Založ si blog

Upchatá kanalizácia je vždy havarijným stavom

kanalizacia

Mnohé veci dnes používame s takou samozrejmosťou, že sa pritom vôbec  nezamýšľame nad tým, aké veľkú službu nám poskytujú a ako by sme mohli byť za ne skutočne vďační. Až keď tieto záležitosti prestanú fungovať a plniť svoju úlohu, s prekvapením zistíme, ako bez nich nevieme žiť. Reč však na tomto mieste nie je o ľudských vzťahoch, aj keď by sa to na tieto väzby dalo rovnako aplikovať. Ak ste už niekedy zažili upchatú kanalizáciu, tak predchádzajúcim slovám rozumiete dokonale. Každé upchaté potrubie, odtok alebo kanalizácia je havarijným stavom, ktorý si vyžaduje okamžitý odborný zásah. 

Neodteká, zapácha alebo spôsobuje iné problémy? 

Ak voda v odtoku, potrubí alebo kanalizácii dobre neodteká, odteká s ťažkosťami, hromadí sa v umývadle alebo vani či  spôsobuje akékoľvek iné viditeľné problémy, je to čas, kedy je potrebné pristúpiť k čisteniu potrubia alebo jeho časti. Pokiaľ pritom včas nezasiahneme, hrozí upchatie týchto miest a/alebo vytopenie. V praxi tak platí, že akékoľvek viditeľné problémy s potrubím väčšinou po čase spôsobia havarijnú situáciu, ktorá úplne ochromí prevádzku domácnosti, firmy, alebo iného priestoru, ktorému slúži. 

TIP: 

Spoločnosť AB Krtkovanie ponúka čistenie kanalizácie Pezinok a okolie, ako aj profesionálne služby krtkovania 24 hodín denne po celý rok. Záujemcovia pritom môžu využiť nielen služby čistenia kanalizácie, ale aj potrubí s priľahlými časťami, opravy kanalizačných rozvodov, monitoring potrubia profesionálnou technikou či inštalatérske práce založené na dlhoročných praktických skúsenostiach. 

cistenie kanalizacie

Všímajte si sprievodné znaky a predchádzajte havárii

Aj keď je každé potrubie iné a podlieha odlišným faktorom opotrebenia, pri predchádzaní havarijného stavu si možno všímať niektoré spoločné znaky signalizujúce blížiacu sa potrebu čistenia. Čistenie kanalizácie je vždy potrebné, ak je prítomný zápach neznámeho pôvodu, voda neodteká a hromadí sa v umývadle alebo vani a tiež vtedy, ak sú napríklad veľké steny v okolí odtoku a potrubia. Pokiaľ už nepomáhajú žiadne čistiace prostriedky, je to najvyšší čas prenechať čistenie kanalizácie Pezinok do rúk profesionálov. 


Foto: elements.envato.com

Spolupráca stavebného a inštalatérskeho sektoru

30.11.2023

V srdci Bratislavy, kde sa história stretáva s modernosťou, sa odohráva príbeh o modernizácii nehnuteľností. Firma Gavaplast, známa svojimi kvalitnými vchodovými dverami, stojí v čele tejto premeny. Ich široký sortiment a odbornosť v oblasti vchodových dverí, prinášali do bratislavských domovov nielen estetiku, ale aj bezpečnosť a tepelnú efektivitu. Firma sa zameriavala [...]

Spojenie e-commerce a bazénového priemyslu

29.11.2023

V srdci Slovenska, kde sa stretáva tradícia s modernou, sa odohráva náš príbeh. Firma bazenservis.sk bola dlhé roky známa ako poskytovateľ luxusných bazénov. Ich záväzok k výnimočnosti a kvalite sa odrazil vo všetkom, čo robili. S rastom trhu a zvyšujúcou sa konkurenciou však prišli na to, že potrebujú inovovať svoj prístup k obchodu a marketingu. E-commerce revolúcia [...]

3 tipy, ako si zahrať online kasíno s rozumom (aj počas Vianoc)

28.11.2023

re trávenie voľného času existuje nespočetne veľa možností. Od športu, cez umenie, ručné práce i hranie hier. Niekoho láka hazard a chvíle voľna trávi v online kasíne. Hranie hazardných hier je predovšetkým o zábave, i keď si vyžadujú istú dávku zodpovednosti a sebakontroly. Osvojte si najprv základné pravidlá a potom sa nechajte vtiahnuť do sveta virtuálnych hier.

Martin Pekár

Pekár z progresívcov sa vzdáva mandátu poslanca parlamentu, nahradí ho Nash

30.11.2023 12:43

V poslaneckom klube Progresívneho Slovenska budú mať ženy väčšinové zastúpenie.

Základná škola Parchovany

Polícia vyšetruje streľbu v Parchovanoch. Strieľala mama šikanovaného Romana, ktorý skočil zo strechy školy

30.11.2023 12:19

Trebišovská polícia preveruje incident so streľbou z plynovej pištole.

Frank-Walter Steinmeier

Diplomatické faux pas v Katare. Nemeckého prezidenta po pristátí nikto nevítal

30.11.2023 12:04

Frank-Walter Steinmeier musel po pristátí v katarskej metropole pol hodinu čakať hore na schodoch, kým mohol zostúpiť z lietadla.

Matúš Šutaj Eštok

Ďalší "čurillovec" sa môže vrátiť do práce. Súd Šutajovi Eštokovi pri Sabotovi nedal za pravdu

30.11.2023 11:40

Pri troch policajtoch rozhodol súd v ich prospech a v troch prípadoch skonštatoval, že nemá právomoc a k súladu konania ministra vnútra

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 452
Celková čítanosť: 616444x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu