Založ si blog

Požiadajte o prídavky na dieťa v Rakúsku – až 5 rokov spätne

rodinne pridavky

Prídavky na dieťa v Rakúsku  sú legislatívne upravené pre všetkých občanov Európskej únie. Prirodzene, po splnení stanovených kritérií majú na Familienbeihilfe nárok i rodičia zo Slovenska. Pre úspešné vybavenie prídavkov na dieťa v Rakúsku oceníte spoluprácu so slovenskou poradenskou spoločnosťou.

Nárok na prídavky na dieťa v Rakúsku

Prídavky na dieťa v Rakúsku môžu poberať občania akejkoľvek krajiny Európskej únie, teda aj slovenskí rodičia.

Dôležité je, že žijú a pracujú v Rakúsku alebo pravidelne dochádzajú za prácou do Rakúska a sú tam sociálne poistení.

Aj slovenskí živnostníci môžu získať Familienbeihilfe, ak splnia zákonom predpísané podmienky. Dokonca môžu o tento peňažný benefit požiadať aj rodičia detí, ktorí sú ako zamestnanci vyslaní za prácou do Rakúska.

Kto žiada o prídavky na dieťa v Rakúsku

Rodičia môžu poberať rodinné prídavky na dieťa do 18. roku života. Ak študuje na vysokej škole (denné štúdium), potom až do 24. roku života.

Žiadosť o rodinné prídavky môže podať vlastný aj nevlastný rodič.

Správa, ktorá mnohých poteší je, že o prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne. To znamená, že nárok na Familienbeihilfe mohol vzniknúť aj Slovákom, ktorí tam pracovali v období rokov 2018 – 2022.

ziadost o rodinne pridavky

Výška Familienbeihilfe

Prídavky na dieťa sa vyplácajú mesačne a ich výška je stanovená podľa veku dieťaťa. Automaticky sa k sume prídavkov priradí takzvaný Kinderabsetzbetrag (daňový bonus na dieťa).

Tak si slovenskí rodičia môžu každý mesiac navýšiť rodinný rozpočet o sumu od 182,40 € do 236,50 €.

K tejto sume sa pripočítava ešte súrodenecký príplatok, určený podľa počtu detí.

Žiadosť a povinné prílohy

Prídavky na dieťa v Rakúsku patria do kompetencií daňového úradu, teda Finanzamt. Práve tam je potrebné poslať žiadosť (v papierovej forme alebo elektronicky) spolu so všetkými povinnými prílohami.

Pripravte sa na to, že budete potrebovať priložiť nasledujúce kópie dokumentov: pracovnú zmluvu, rodné listy, potvrdenie o návšteve školy či sobášny list. Počet príloh závisí od vašej aktuálnej situácie.

Aby ste vybavili žiadosť bez zbytočných komplikácií, obráťte sa hneď od začiatku na sociálne a ekonomické poradenstvo zo Slovenska, kde majú mnohoročné skúsenosti so žiadateľmi a rôznymi životnými okolnosťami.


Foto: elements.envato.com

Spolupráca stavebného a inštalatérskeho sektoru

30.11.2023

V srdci Bratislavy, kde sa história stretáva s modernosťou, sa odohráva príbeh o modernizácii nehnuteľností. Firma Gavaplast, známa svojimi kvalitnými vchodovými dverami, stojí v čele tejto premeny. Ich široký sortiment a odbornosť v oblasti vchodových dverí, prinášali do bratislavských domovov nielen estetiku, ale aj bezpečnosť a tepelnú efektivitu. Firma sa zameriavala [...]

Spojenie e-commerce a bazénového priemyslu

29.11.2023

V srdci Slovenska, kde sa stretáva tradícia s modernou, sa odohráva náš príbeh. Firma bazenservis.sk bola dlhé roky známa ako poskytovateľ luxusných bazénov. Ich záväzok k výnimočnosti a kvalite sa odrazil vo všetkom, čo robili. S rastom trhu a zvyšujúcou sa konkurenciou však prišli na to, že potrebujú inovovať svoj prístup k obchodu a marketingu. E-commerce revolúcia [...]

3 tipy, ako si zahrať online kasíno s rozumom (aj počas Vianoc)

28.11.2023

re trávenie voľného času existuje nespočetne veľa možností. Od športu, cez umenie, ručné práce i hranie hier. Niekoho láka hazard a chvíle voľna trávi v online kasíne. Hranie hazardných hier je predovšetkým o zábave, i keď si vyžadujú istú dávku zodpovednosti a sebakontroly. Osvojte si najprv základné pravidlá a potom sa nechajte vtiahnuť do sveta virtuálnych hier.

Základná škola Parchovany

Polícia vyšetruje streľbu v Parchovanoch. Strieľala mama šikanovaného Romana

30.11.2023 12:19

Trebišovská polícia preveruje incident so streľbou z plynovej pištole.

Frank-Walter Steinmeier

Diplomatické faux pas v Katare. Nemeckého prezidenta po pristátí nikto nevítal

30.11.2023 12:04

Frank-Walter Steinmeier musel po pristátí v katarskej metropole pol hodinu čakať hore na schodoch, kým mohol zostúpiť z lietadla.

Matúš Šutaj Eštok

Ďalší "čurillovec" sa môže vrátiť do práce. Súd Šutajovi Eštokovi pri Sabotovi nedal za pravdu

30.11.2023 11:40

Pri troch policajtoch rozhodol súd v ich prospech a v troch prípadoch skonštatoval, že nemá právomoc a k súladu konania ministra vnútra

operácia ruka, rukavica, chirurg, operačná sála, chirurgia, nástroje

Z bratislavskej nemocnice budú naživo vysielať operácie očí

30.11.2023 11:22

Živé prenosy doplnia desiatky prednášok.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 452
Celková čítanosť: 616435x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu