Založ si blog

Ako vám pomôže Detralex na kŕčové žily?

krcove zily

Keď sa vám na nohách objavia nepekné metličky, nemávnite len rukou. Zdanlivá kozmetická záležitosť sa časom môže premeniť na zdravotný problém. Existuje niekoľko možností, ako uľaviť od kŕčových žíl – pančuchy, Detralex či zmena stravy.

Príčiny vzniku kŕčových žíl

Zväčšené a zohýbané povrchové žily či modré hrčky a uzly sa najčastejšie tvoria na dolných končatinách. A viac u žien ako u mužov.

Začiatok kŕčových žíl môže byť spojený s opuchom nôh, svrbením kože, brnením, pocitom ťažkých nôh, kŕčmi či bolesťou nôh.

K tvorbe varixov môžu prispievať hormonálne zmeny v tehotenstve, dedičné faktory, sedavé zamestnanie alebo naopak dlhodobé státie.

Pravidelné lekárske sledovanie žíl, starostlivosť o kŕčové žily v domácom prostredí, používanie doplnkov a liekov na kŕčové žily, nosenie kompresných pančúch a v prípade potreby operatívny zákrok patria k možnostiam liečby varixov.

Prevencia kŕčových žíl je lepšia

Ak nechcete dať kŕčovým žilám šancu, chráňte vaše žily pred poškodením.

Účinnou prevenciou pred ich vznikom je pravidelný pohyb, nosenie pohodlného oblečenia, striedavé sprchovanie teplou a studenou vodou, správny a pravidelný pitný režim a udržiavanie si svojej ideálnej hmotnosti.

krcove zily

Detralex a liečba kŕčových žíl

Úľavu od pocitu ťažkých nôh a opuchov vám poskytnú voľno predajné masti, ktoré obsahujú účinné látky na zmiernenie prejavov varixov.

Pri liečbe kŕčových žíl sa používajú aj lieky, ako napríklad Detralex. Práve tento liek je akousi prvou pomocou pre žily a pomôže aj pri hemoroidoch.

Detralex je určený len pre dospelých. Pri užívaní lieku sa pacienti stretli s vedľajšími účinkami v podobe tráviacich ťažkostí (hnačka, zvracanie, nevoľnosť), no môže dôjsť až k zápalu hrubého čreva či bolesti hlavy spojenej so závratom.

Dlhodobé riešenie pri liečbe kŕčových žíl

Doživotným riešením pri liečbe varixov je nosenie kompresívnych pančúch. Samotné kŕčové žily nevyliečia, ale zabránia zhoršeniu ich stavu a uľavia od ťažkostí.

Tu je dôležitý výber správnej veľkosti a typu kompresívnych pančúch či podkolienok, s čím vám rád pomôže váš lekár alebo lekárnik.

Pri liečbe a prevencii vzniku kŕčových žíl sa odporúča strava bohatá na rutín (čučoriedky, brusnice, hrozno, čerešne, pohánka).

Nepodceňujte dnes už civilizačné ochorenie. Hneď pri prvých príznakoch kŕčových žíl si zvoľte pravidelnú starostlivosť o vaše nohy a zmenu životného štýlu.

Foto: elements.envato.com

Nezastaviteľné inovácie – aké trendy musia sledovať stavebné firmy dnes?

27.05.2024

Rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domu? Zvažujete výber stavebnej firmy, ktorá vám dom postaví? Stavebný priemysel prechádza v súčasnosti rýchlym vývojom, ktorý ovplyvňuje rastúci záujem o životné prostredie, technologický pokrok a špecifické predstavy zákazníkov. Čo si preverte skôr, ako podpíšete zmluvu o spolupráci? Čo by mala ponúkať moderná stavebná firma?

Kontakt na dobrého kúrenára je vždy veľkou výhodou – máte ho?

26.05.2024

V chladných mesiacoch roka je fungujúce kúrenie základným pilierom pohodlného bývania. Poznáte ten pocit, keď sa uprostred zimy pokazí kúrenie? Chladný vzduch vás obklopuje, zúfalo hľadáte príčinu a riešenie. Vtedy si uvedomíte, aký dôležitý je kontakt na spoľahlivého kúrenára. V akých ďalších situáciách oceníte prácu "hrdinu v montérkach"?

Zanedbávate čistenie potrubí vo vašej firme? Môže vás to stáť viac, než si myslíte

25.05.2024

Profesionálne čistenie potrubí a kanalizácie sa väčšine ľudí spája s domácnosťou - upchatý drez, sprcha alebo toaleta. Služby čistenia potrubí a krtkovania sú však kľúčové i pre miesta a prevádzky, ktoré dennodenne navštevujeme. V mnohých prípadoch sa zanedbáva prevencia a riešia sa iba vzniknuté problémy. Prečo si dávať pozor a pravidelne čistiť kanalizačné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 755173x
Priemerná čítanosť článkov: 1425x

Autor blogu