôbec darilo držať v bezpečnom stave. Takýmto dedičom sa často natíska otázka či dom zrekonštruovať, predať alebo radšej nechať zbúrať. 

Dom, ktorý má blízko k havarijnému stavu môže byť ale veľmi problematické predať, a to najmä v prípade, ak nie je postavený v žiadanej lokalite. Ak budete zvažovať rekonštrukciu, vždy si čo najpresnejšie stanovte maximálny rozpočet. Myslite na to, že niektoré materiály môžu odstraňovať len odborníci, čo v konečnom dôsledku cenu celej rekonštrukcie ešte zvýši. Ako príklad uveďme možnosti likvidácie azbestu, ktorý je nebezpečným odpadom a vyžaduje si certifikovaných odborníkov. 

likvidacia azbestovej strechy
Likvidácia azbestu (zdroj: montescompany.sk)

Ak sa predsa rozhodnete pre rekonštrukciu, neváhajte sa obrátiť na https://montescompany.sk a nechajte si vypracovať cenovú ponuku na odstránenie stavebného odpadu a ďalších činností súvisiacich s rekonštrukciou starého domu. Presnejšie tak určíte, koľko vás rekonštrukcia domu môže stáť. 

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

Czech Republic Presidential Election

Hnutie ANO vystúpi z europarlamentnej frakcie Obnovme Európu

21.06.2024 11:10

Podľa Babiša by hnutie v politickej skupine RE nemohlo presadzovať svoj volebný program, s ktorým išlo do eurovolieb.

Tibor Gašpar

Smer avizuje v lex atentát zmeny, obciam nemajú hroziť sankcie

21.06.2024 10:35, aktualizované: 10:58

V balíku zákonov lex atentát dôjde v druhom čítaní k zmenám.

prach

Na Slovensko prúdi saharský prach. Pripravme sa na konšpirácie: Zlí Američania nás trovia z lietadiel

21.06.2024 10:33

Tak ako to už býva, aj tento fenomén vyvoláva u nadšencov konšpiračných teórií nutkanie naštartovať počítač a zakonšpirovať si.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773608x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu