Založ si blog

Požiadajte o prídavky na dieťa v Rakúsku – až 5 rokov spätne

rodinne pridavky

Prídavky na dieťa v Rakúsku  sú legislatívne upravené pre všetkých občanov Európskej únie. Prirodzene, po splnení stanovených kritérií majú na Familienbeihilfe nárok i rodičia zo Slovenska. Pre úspešné vybavenie prídavkov na dieťa v Rakúsku oceníte spoluprácu so slovenskou poradenskou spoločnosťou.

Nárok na prídavky na dieťa v Rakúsku

Prídavky na dieťa v Rakúsku môžu poberať občania akejkoľvek krajiny Európskej únie, teda aj slovenskí rodičia.

Dôležité je, že žijú a pracujú v Rakúsku alebo pravidelne dochádzajú za prácou do Rakúska a sú tam sociálne poistení.

Aj slovenskí živnostníci môžu získať Familienbeihilfe, ak splnia zákonom predpísané podmienky. Dokonca môžu o tento peňažný benefit požiadať aj rodičia detí, ktorí sú ako zamestnanci vyslaní za prácou do Rakúska.

Kto žiada o prídavky na dieťa v Rakúsku

Rodičia môžu poberať rodinné prídavky na dieťa do 18. roku života. Ak študuje na vysokej škole (denné štúdium), potom až do 24. roku života.

Žiadosť o rodinné prídavky môže podať vlastný aj nevlastný rodič.

Správa, ktorá mnohých poteší je, že o prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne. To znamená, že nárok na Familienbeihilfe mohol vzniknúť aj Slovákom, ktorí tam pracovali v období rokov 2018 – 2022.

ziadost o rodinne pridavky

Výška Familienbeihilfe

Prídavky na dieťa sa vyplácajú mesačne a ich výška je stanovená podľa veku dieťaťa. Automaticky sa k sume prídavkov priradí takzvaný Kinderabsetzbetrag (daňový bonus na dieťa).

Tak si slovenskí rodičia môžu každý mesiac navýšiť rodinný rozpočet o sumu od 182,40 € do 236,50 €.

K tejto sume sa pripočítava ešte súrodenecký príplatok, určený podľa počtu detí.

Žiadosť a povinné prílohy

Prídavky na dieťa v Rakúsku patria do kompetencií daňového úradu, teda Finanzamt. Práve tam je potrebné poslať žiadosť (v papierovej forme alebo elektronicky) spolu so všetkými povinnými prílohami.

Pripravte sa na to, že budete potrebovať priložiť nasledujúce kópie dokumentov: pracovnú zmluvu, rodné listy, potvrdenie o návšteve školy či sobášny list. Počet príloh závisí od vašej aktuálnej situácie.

Aby ste vybavili žiadosť bez zbytočných komplikácií, obráťte sa hneď od začiatku na sociálne a ekonomické poradenstvo zo Slovenska, kde majú mnohoročné skúsenosti so žiadateľmi a rôznymi životnými okolnosťami.


Foto: elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

biden, obama

Už aj Obama spochybňuje Bidena: Šance na triumf klesli, mal by zvážiť životaschopnosť kandidatúry

18.07.2024 22:40

Obama údajne v zákulisí vyjadril obavy, že prieskumy verejnej mienky sa od Bidena odkláňajú a opúšťajú ho darcovia jeho kampane.

republikáni trump

Republikáni na zjazde nosia obväzy na uchu zo solidarity s Trumpom

18.07.2024 22:12

Trump prišiel na zjazd strany s obväzom na pravom uchu, ktoré mu postrelil atentátnik.

Ľupták

Poslanca Ľuptáka napadli v Humennom, v pondelok spochybňoval útok Ruska na nemocnicu v Kyjeve

18.07.2024 21:40, aktualizované: 21:53

Poslanec za SNS Ivan Ševčík a člen strany Národná koalícia informoval, že v Humennom napadli jeho kolegu Pavla Ľuptáka.

Just Stop Oil Protest

Britskí aktivisti si vypočuli bezprecedentný trest za nenásilný protest. Sudca: Ste fanatici

18.07.2024 20:32

Podľa prokurátorky Jocelyn Ledwardovej ekonomické náklady protestu dosiahli najmenej 770 000 libier.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 796229x
Priemerná čítanosť článkov: 1461x

Autor blogu