Založ si blog

Dajte svoje auto po zime opäť do formy

Hoci to tak na viacerých miestach Slovenska ešte nevyzerá, jar je už skutočne tu a spolu s ňou aj obdobie, kedy sa zapĺňajú pneuservisy a autoumyvárky. Každé auto si po zime zaslúži istú dávku pozornosti a za spoľahlivú službu počas zimy aj odmenu nejakou drobnosťou. Zistite, čo by ste pred letnou sezónou nemali zabudnúť.

Naplánujte si návštevu pneuservisu

Pneumatiky sú tým jediným čo spája vaše auto s vozovkou a čo sa týka starostlivosti, prvá priečka im patrí zaslúžene. Jazdiť celoročne na zimných starších pneumatikách sa vám môže škaredo vypomstiť, najmä po výdatných letných prehánkach. Výmena za letné pneumatiky s lepšou priľnavosťou by teda pre každého zodpovedného motoristu mala byť samozrejmosťou.

Prezutie na leto, uskladnenie zimných pneumatík a k tomu všetkému aj starostlivosť o hliníkové disky. To sú základné úkony, ktoré by vám mal sprostredkovať každý pneuservis. Vždy je dobré, ak sa na pneumatiky pri sezónnom prezúvaní pozrie odborník a postará sa o ich kontrolu a vyváženie. Najmä na starších pneumatikách sa môžu ľahko vytvoriť drobné prasklinky a rôzne nepatrné poškodenia, ktoré ale môžu do budúcnosti predstavovať riziko.

Pneuservis Bratislava pneuservis-ba.sk

Nájdite si pneuservis vo vašom blízkom okolí. Ak napríklad hľadáte pneuservis Bratislava bez čakania a so službami na vysokej úrovni, obráťte sa na Pneuservis Pneufol, v ktorom sa o obutie vášho auta príkladne postarajú. 

Dôkladne vyčistite auto zvnútra aj zvonku

Po zime si vaše auto zaslúži poriadnu očistu zvnútra aj zvonku. Nestačí pritom zájsť do umývacej linky s kefami, na dôkladné vyčistenie si vyhraďte dostatok času a povenujte sa mu naozaj poctivo.

Prečo radšej ručne? Počas zimy sa v odvodových drážkach a záhyboch karosérie mohli zbierať nečistoty a soľ. Tieto odvodové drážky sa následne môžu upchať, čo vedie spravidla k zatekaniu do auta. Poriadne teda vyčistite všetky odtoky a záhyby v karosérii. Aby bol výsledok vašej snahy ešte trvácnejší, aplikujte na lak ochranný vosk.

Pri jarnej očiste auta nevynechajte ani interiér, ktorému zima dáva tiež zabrať. Ošetrenie plastových častí, vysávanie a tepovanie by malo byť v tomto prípade samozrejmosťou. Počas zimy musel interiér odolávať nanosenej špine, vlhkosti a snehu, preto je poriadne čistenie rozhodne na mieste.

Na vylepšenie vzhľadu auta stačí niekedy málo

Po návšteve pneuservisu a dôkladnom umytí nastáva čas na prípadné úpravy, ktorými môžete ľahko vylepšiť vzhľad vášho auta. Stále populárnejšie sú tzv. bezrámikové držiaky ŠPZ, ktoré nebudú nijako narúšať vzhľad prednej a zadnej časti vášho auta.

drzak spz
Držák na SPZ altigiri.cz

Je to jednoduché, stačí si zakúpiť minimalistický držák spz a následne ho už iba namontovať. Rozmery držiaku sú prispôsobené rozmerom tabuľky s evidenčným číslom a tak budete okolo samotnej tabuľky vidieť iba veľmi tenký okraj. Z väčšej diaľky si tento držiak prakticky ani nevšimnete.

Inšpirujte sa profesionálmi

Ako je možné, že niektoré autá pôsobia stále čisto? Inšpirovať sa môžete profesionálmi z GO Limousine, ktorí zabezpečujú transfery na letiská a prémiovú taxi službu. Práve v tomto segmente je tlak na kvalitu a čistotu vozidiel veľmi vysoký, ak si napríklad objednáte taxi vienna bratislava, určite sa nechcete takmer hodinu viesť v špinavom aute. Či sneží, prší alebo svieti slnko, vozidlá musia byť vždy dokonale čisté.

Základom je pravidelné dôkladné čistenie ručným spôsobom, ktorými sa odstránia nečistoty aj z ťažko dostupných miest. Nemenej dôležité je ale aj pravidelné čistenie, ktoré má na starosti samotný šofér. Súčasťou výbavy sú rôzne handričky a spreje, ktoré akékoľvek nečistoty rýchlo odstránia. Drobné čistenie prebieha po každej zákazke, tak aby si maximálnu čistotu mohol užiť aj ďalší zákazník. Zázračný recept v tomto smere neexistuje, je to skutočne o dôslednosti a s cieľom urobiť pre zákazníka maximum.

Taxi Bratislava Viedeň bratislava-airport-taxi.com

Zdroj: pneuservis-ba.sk, altigiri.cz, bratislava-airport-taxi.com, pixabay.com

Poznáte tieto moderné spôsoby stravovania a dôvody ich popularity?

16.05.2021

Zdravie máme iba jedno a ak patríte medzi ľudí, ktorým na ňom naozaj záleží, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovanie. Obsah jedálnička v skutočnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu a čo je pozitívne, stále viac ľudí sa ho snaží zodpovedne zostaviť. Odklon od fast foodov, nezdravých a ťažkých jedál môže vášmu zdraviu len pomôcť. [...]

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

15.05.2021

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže. Existuje [...]

Rekonštrukcia starej garáže: od podlahy až po strechu

14.05.2021

Nebolo vždy zvykom, aby bola garáž súčasťou domu. Častým výsledkom pristavovania sú samostatne stojace a nezateplené garáže. Problém však nastáva, ak dôjde k rekonštrukcii domu a samotnej garáži sa už nevenuje žiadna pozornosť. Napokon, kvôli havarijnému stavu sa stará garáž stane akurát tak skladiskom pre nepotrebné veci bez toho, aby plnila svoj [...]

Mária Kolíková

Kolíková pri počte obvinených v kolúznej väzbe nehovorí celkom pravdu

17.05.2021 19:14

Ministerka spravodlivosti interpretuje snahu opozície a koaličného hnutia Sme rodina o zmenu kolúznej väzby ako falošne motivovanú. Vraj sa len snažia dostať z väzníc svojich nominantov.

Marihuana

OĽaNO je za úpravu trestov za marihuanu, o podobe novely chce diskutovať

17.05.2021 18:51

Poslanci zároveň pripomenuli, že v hnutí prísne dbajú na to, aby spravodlivejšie nastavenie trestov neznamenalo uvoľnenie drogovej politiky, prípadne zvýšenie ich predaja.

Rudno nad Hronom / Povodeň / Potopa /

Nad obcou Rudno nad Hronom sa pretrhla nádrž, hlásia jednu obeť

17.05.2021 17:48, aktualizované: 20:25

Voda pretekala cez celú obec a zatopila pivnice rodinných domov. Hasiči budú z jedného domu zachraňovať tri osoby, ktoré sa nedokážu svojpomocne dostať von.

Zuzana Čaputová

Čaputová: LGBTI ľudia sú aj v roku 2021 terčom nadávok, šikany či fyzických útokov

17.05.2021 17:22

Prezidentka na to upozornila pri príležitosti dňa boja proti homofóbii a transfóbii. Vyzvala ľudí, aby nedali vo svojom živote priestor žiadnym prejavom násilia, diskriminácie a nevraživosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 23568x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu