Založ si blog

Stačí pár mesiacov práce, aby ste žiadali o vrátenie daní z Holandska

holandsko

Možno ste vycestovali za prácou do Holandska len na niekoľko mesiacov. Stále máte nárok na vrátenie daní z Holandska. Skontrolujte si termíny. Ak to bolo v rokoch 2018 až 2022, požiadajte o vrátenie daňového preplatku z Holandska. Odborná poradenská spoločnosť zo Slovenska vybaví všetko za vás.

Základ pre vrátenie daní z Holandska

Prvou podmienkou pre vrátenie daní z Holandska je obdobie rokov 2018 až 2022. Druhou podmienkou je, že ste tam pracovali ako zamestnanec v ľubovoľnej profesii. Vôbec nezáleží, či pre holandského, alebo slovenského zamestnávateľa.

Žiadosť o vrátenie daní môžete zaslať, aj keď už v Holandsku nežijete.

Poponáhľať by sa mali tí, ktorí tam boli zamestnaní v roku 2018. Na zaslanie žiadosti majú čas už len do konca roku 2023.

Žiadosť vybaví odborník z praxe

Nemáte čas ani chuť sa tým zapodievať? Jednoducho to prenechajte na odbornú konzultantskú spoločnosť. Buď vás bude navigovať, alebo vybaví celú záležitosť vo vašom mene.

Najprv si pomocou online kalkulačky zistíte, či vôbec máte nárok žiadať o vrátenie dane z krajiny tulipánov.

Šikovná aplikácia vám umožní zadať potrebné údaje do žiadosti online, aj pomocou mobilu a z pohodlia domova.

spokojnost zamestnancov

Dokumenty pre vybavenie preplatku dane

Vrátenie daní z Holandska je vlastne podaním holandského daňového priznania a získanie späť daňového preplatku, ktorý vám mohol vzniknúť počas vašej práce v Holandsku.

Pre úspešné vybavenie budete potrebovať hlavne dokument Jaaropgaaf, teda holandské potvrdenie o príjmoch od každého zamestnávateľa, pre ktorého ste pracovali.

Nenašli ste ho? Potom vám postačí aj posledná výplatná páska od každého zamestnávateľa alebo vám ho vybaví odborný konzultant zo Slovenska.

Druhým potrebným dokumentom je formulár E9 (EÚ/EHP), ktorý potvrdí slovenský daňový úrad na základe riadne podaného slovenského daňového priznania za daný kalendárny rok.

Získajte svoje peniaze späť bez komplikácií

Čo sa týka vrátenia daní z Holandska, zvyčajne príde klientom na účet preplatok vo výške od 546 € do 3 694 €.

Samotné vybavenie trvá v priemere 16 týždňov, no doba spracovania závisí od vyťaženia holandského daňového úradu Belastingdienst.

Kontaktujte skúsených expertov so znalosťami zložitého holandského daňového systému čím prv a prilepšite si váš rodinný rozpočet – aj vďaka niekoľkomesačnej práci v Holandsku.

vratenie penazi

Foto: elements.envato.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

SR voľby2020 parlamentné voľby OĽaNO matovič

Voľby v roku 2020 vyhralo s náskokom OĽANO. Počas vlády chaosu sa vystriedali traja premiéri

29.09.2023 11:30

Pozrite si prehľad volebnej účasti a účasti strán i hnutí od prvých slobodných parlamentných volieb v roku 1994, či pôsobenie vládnych koalícií.

Pakistan, bombový útok

Samovražedný útok na veriacich v Pakistane si vyžiadal 52 mŕtvych

29.09.2023 11:10

Moslimovia na celom svete si v týchto dňoch pripomínajú sviatok narodenia proroka Mohameda.

Vladimir Putin, Trošev, vagnerovci, Jevkurov

Putin formuje nových bojovníkov. Rokoval s bývalým veliteľom vagnerovcov, ktorého Prigožin označoval za zradcu

29.09.2023 10:32, aktualizované: 11:21

Putin rokoval s niekdajším členom vagnerovcov Andrejom Troševom. Vedenie Prigožinových žoldnierov ho dávnejšie označilo za zradcu.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555742x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu