Založ si blog

Ako dosiahnuť, aby vám zákazníci platili rýchlejšie? Pomôže aj prehľadná faktúra!

Dlhé čakanie na peniaze od klientov trápi mnohých podnikateľov. Na Slovensku dokonca nie je ničím nezvyčajným platiť faktúry aj niekoľko dní po splatnosti. Hoci tohto „zlozvyku“ sa zrejme nikdy nezbavíme, platobnú disciplínu klientov môžete zlepšiť aj prehľadnými faktúrami. Poradíme, čo by okrem povinných náležitostí mali faktúry obsahovať, aby klientov motivovali k úhrade. 

Veľa začínajúcich podnikateľov si kladie otázku, ako fakturovať. V dnešnej dobe, kedy je fakturácia online už pomerne bežná, nejde o žiadny problém. Existujú rôzne fakturačné platformy, ktoré vám umožnia veľmi rýchlu konfiguráciu, takže svoju prvú faktúru môžete mať vystavenú už do pár minút. Pre náročnejších sú určené aj rôzne dodatkové moduly umožňujúce prispôsobenie vzhľadu faktúry priamo vašim požiadavkám. Túto možnosť sa oplatí využiť pretože práve rozmiestnenie prvkov na faktúre môže pozitívne pôsobiť na platobnú disciplínu vašich klientov. Ako na to? 

Prehľadnosť na prvom mieste

Z faktúry by malo byť zrejmé, koľko fakturujete, čo je predmetom dodania, suma na úhradu a kam je potrebné sumu uhradiť. Určite sa oplatí usilovať o čo najväčšiu prehľadnosť, tak aby na prvý pohľad bolo jasné, čo je predmetom fakturácie. Nebudete potom počúvať výhovorky od klientov, že nevedia nájsť číslo účtu, prípadne majú problém zorientovať sa v údajoch na faktúre. 

Nezabudnite na QR kód

Samotný proces platenia faktúr dokáže byť vďaka QR kódom veľmi jednoduchý. Na „rozsypaný“ štvorček stačí namieriť kameru mobilného telefónu a automaticky sa vám načítajú platobné údaje buď v aplikácii internet bankingu alebo v rozhraní internetového prehliadača. Vašich klientov tak nečaká žiadne zložité prepisovanie platobných údajov, čo už samo o sebe pozitívne vplýva na ochotu zaplatiť. 

Poproste o včasnú úhradu faktúry

Je úplne zrejmé, že ak vystavíte faktúru, tak očakávate úhradu. Pozitívne ladená komunikácia ale niekedy dokáže divy. Skúste do spodnej časti faktúry zakomponovať milým spôsobom napísanú prosbu o včasnú úhradu a sme presvedčení, že pozornosti vášho klienta neunikne. 

Oplatí sa spomenúť, že užitočné pomôcky nájdete aj v online fakturačných softvéroch a týmto spôsobom môže byť aj fakturace zdarma na začiatok funkčným a plne postačujúcim riešením. 

Čo zvážiť pri kúpe auta (pre laikov)

16.08.2022

Ak ste si nikdy nekupovali auto, môže byť ťažké zistiť, kde začať. Ako nájsť auto, ktoré bude presne vyhovovať vašim potrebám? Stačí sa riadiť nasledovnými krokmi. 1. Krok – Zhodnoťte svoje potreby Pre niektorých ľudí je dôležité, aby auto ukazovalo niečo o nich. Chcete vyzerať, že máte radi dobrodružstvá no zároveň je pre vás dôležitá bezpečnosť? V tom [...]

Posila do domácnosti na úklid: vybrat si firmu nebo hledat na vlastní pěst?

28.07.2022

Patříte mezi lidi, kterým úklid příliš nevoní, případně si na něj vedle jiných povinností neumí udělat čas? V tom případě je jednou z možností využití služeb profesionálního úklidu buď v podání firmy nebo jednotlivce. Poradíme, kterou možnost upřednostnit a co od těchto služeb můžete očekávat. Udělejte si pořádek ve svých očekáváních Prvním krokem, [...]

Úklid u dětí dá zabrat: takto ho zvládnete snáze

27.07.2022

Vařit, prát a při tom pečovat o děti. Denní rutina, kterou mnohé maminky znají a mají ji doslova jako práci na plný úvazek. Pokud patříte mezi ně, tak vám asi není třeba připomínat, jak se nejednou točí všechno jen kolem dětí. Zatímco řekněme čištění fasád Praha nebo velký jarní úklid zvládnete spolu s vaší polovičkou, běžný úklid zůstává často na [...]

Cherson / Vojna na UA / Ruský vojak / Ruský okupant /

Ukrajinský vrchný generál Zalužnyj: Rusi postupujú po celej frontovej línii

17.08.2022 12:53

Vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj však tvrdí, že Ukrajinci majú situáciu pod kontrolou.

Mexiko solárne panely šetrenie energia

Prvé Slnko, za ním jadro. Slováci sú pre odklon od fosílnych palív ochotní aj priplácať

17.08.2022 12:34

Prieskum verejnej mienky ukázal, že popularita obnoviteľných zdrojov i využívania jadrovej energie na Slovensku rastie napriek kríze.

Supermarket / Potraviny /

Britská sieť supermarketov Iceland začala predávať potraviny na splátky

17.08.2022 11:45

Reaguje tak na zhoršujúcu sa situáciu so životnými nákladmi.

Robert Fico

Smer podal trestné oznámenie pre podozrenie zo sabotáže ústavného zriadenia

17.08.2022 11:25

Podozrenie na sabotáž podľa šéfa Smeru Roberta Fica dokazujú nahrávky policajnej inšpekcie, v ktorých vyšetrovatelia NAKA rozoberali kroky voči príslušníčke inšpekcie Diane Santusovej.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 261
Celková čítanosť: 305311x
Priemerná čítanosť článkov: 1170x

Autor blogu