Založ si blog

Ako maximalizovať výkon a životnosť elektromotora? 5 tipov odborníkov

V súčasnosti funguje nespočetné množstvo spotrebičov v domácnosti i priemyselných systémov vďaka sofistikovaným a premysleným elektrickým zariadeniam. Elektromotory, elektroprevodovky a frekvenčné meniče zabezpečujú mnoho procesov v priemysle, vo výrobe aj v službách. Ich zlyhania a poruchy môžu spôsobiť podnikom prestoje a straty. Spoznajte hlavné odporúčania, ktoré súvisia s dobrou údržbou a zvyšovaním životnosti elektromotorov.

Permanentné fungovanie elektromotorov pri špičkovom výkone súvisí s dlhodobou preventívnou údržbou a precízne plánovanou starostlivosťou o všetky zariadenia. Také sú odporúčania výrobcov, ako napríklad elektromotor Praha, ktorí v rámci technického poradenstva poskytujú svojim klientom konkrétne kroky, ako na to.

1. Vyhnite sa prehrievaniu a vysokým teplotám

Prehrievanie elektromotorov z akýchkoľvek príčin môže viesť k množstvu problémov s výkonom. Prehriatie spôsobujú väčšinou vysoké teploty prostredia, kde elektromotory pracujú. Jednou z možností prevencie je správny chladiaci a ventilačný systém.

Ďalšou potrebou je zladiť elektromotor s ideálnymi hodnotami prúdu, aby sa zabránilo prehriatiu (teda, aby začal pracovať pri svojej konštrukčnej teplote a aby „bežal“ v rozsahu prevádzkových teplôt).

2. Zabezpečte efektívnu prevádzku

Problémy s elektromotormi sa objavujú aj vtedy, keď dodávané napätie a prúd prekročia limit stanovený pre dané elektrické zariadenie alebo elektromotor.

Predchádzaním takýchto situácií je inštalácia frekvenčným meničov. Pokojne si vložte do vyhľadávača elektromotory-ostrava.cz a pre svoju prevádzku zabezpečte zariadenia, ktoré efektívne predĺžia životnosť vašich elektromotorov.

3. Znížte prach a odstraňujte nečistoty

Aj prach a nečistoty v prostredí, kde elektromotory pracujú, spôsobujú poruchy prevádzky. Môže dôjsť k zablokovaniu chladiaceho ventilátora, môže sa porušiť izolačná schopnosť izolácie vinutia, prípadne sa prejaví iná chyba.

Veľmi jednoducho ochránite vaše elektromotory pred znečistením použitím krytov a tieniacich zariadení.

vybo electric

4. Vyberte správny elektromotor

Výber správneho elektromotora pre stanovenú úlohu priamo súvisí s jeho efektívnym fungovaním. Poddimenzované elektromotory sa skôr prehrejú a ani nemusia naplniť očakávania aplikácie. Predimenzované motory môžu pre daný účel znamenať zbytočne vysoké investície.

Venujte pri nákupe elektromotorov primeranú pozornosť samotnému procesu výberu a pokojne sa už v prvej fáze analýzy spojte s odborníkmi ako slovenský elektromotor Prešov. Mnohoročné skúsenosti so štandardnými požiadavkami i špecifickými potrebami iných zákazníkov sú ideálnou pomocou pri výbere adekvátnych elektromotorov pre vaše (aj netypické) riešenie.

5. Pozor na vlhkosť

Vo všeobecnosti sú elektrické zariadenia náchylné na vlhkosť. Vplyvom vlhkého prostredia môže byť poškodená izolácia elektromotora, a tým aj životnosť celého zariadenia.

Starostlivo zvážte priestor, kde budú elektromotory umiestnené vo vašej prevádzke, a pokojne v ich blízkosti nainštalujte aj zariadenia na monitorovanie vlhkosti.

Aktuálnym trendom je výroba elektromotorov podľa špecifických požiadaviek zákazníkov. S rastúcimi nárokmi na digitalizáciu, robotizáciu a zdieľané ovládanie výrobných procesov musia výrobcovia elektromotorov, elektroprevodoviek a frekvenčných meničov pracovať s efektívnejšími a do detailov premyslenými typmi vysokokvalitných elektromotorov.

Kto vo svete elektromotorov reaguje na náročné požiadavky, doslova šité na mieru, ten má zaručený úspech v podobe optimálneho výrobného procesu, úspor energií a rastu celkovej ziskovosti.


Foto: elements.envato.com, elektromotory-presov.sk

Ako funguje aviváž?

25.02.2024

Aviváže fungujú tak, že vlákna vášho oblečenia pokrývajú tenkou vrstvou chemických látok, zvyčajne známych ako kvartérne amóniové zlúčeniny. Táto vrstva znižuje trenie medzi vláknami, čo vedie k hladšej a jemnejšej štruktúre. Okrem toho často obsahujú látky, ktoré dodávajú oblečeniu hodvábny pocit, takže sa pohodlnejšie nosí. Ako alternatívu aviváže [...]

Osvetlite svoj život: Očarujúci svet sviečok

23.02.2024

Sviečky sú už po stáročia zdrojom svetla a tepla, pričom prekročili svoje praktické účely a stali sa symbolom pohodlia, relaxu a atmosféry. V dnešnom rýchlom svete, kde technológia často dominuje nášmu okoliu, môže jednoduché blikanie plameňa sviečky ponúknuť pokojný únik z reality. Pridajte sa k nám pri objavovaní očarujúceho sveta sviečok Giovani, pričom sa [...]

Kindergeld Deutschland – Kedy máte nárok na rodinné prídavky z Nemecka?

21.02.2024

Život a práca v Nemecku prináša pre Slovákov niekoľko sociálnych výhod. Nezanedbateľnou položkou je Kindergeld. Rodinné prídavky v Nemecku sú stanovené na 250 € mesačne na dieťa, čo predstavuje sumu 3 000 € ročne. Ak poberáte prídavky na dieťa na Slovensku, výsledná suma Kindergeld sa o ne upraví. Čo musíte spĺňať, aby ste mali nárok na nemecké rodinné [...]

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Tibor Gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34, aktualizované: 13:12

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 502
Celková čítanosť: 687896x
Priemerná čítanosť článkov: 1370x

Autor blogu