Založ si blog

Spracovávajte drevo na brikety ľahko a rýchlo vďaka kvalitnej technike

Drevené brikety si nachádzajú využitie aj dnes a dokonca stále častejšie ako plnohodnotná náhrada palivového dreva. Využijete ich v krbe, kachliach, ale aj v kotloch. Oproti spaľovaniu dreva ponúkajú drevené brikety niekoľko výhod, ktoré zvyšujú komfort pri vykurovaní. 

Prečo sa drevené brikety tešia takej popularite? 

Stúpajúci dopyt po drevených briketách motivoval mnohé väčšie aj menšie podniky, aby tento produkt zaradili do svojho výrobného programu. Koneční spotrebitelia totiž rýchlo pochopili, aké sú ich hlavné výhody, a tak sa tešia stále väčšej popularite. Len pre ilustráciu dodajme, že drevené brikety v porovnaní s palivovým drevom ponúkajú lepšiu výhrevnosť a vyžadujú si nižšie priestorové nároky na skladovanie. 

V prípade drevených brikiet je to však iba začiatok celého radu výhod. Spomenúť ešte môžeme jednoduchšiu manipuláciu, menej dymu pri spaľovaní a dokonca aj opätovnú využiteľnosť popola, napríklad na hnojenie záhrady. Zabudnúť nemôžeme ani na to, že drevené brikety v porovnaní s palivovým drevom ponúkajú aj citeľne vyššiu výhrevnosť.

Výhody drevených brikiet pre konečných spotrebiteľov sú teda zrejmé, ako to ale je s ich výrobou, do akej miery je náročná a ako sa dá zabezpečiť aj v rámci inak zameranej zabehnutej prevádzky? Dobrou správou je, že výroba brikiet nie je vôbec zložitá a rovnako tak ani nevyhnutné technické vybavenie nepatrí medzi najdrahšie. Ako aj v iných prípadoch, tak aj pri výrobe drevených brikiet môžete staviť na rôzne riešenia, v závislosti od vášho aktuálneho technologického vybavenia. Poďme sa teda pozrieť na jednotlivé možnosti. 

Základom je kvalitná surovina

Základom pre výrobu kvalitných drevených brikiet je samozrejme kvalitná surovina. Na výrobu brikiet sa využíva spravidla zmes pilín z tvrdého aj mäkkého dreva, ktorá briketám prepožičiava vyvážené vlastnosti. Najčastejšie pritom ide o kombináciu bukového a smrekového dreva, resp. kôry. 

Ak sa rozhodnete pre spracovávanie suroviny sami, bude dôležité, aby ste mali v prvom rade zdroj rôznych drevín a v druhom rade adekvátne možnosti ich spracovania. Na to vám výborne poslúžia pilové elektromotory, ktorých celé konštrukčné vyhotovenie je prispôsobené na spracovanie dreva. Umožňujú jednoduchú výmenu kotúčov, ako aj veľmi ľahkú montáž na rôzne typy pílových stolov. 

Lisovanie drevnej zmesi na brikety

Briketovacie lisy sa dnes vyrábajú v rôznych veľkostiach. Na ich pohon je veľmi vhodné využiť kvalitný elektromotor, ako zdroj spoľahlivého pohonu za každých okolností. Briketovací lis si môžete zadovážiť v rámci rôznych cenových kategórií – od jednoduchých na domáce použitie až po profesionálne lisy s možnosťou balenia brikiet na ich skladovanie a prípadnú distribúciu. Drevená briketa, ktorá opustí takýto lis je dokonale tuhá bez akýchkoľvek umelých spojív. Postará sa o to dostatočný tlak vo valcovej komore spolu so zvýšenou teplotou, a tým dosiahne požadovanú tuhosť. 

Zdroj: kelheim.cz

Briketovacia linka je profesionálnym riešením

Ak to s výrobou drevených brikiet myslíte vážne a chcete sa jej venovať v rámci podniku naplno, oplatí sa vám vybrať niektorú z profesionálnych briketovacích liniek. Ide o plnohodnotné výrobné riešenie pozostávajúce z podávačov, baliaceho zariadenia a dopravníkov, s ktorým zvládnete vyrobiť a rovno aj baliť kvalitné drevené brikety. 

Pri pohone briketovacích liniek sú spoľahlivým pomocníkom šnekové převodovky, ktoré vynikajú svojou spoľahlivosťou a odolnosťou. Celá linka môže zároveň spolupracovať s briketovacím drvičom a lisom, čím si ušetríte množstvo práce. 

Riešení na produkciu drevených brikiet teda existuje viacero a výroba tohto produktu má rozhodne potenciál aj do budúcnosti. Drevené brikety ešte určite budú žiadaným artiklom v rámci alternatívnych spôsobov vykurovania.

3 piliere tvorby úspešného e-shopu – poznáte ich?

23.06.2021

tvorba modeného eshopu

Poskytujete prepravné služby? Zistite, ktoré nástroje vám uľahčia podnikanie!

22.06.2021

Viete, čo najčastejšie trápi podnikateľov v doprave? V prvom rade ide o neúmerne veľkú byrokraciu spočívajúcu v rôznych povoleniach, dokladoch a dodatočných poplatkoch. Potom sú to stále zvyšujúce sa prevádzkové náklady a nedostatočné vyťažovanie vozidiel. Hoci s úrovňou byrokratickej záťaže nič neurobíte, podnikanie v doprave si môžete uľahčiť celým [...]

5 tipov, ako zvládnuť rekonštrukciu bytu s minimom starostí

21.06.2021

Odhodlali ste sa po rokoch na rekonštrukciu bytu a hľadáte spôsoby, ako ju zvládnuť čo najrýchlejšie a najjednoduchšie? Ak pred začiatkom rekonštrukcie venujete určitý čas plánovaniu a hľadaniu tých správnych dodávateľov, ušetríte si kopec starostí, ktoré by ste inak museli riešiť takpovediac „za pochodu“. Aby ste sa nemuseli spoliehať na žiadne [...]

rusko moskva fontána deti horúčavy leto

V Moskve padol teplotný rekord. Namerali najvyššiu teplotu za 120 rokov

23.06.2021 23:27

Moskvu tento týždeň postihla historická vlna horúčav. Stúpajúce teploty prispievajú k zničujúcim záplavám a lesným požiarom.

Vatikán pápež audiencia

Netradičná audiencia. Pápež František sa stretol so Spidermanom

23.06.2021 23:07

Taliansky imitátor komiksového superhrdinu sa často oblieka do tohto kostýmu, aby zabavil v nemocniciach choré deti.

vallo cipár

Primátor Bratislavy ocenil významné osobnosti mesta

23.06.2021 22:29

Cenou primátora je tento rok grafika Bratislavy od akademického maliara Miroslava Cipára.

McAfee

Johna McAfeeho našli mŕtveho v jeho cele v španielskom väzení

23.06.2021 22:09, aktualizované: 22:38

Zakladateľ softvérovej spoločnosti zrejme spáchal samovraždu. Súd v stredu rozhodol o jeho vydaní do USA, kde bol stíhaný pre daňové úniky.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 50503x
Priemerná čítanosť článkov: 743x

Autor blogu