Založ si blog

Férové tričko v polích s bavlnou

Bavlna taká, ako ju príroda chcela. Pestovaná bez zásahu do genetického kódu. Bez agresívnych postrekov a hnojív. Čistá a mäkká bavlna vo svojej najprirodzenejšej podobe. Túžiš po takej? V tom prípade si na správnej adrese.

Ladies and gentlemen, predstavujeme vám Regenerative Organic Cotton. Patagonia z nej vyrába tričká. Všetky tričká od Patagonie sú buď z organickej bavlny, alebo zo zmesi recyklovaného polyesteru  a bavlnených zvyškov. Regenerative Organic je ešte o niečo vyšší level. 

pestovanie bavlny

Ide o program, v ktorom zapojené farmy používajú výlučne neinvazívne metódy obrábania pôdy a premyslený systém hospodárenia na poliach, ktorý udržuje pôdu zdravú, schopnú udržať viac vody a organických látok ako pri bežnej pestovateľskej praxi zameranej na hektárový výnos. Patagonia začala testovať program na vyše 150 farmách v Indii a pokračuje s ďalšími.

Kúpiť si tričko je pre nás úplná samozrejmosť, niekto si ich kupuje ako na bežiacom páse. Ale aj pri takej jednoduchej veci ako je tričko, sa dá rozhodovať s ohľadom na životné prostredie. Teraz je  populárne hovoriť, že pre spomalenie klimatickej zmeny treba začať od seba. Tak začnime s niečím jednoduchým. Vyberme si tričko z čisto prírodnej suroviny pestovanej a spracúvanej šetrným spôsobom. Patagonia tričko sa ti odmení dlhotrvajúcou kvalitou a ultrapríjemným pocitom z nosenia a tiež z toho, že tvoja investícia pomohla možno nejakému konkrétnemu človeku niekde v Indii aspoň o niečo zlepšiť životné podmienky. Tak si namiesto 5 chemicky farbených tričiek s trvanlivosťou nižšou ako jahodový jogurt, radšej zvoľ jedno tričko Patagonia. 

patagonia tričko
Patagonia dámske tričko

Patagonia tričká nie sú všetky z Regenerative Organic Cotton. Môžeš si vybrať aj čistú organickú bavlnu z Texasu alebo recyklované materiály v produktovej línii Responsibili-Tee. Ani s jedným nestúpiš vedľa.


Zdroj: wilderoben.com

Využite koniec leta a začiatok jesene na to, aby ste si spravili radosť

25.09.2021

Na konci leta vás rozhodne nemusí chytať úzkosť. Užiť si posledné teplé a dlhé dni si môžete aj po začiatku školského roka a konci hlavnej dovolenkovej sezóny. Ako si teda naplno užiť začiatok jesene a vyhnúť sa negatívnym pocitom zo skracujúcich sa a chladnejších dní? Dovolenka po letnej sezóne? Využite ju na jachting! Ak ste si dovolenku [...]

Hľadáte spôsoby, ako vylepšiť web? Na toto netreba v roku 2021 zabudnúť!

24.09.2021

Rovnako ako v akomkoľvek inom segmente, aj webové stránky podliehajú určitým trendom. Používatelia internetu sú čoraz náročnejší na prehľadnosť webu, rýchlosť načítania jednotlivých stránok, či rýchlu dostupnosť zákazníckej podpory. Ak chcete so svojím webom držať krok aj v roku 2021, použitie týchto troch prvkov by ste mali určite zvážiť. [...]

Web development nie je iba o kódovaní: cesta ku kvalitnému webu si vyžaduje veľa úsilia

23.09.2021

Vývoj webových stránok zahŕňa celkom pestrý súbor činností presahujúcich z rôznych iných odvetví, ako je grafika, UX či tvorba obsahu. Neplatí teda, že web development je nutne len o kódovaní. Zamerali sme sa na základné princípy moderných webov a ich súčastí. Kým jednoduchú prezentačnú webstránku si dnes vďaka rôznym službám doslova [...]

Juraj Šeliga

Šeliga: Som jeden z posledných, komu by bol ponúknutý ministerský post

25.09.2021 20:37

Podpredseda strany Za ľudí tak reagoval na kuloárne informácie o tom, že by mohol byť jedným z kandidátov na post ministra spravodlivosti.

Vladimir Putin

Putin: Výsledky volieb svedčia o tom, že sa v Rusku rozvíja demokracia

25.09.2021 20:00

Ruský prezident tiež zdôraznil, že právomoci Dumy sa zmenili, keďže prišlo k zmene ruskej ústavy.

Richard Strapko

Šéf VšZP Strapko: Poisťovne by sa nemali predháňať v benefitoch

25.09.2021 19:15

Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko hovorí, že sa mu podarilo zastabilizovať odliv poistencov, no zmeny idú pomaly a je to „ako otáčať loď“.

Polícia / NAKA / Kukláč /

Podnikateľa Štefana Žigu vzali do väzby z kolúznych a preventívnych dôvodov

25.09.2021 19:04

Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 135
Celková čítanosť: 115749x
Priemerná čítanosť článkov: 857x

Autor blogu