Založ si blog

Ultraľahké pohodlie s Big Agnes

Večer pozoruješ hviezdy, možno roj Perzeíd, niečo si zaželáš a vcucne ťa do stanu. Tam sa usalašíš v pohodlnom spacáku a krásne sa vyhajáš až do východu slnka. Ráno otvoríš stan a nadýchneš sa sviežeho vzduchu. Po kávičke zbalíš všetky pakšamenty a hor sa do hôr!

Vraj že krásne, ale sci-fi? A pri predstave, že ten stan ešte treba aj zbaliť a nosiť ťa hneď dvakrát preskočila smrtka? A že vyspať sa vonku a nebyť ráno zlámaný ako stredoveký hriešnik po procedúre  kolesom je zhola nemožné? Tak presne na to sa zamerali týpci z Big Agnes, keď ešte len spriadali plány. Pointa bola ponúknuť ľuďom lepšiu výbavu na spanie vonku. Pretože to treba.

Z Big Agnes sa stali uznávaní špecialisti na kempingovú výbavu a vo wilderoben nájdeš aj ich vlajkovú loď, presnejšie stan Copper Spur v ikonickej oranžovej farbe. 

stan big agnes
zdroj: wilderoben.com

Big Agnes Copper Spur HV UL je absolútny šampión v ultraľahkej váhe: patrí medzi najľahšie samostatne stojace dvojvrstvové stany na trhu. Dvojmiestny váži necelé kilo a pol, a trojmiestny len o balíček cukríkov viac. Navyše, je vo výhode oproti súperom vďaka svojmu tajomnému HV aka High volume.  Zabudni na klaustrofobický stan v tvare rakvy. V Big Agnes používajú vysoko funkčné, špeciálne vyvinuté materiály a konštrukčné prvky, ktoré umožňujú aj pri mušej váhe garantovať pomerne veľkorysý životný priestor. Vďaka rozbočovaču a ohnutiu nosných tyčí sú steny takmer kolmé a to už je citeľný rozdiel vo vnútornom objeme stanu. 

Ďalšou vynikajúcou vlastnosťou stanov Big Agnes je ich jednoduché stavanie. Traduje sa, že Copper Spur postaví rýchlo aj začiatočník. Pomôže ti farebné kódovanie aj patentovaný mechanizmus, ktorý zacvakne a drží tyč bez toho, že by bol potrebný parťák na stavbu. 

Magazíny Outdoorgearlab a Outdoorproject oceňujú aj dobre vymyslené úložné priestory a odolnosť voči vode. Veľkým plusom sú dva vstupy a dve predsiene, vďaka ktorým budú teritoriálne boje o niečo miernejšie. Big Agnes Copper Spur môže fungovať aj ako minimalistický prístrešok, keď sa použije iba kostra a plášť. 

Kompletný zbalený stan je o polovicu menší ako klasický spacák, čo nosíš na Pohodu. Tá síce tento rok zase nebude, ale kempovacia sezóna je za rohom. A ak si vravíš, že je najvyšší čas investovať do kvalitného stanu, ľahkého ako pierko, pozri si ponuku Big Agnes

big agnes stan
zdroj: wilderoben.com

Vieme, kde nájdete obklady a dlažby, do ktorých sa hneď zamilujete

29.07.2021

Zariaďujete interiér alebo si zveľaďujete okolie domu a hľadáte tie správne obklady a dlažbu? V širokej ponuke sa môžete ľahko stratiť. Neprechádzajte katalógy, ale radšej sa príďte o kvalite presvedčiť osobne. Presne tak si totiž vyberiete to najlepšie a sme presvedčení, že obklady a dlažby od ProCeram si získajú aj vás! Materiál vyberajte s rozumom [...]

Seborea vie potrápiť, pomôcť môže napríklad aj železo

27.07.2021

Seborea je skrátený termín, ktorý sa používa na označenie seboroickej dermatitídy – dermatitis seborrhoica. Je o chronické ochorenie kože, ktoré však nie je infekčné a neprenáša sa z človeka na človeka. Presné príčiny vzniku tohto ochorenia nie sú známe, pričom sa vyskytuje aj u pomerne širokej skupiny ľudí. Seborea sa prejavuje nepríjemne vyzerajúcimi šupinkami [...]

Záleží vám na hygiene? Toto sú tie najšpinavšie miesta na toaletách!

26.07.2021

Patríte medzi tých, ktorým nie je ľahostajná hygiena a striasa vás pri pocite, že by ste si nemali kde umyť a vysušiť ruky? Nie ste rozhodne sami. V tomto smere ale môže byť návšteva verejne prístupných toaliet hotovým strašiakom. Zamerali sme sa na miesta, ktoré patria v prípade verejne prístupných toaliet medzi tie najznečistenejšie. [...]

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

30.07.2021 12:00

Na Spiši sa budete cítiť ako vo Francúzsku. Biskupská záhrada má veľký potenciál.

protest proti zvýhodňovaniu očkovaných, Prezidentský palác

Protest pri Prezidentskom paláci pokračuje. Polícia tvrdí, že prijala opatrenia

30.07.2021 10:59, aktualizované: 11:41

Bratislavská polícia podľa vlastných slov prijala adekvátne opatrenia a v prípade narušenia verejného poriadku je pripravená v zmysle zákona zasiahnuť.

Letná akadémia, Luník IX

Deti z Luníka dali prednosť učeniu

30.07.2021 10:19

Doobeda programujú roboty z lega, skúmajú rôzne technológie a poobede sa vzdelávajú na rôznych prednáškach.

test, testovanie, Covid, antigén, trnavská cesta 37, autobus cestov

Laboratóriá odhalili 44 infikovaných, obete nepribudli

30.07.2021 10:15, aktualizované: 11:11

Počet hospitalizovaných klesol o dvoch, v nemocniciach je v súvislosti s koronavírusom 81 ľudí.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 76180x
Priemerná čítanosť článkov: 762x

Autor blogu