Založ si blog

Ako vám pomôže Detralex na kŕčové žily?

krcove zily

Keď sa vám na nohách objavia nepekné metličky, nemávnite len rukou. Zdanlivá kozmetická záležitosť sa časom môže premeniť na zdravotný problém. Existuje niekoľko možností, ako uľaviť od kŕčových žíl – pančuchy, Detralex či zmena stravy.

Príčiny vzniku kŕčových žíl

Zväčšené a zohýbané povrchové žily či modré hrčky a uzly sa najčastejšie tvoria na dolných končatinách. A viac u žien ako u mužov.

Začiatok kŕčových žíl môže byť spojený s opuchom nôh, svrbením kože, brnením, pocitom ťažkých nôh, kŕčmi či bolesťou nôh.

K tvorbe varixov môžu prispievať hormonálne zmeny v tehotenstve, dedičné faktory, sedavé zamestnanie alebo naopak dlhodobé státie.

Pravidelné lekárske sledovanie žíl, starostlivosť o kŕčové žily v domácom prostredí, používanie doplnkov a liekov na kŕčové žily, nosenie kompresných pančúch a v prípade potreby operatívny zákrok patria k možnostiam liečby varixov.

Prevencia kŕčových žíl je lepšia

Ak nechcete dať kŕčovým žilám šancu, chráňte vaše žily pred poškodením.

Účinnou prevenciou pred ich vznikom je pravidelný pohyb, nosenie pohodlného oblečenia, striedavé sprchovanie teplou a studenou vodou, správny a pravidelný pitný režim a udržiavanie si svojej ideálnej hmotnosti.

krcove zily

Detralex a liečba kŕčových žíl

Úľavu od pocitu ťažkých nôh a opuchov vám poskytnú voľno predajné masti, ktoré obsahujú účinné látky na zmiernenie prejavov varixov.

Pri liečbe kŕčových žíl sa používajú aj lieky, ako napríklad Detralex. Práve tento liek je akousi prvou pomocou pre žily a pomôže aj pri hemoroidoch.

Detralex je určený len pre dospelých. Pri užívaní lieku sa pacienti stretli s vedľajšími účinkami v podobe tráviacich ťažkostí (hnačka, zvracanie, nevoľnosť), no môže dôjsť až k zápalu hrubého čreva či bolesti hlavy spojenej so závratom.

Dlhodobé riešenie pri liečbe kŕčových žíl

Doživotným riešením pri liečbe varixov je nosenie kompresívnych pančúch. Samotné kŕčové žily nevyliečia, ale zabránia zhoršeniu ich stavu a uľavia od ťažkostí.

Tu je dôležitý výber správnej veľkosti a typu kompresívnych pančúch či podkolienok, s čím vám rád pomôže váš lekár alebo lekárnik.

Pri liečbe a prevencii vzniku kŕčových žíl sa odporúča strava bohatá na rutín (čučoriedky, brusnice, hrozno, čerešne, pohánka).

Nepodceňujte dnes už civilizačné ochorenie. Hneď pri prvých príznakoch kŕčových žíl si zvoľte pravidelnú starostlivosť o vaše nohy a zmenu životného štýlu.

Foto: elements.envato.com

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

Nord stream objekt

Dánske úrady vyzdvihli 'záhadný' objekt od plynovodu Nord Stream 2

29.03.2023 17:50

Objekt sa javí ako námorná dymová bója a nepredstavuje bezpečnostné riziko.

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449747x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu