Založ si blog

Oplatí sa vám založenie e-shopu pri poskytovaní služieb? V niektorých prípadoch určite áno

Za uplynulé desaťročie sa počet e-shopov na Slovensku znásobil a online nakupovanie už dnes nie je ničím výnimočným. Založiť si dnes e-shop môže prakticky každý a pre mnohé zabehnuté firmy ide o veľmi zaujímavé spestrenie podnikateľskej činnosti. Zistite, či sa oplatí mať e-shop vtedy, ak poskytujete v prvom rade služby a kedy sa radšej sústrediť výlučne na remeslo.

Ako sa dostať k e-shopu?

Mať e-shop dnes vôbec nie je ťažko dosiahnuteľnou métou, ktorá by si vyžadovala veľké investície. Samozrejme, všetko si treba dobre premyslieť, tvorba e-shopu rozhodne nie je záležitosťou, ktorú by ste svojpomocne zvládli za jedno popoludnie. Ide o celú sériu činností, na ktoré treba mať nielen vedomosti, ale aj skúsenosti. Tvorbu e-shopu by ste preto určite mali zveriť odborníkom, prečo?

Ak sa rozhodnete pre tvorbu e-shopu od profesionálov budete mať istotu, že finálne riešenie bude presne vyhovovať vašim potrebám. Každý segment trhu a každý predajca je totiž iný. Celý nákupný proces je potrebné v čo najväčšej miere prispôsobiť nielen vašej cieľovej skupine, ale aj produktom, ktoré budete predávať. V každom prípade je rozdiel predávať pneumatiky, šperky alebo elektroniku a tomu by mal byť prispôsobený aj váš nový e-shop.

Tvorba eshopu na mieru modernewebstranky.sk

Moderný e-shop môžete mať aj vy a vôbec vás to nemusí stáť vaše celoročné úspory. Presvedčí vás o tom aj ponuka spoločnosti Modernewebstranky.sk

E-shop aj pre kreatívne bytosti

Internetový obchod zďaleka nemusí byť iba o predaji produktov, ktoré ste predtým kúpili od svojho dodávateľa. Dostatok vyžitia môže ponúkať aj kreatívnym osobám, ktoré by si radi vytvorili produkt presne na mieru. E-shop tak môže slúžiť aj ako spôsob objednania produktov, ktoré sú upravené podľa individuálnej požiadavky zákazníka.

Zadať si vlastnú grafiku alebo fotografiu, vybrať si darčekový predmet a všetko spojiť do originálneho výrobku na pár klikov znie ako celkom dobrý nápad, najmä ak hľadáte niečo originálne a neopozerané. Takto môže fungovať aj e-shop na vytvorenie fotoknihy, kde si sami vyberiete fotografie a ich usporiadanie. Fotokniha tak bude presne vyzerať podľa vašich predstáv. Skvelým príkladom toho, ako funguje e-shop na vytvorenie fotoknihy je Blumi.photo.

vytvorenie fotoknihy
Vytvorenie fotoknihy podľa vašich predstáv blumi.photo

Nemusíte tak nechávať vaše foto-spomienky iba v počítači, ale môžete s nimi vytvoriť jedinečnú knihu pre vás a vašich blízkych.

E-shop pre pneuservis?

Možno to poznáte, hľadáte pneuservis Bratislava cena, aby ste pre svoje auto zabezpečili prezutie pneumatík čo najrýchlejšie a najvýhodnejšie. Dostanete sa na neprehľadnú stránku, kde máte problém nájsť hoci aj telefónne číslo a tak z webu znechutene odídete a hľadáte ďalej.

Celé to ale môže vyzerať aj inak. Nájdete si cez vyhľadávač pneuservis vo vašom meste a osloví vás prehľadne spracovaný web s objednávkovým systémom, a presne tak by to už dnes malo vyzerať. Veľmi dobrým príkladom je Pneuservis Pneufol v Bratislave, kde sa viete na termín objednať pomocou niekoľkých kliknutí. 

pneuservis bratislava
Pneuservis Bratislava pneuservis-ba.sk

Založenie e-shopu sa oplatí aj firmám, ktoré primárne poskytujú služby. Jednoduchý e-shop je vhodný aj pre pneuservisy, tobôž ak chcú do predaja zaradiť pneumatiky, zliatinové disky či rôzne iné autodoplnky súvisiace s pneumatikami. Popri svojej hlavnej činnosti môžete vďaka e-shopu dosiahnuť veľmi zaujímavý profit.

E-shop pre remeselníkov?

Rozširovanie online služieb sa nevyhýba ani remeslám. Ak máte web a ponúkate napríklad maľovanie bytov v Bratislave, je dôležité, aby ste na ňom mali prehľadne uvedené všetky kontaktné informácie. Potešia aj fotografie z realizácií, referencie zákazníkov a aspoň orientačný cenník. V tomto smere platí, že e-shop by pre vašich návštevníkov mohol pôsobiť skôr rušivo a zmätočne vzhľadom na to, že pri maliarskych a natieračských prácach sa cena za zákazku určuje individuálne a na základe obhliadky. E-shop teda nie je vhodným rozšírením pre úplne všetky webové stránky.

malovanie bytov bratislava
Maľovanie bytov v Bratislave malovanielux.sk

Zdroj: modernewebstranky.sk pneuservis-ba.sk, malovanielux.sk, blumi.photo, pixabay.com

Poznáte tieto moderné spôsoby stravovania a dôvody ich popularity?

16.05.2021

Zdravie máme iba jedno a ak patríte medzi ľudí, ktorým na ňom naozaj záleží, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovanie. Obsah jedálnička v skutočnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu a čo je pozitívne, stále viac ľudí sa ho snaží zodpovedne zostaviť. Odklon od fast foodov, nezdravých a ťažkých jedál môže vášmu zdraviu len pomôcť. [...]

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

15.05.2021

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže. Existuje [...]

Rekonštrukcia starej garáže: od podlahy až po strechu

14.05.2021

Nebolo vždy zvykom, aby bola garáž súčasťou domu. Častým výsledkom pristavovania sú samostatne stojace a nezateplené garáže. Problém však nastáva, ak dôjde k rekonštrukcii domu a samotnej garáži sa už nevenuje žiadna pozornosť. Napokon, kvôli havarijnému stavu sa stará garáž stane akurát tak skladiskom pre nepotrebné veci bez toho, aby plnila svoj [...]

Mária Kolíková

Kolíková pri počte obvinených v kolúznej väzbe nehovorí celkom pravdu

17.05.2021 19:14

Ministerka spravodlivosti interpretuje snahu opozície a koaličného hnutia Sme rodina o zmenu kolúznej väzby ako falošne motivovanú. Vraj sa len snažia dostať z väzníc svojich nominantov.

Marihuana

OĽaNO je za úpravu trestov za marihuanu, o podobe novely chce diskutovať

17.05.2021 18:51

Poslanci zároveň pripomenuli, že v hnutí prísne dbajú na to, aby spravodlivejšie nastavenie trestov neznamenalo uvoľnenie drogovej politiky, prípadne zvýšenie ich predaja.

Rudno nad Hronom / Povodeň / Potopa /

Nad obcou Rudno nad Hronom sa pretrhla nádrž, hlásia jednu obeť

17.05.2021 17:48, aktualizované: 20:25

Voda pretekala cez celú obec a zatopila pivnice rodinných domov. Hasiči budú z jedného domu zachraňovať tri osoby, ktoré sa nedokážu svojpomocne dostať von.

Zuzana Čaputová

Čaputová: LGBTI ľudia sú aj v roku 2021 terčom nadávok, šikany či fyzických útokov

17.05.2021 17:22

Prezidentka na to upozornila pri príležitosti dňa boja proti homofóbii a transfóbii. Vyzvala ľudí, aby nedali vo svojom živote priestor žiadnym prejavom násilia, diskriminácie a nevraživosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 23559x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu