Založ si blog

Ako získať maximum pri vrátení daní len v 3 krokoch

dane

Slováci, ktorí pracujú v zahraničí, môžu požiadať o vrátenie daní. Náročný proces podania daňového priznania mimo Slovenska je možné uľahčiť a zefektívniť. Potom bude mať len 3 kroky. Rovnako, ako pri vrátení daní zo Slovenska.

Vrátenie daní zo zahraničia umožňuje jednotlivcom, ktorí pracovali alebo študovali v inom štáte, získať časť a vo vybraných prípadoch celú sumu zaplatených daní v cudzej krajine späť. Pre bežného daňového poplatníka to môže byť zaujímavým dodatočným finančným prilepšením.

Ak si chcete proces podania daňového priznania v zahraničí uľahčiť a zároveň z neho vyťažiť čo najviac, vyhľadajte spoluprácu s odbornou konzultantskou spoločnosťou zo Slovenska.

Poradenské spoločnosti poskytujú dokonca bezplatné online kalkulačky, kde si dopredu zistíte, či máte nárok na vrátenie daní zo zahraničia.

Vrátenie daní zo Slovenska

Nárok na vrátenie daní vzniká za určitých okolností aj pri podaní daňového priznania k dani z príjmov na Slovensku. Ak chcete získať preplatok späť, je to potrebné uviesť priamo v daňovom priznaní a zároveň vyplniť podstatné údaje.

Vo všeobecnosti sú pre vrátenie daní zo Slovenska dôležité 3 kroky:

1. Podať daňové priznanie za príslušné zdaňovacie obdobie podľa stanovených lehôt.

2. Priamo v daňovom priznaní uviesť požiadavku o vrátenie preplatku na dani, samozrejme podľa typu daňového priznania.

3. V príslušnej časti daňového priznania správne vyznačiť, o vyplatenej ktorej sumy sa žiada.

dane

Vrátenie daní zo zahraničia

Aj vrátenie daní zo zahraničia môže mať len 3 kroky. Určite je to o niečo zdĺhavejšie a podrobnejšie, ako pri vrátení daní zo Slovenska, no so zaujímavým a legálnym výsledkom.

Pokiaľ sa rozhodnete pre spoluprácu so sociálno-ekonomickou poradenskou spoločnosťou, potom bude vyzerať proces podania daňového priznania v zahraničí približne takto:

1. Najprv vyplníte online formulár a všetky dôležité registračné údaje (v mnohých prípadoch ide o užívateľsky priateľské aplikácie v mobile).

2. Priložíte všetky potrebné dokumenty, ktorých zoznam vám poskytne odborný konzultant.

3. Odošlete všetko konzultantskej spoločnosti a ona sa postará o ďalšie kroky procesu vrátenia daní zo zahraničia.

Tip odborníkov: K žiadosti o vrátenie daní zo zahraničia je potrebné podať aj slovenské daňové priznanie za príslušný kalendárny rok.

Odborný konzultant vám buď poradí, alebo vybaví celý proces vo vašom mene. Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, potom si už len počkáte na pripísanie sumy vrátených daní na váš účet.


Foto: elements.envato.com, tj-legal.com

Ako funguje aviváž?

25.02.2024

Aviváže fungujú tak, že vlákna vášho oblečenia pokrývajú tenkou vrstvou chemických látok, zvyčajne známych ako kvartérne amóniové zlúčeniny. Táto vrstva znižuje trenie medzi vláknami, čo vedie k hladšej a jemnejšej štruktúre. Okrem toho často obsahujú látky, ktoré dodávajú oblečeniu hodvábny pocit, takže sa pohodlnejšie nosí. Ako alternatívu aviváže [...]

Osvetlite svoj život: Očarujúci svet sviečok

23.02.2024

Sviečky sú už po stáročia zdrojom svetla a tepla, pričom prekročili svoje praktické účely a stali sa symbolom pohodlia, relaxu a atmosféry. V dnešnom rýchlom svete, kde technológia často dominuje nášmu okoliu, môže jednoduché blikanie plameňa sviečky ponúknuť pokojný únik z reality. Pridajte sa k nám pri objavovaní očarujúceho sveta sviečok Giovani, pričom sa [...]

Kindergeld Deutschland – Kedy máte nárok na rodinné prídavky z Nemecka?

21.02.2024

Život a práca v Nemecku prináša pre Slovákov niekoľko sociálnych výhod. Nezanedbateľnou položkou je Kindergeld. Rodinné prídavky v Nemecku sú stanovené na 250 € mesačne na dieťa, čo predstavuje sumu 3 000 € ročne. Ak poberáte prídavky na dieťa na Slovensku, výsledná suma Kindergeld sa o ne upraví. Čo musíte spĺňať, aby ste mali nárok na nemecké rodinné [...]

tibor gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 502
Celková čítanosť: 687850x
Priemerná čítanosť článkov: 1370x

Autor blogu