Založ si blog

Odkúpenie nehnuteľnosti – vyriešte vašu nepriaznivú finančnú situáciu rýchlo a efektívne

predat nehnutelnost

Život nie je priamočiara cesta. Keď sa vyskytne neštandardná situácia spojená s nedostatkom peňazí, jednou z možností je predaj vašej nehnuteľnosti. S ohľadom na rýchlosť, spoľahlivosť a bezpečnosť je adekvátnym riešením odkúpenie nehnuteľnosti.

Odkúpenie nehnuteľnosti ako riešenie náročnej finančnej situácie

Predaj formou odkúpenia nehnuteľnosti využívajú ľudia, ktorí sa ocitli v rôznych životných situáciách. Môže ísť o spoločnú nehnuteľnosť pri rozvode manželov, ale aj o dedičské konanie s rozpormi medzi dedičmi.

V bežnej praxi sa výkup nehnuteľnosti využíva v prípade exekúcií, hroziacej dražbe či pri zadlžení nehnuteľností. Rovnako tento spôsob môžu využiť majitelia nehnuteľnosti, ktorých čaká refixácia úrokovej sadzby na hypotéke, pričom ju nie sú schopní splácať a potrebujú sa premiestniť do lacnejšej nehnuteľnosti alebo ide o užívateľov družstevných bytov, ktoré nemajú zatiaľ v osobnom vlastníctve.

Dôveryhodný partner na odkúpenie nehnuteľnosti

Spoločnosti, ktoré poskytujú služby výkupu nehnuteľností, zabezpečia zvyčajne celý proces na kľúč, vrátane potrebných právnických a ekonomických úkonov.

Dôležité je, aby si majitelia nehnuteľností zvolili serióznu a stabilnú spoločnosť, ktorej skutočným cieľom je ochrániť domovy klientov.

Suma, ktorú pri odkúpení nehnuteľnosti dostane zákazník, je zvyčajne nižšia ako aktuálna trhová cena. To samozrejme súvisí s minimom starostí a rýchlosťou procesu.

Napriek tomu sa pri stretnutí so zástupcom spoločnosti, ktorá môže odkúpiť vašu nehnuteľnosť, nezabudnite opýtať na skryté poplatky. Sústreďte sa na zistenie výslednej sumy, ktorú reálne dostanete za vašu nehnuteľnosť.

predaj nehnutelnosti

Vnímajte vaše výhody a rozhodnite sa čím prv

Pokiaľ potrebujete riešiť vašu zložitú finančnú situáciu a zvolíte si odkúpenie nehnuteľnosti, nájdete rýchly spôsob na získanie hotovosti, zbavenie sa dlhov či možnosti nákupu nového bývania, prípadne menšej nehnuteľnosti.

Predmetom výkupu môže byť akákoľvek nehnuteľnosť – byt, pozemok alebo rodinný dom na celom území Slovenskej republiky.

Nečakajte, kým sa vaša situácia vyhrotí. Využite dostupné možnosti pre okamžité riešenie, v krajných prípadoch už do 24 hodín.


Foto: elements.envato.com

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

izrael, gaza, rafah

Izrael zintenzívnil operácie v Rafahu a bombardovanie Pásma Gazy

21.06.2024 13:24

Mesto prežíva humanitárnu katastrofu a ľudia kvôli izraelskému bombardovaniu umierajú vo vnútri svojich stanov, povedal starosta.

Martin Schmarz

Škandál v priamom prenose. Česká televízna stanica potrestala svojho zúrivého komentátora. Komu vynadal?

21.06.2024 13:00

Politický komentátor vykrikoval a nadával, moderátorka ho nedokázala utíšiť. Rozbuškou sa stala debata o zásahu polície proti masovému vrahovi.

ukrajina, eú

Členské štáty EÚ sa dohodli na začatí prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom

21.06.2024 12:23, aktualizované: 13:27

Ministri krajín EÚ začnú rokovania v Luxemburgu v utorok popoludní.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773734x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu