Založ si blog

Správny reporting ušetrí vašej firme nemalé peniaze a pomôže vám dosahovať lepšie výsledky

Podávanie výkazov a rôznych hlásení nepatrí vo firmách medzi obľúbené činnosti. Ak sa však vykonáva správne a efektívne, pre firmu môže byť jedným z hnacích motorov a prostriedkom, ako sa posúvať vpred. Vysvetlíme vám, čo vám prinesie kvalitný reporting a nezabudneme pridať ani tipy, ako na to. 

Dostať sa v správny čas k potrebným a presným informáciám. Tak môžeme jednou vetou popísať, čo by malo byť základným cieľom kvalitného reportingu. Každé oddelenie vo firme, ako napríklad marketingové, obchodné, právne či finančné, totiž sleduje iné ukazovatele. Najmä vo väčších firmách preto často vznikajú problémy, kedy sú údaje nielenže rôzne získavané, ale naprieč oddeleniami aj rozdielne interpretované, čo neumožňuje v pravý čas prijímať tie správne rozhodnutia. 

reporty vo firme
zdroj: elements.envato.com

Orientujte sa na centralizáciu

Obyčajné vedenie účtovníctva nedostatky často neodhalí a keď už, tak až vtedy, keď je neskoro. Kvalitný reporting je preto spôsobom, ako sa dostať k dôležitým dátam čo najskôr a realizovať na ich základe rozhodnutia, ktoré firmu posunú vpred. Z tohto dôvodu je vhodné dáta centralizovať a ak ste doteraz žiadny vnútropodnikový systém nepoužívali, výborným začiatkom môže byť Flowii CRM systém

Dajte údajom jednotnú formu

Ako sme už spomenuli, každé oddelenie sa primárne venuje niečomu inému a k jednej problematike môžu mať rôzne oddelenia aj rozličné prístupy. Pre správnu interpretáciu je dôležité, aby ste mali údaje nielen pekne pohromade, ale aj v jednotnej, teda štandardizovanej podobe. 

firemne data
zdroj: elements.envato.com

Rýchlosť a dostupnosť údajov rozhoduje

Pozornosť sa v čoraz väčšej miere obracia na tzv. ad-hoc reporting. Ide o nastavenie a automatizáciu procesov, vďaka ktorým sa k dôležitým informáciám dostanete prakticky hneď. Veľmi užitočný je v tomto moderný ERP systém, aký nájdete napríklad na https://www.flowii.com/cz/. Dostať sa včas k tým správnym informáciám môže mať kľúčový význam nielen pre správne rozhodovanie, úsporu času ale taktiež pre ich efektívne zdieľanie v rámci firmy. 

Napokon, najmä vo väčších firmách je reporting veľmi náročnou disciplínou, ktorej zvládnutie si vyžaduje počiatočné nastavenie procesov a osvojenie si viacerých zásad. Vhodným odrazovým mostíkom je využitie profesionálnych reportingových služieb z https://www.crowe.com/sk.

zdielanie dolezitych udajov
zdroj: elements.envato.com

Trikrát „U“ – udržateľnejšie, unikátne a úžasné

03.10.2022

Nemecká značka kuchýň Nolte má za sebou viac ako 60 rokov skúseností a svojím konceptom výroby patrí medzi priekopníkov vo svojom obore. Spoločnosť založil Konrad Nolte a do dnešnej doby funguje ako rodinné podnikanie zamerané na kvalitu, dizajn a udržateľnosť. Základné princípy firmy vychádzajú z udržateľnosti prírodných zdrojov, čistoty vzduchu, [...]

Vlastné bývanie mimo mesta je trendom, ktorý preferuje stále viac Slovákov

29.09.2022

Udalosti z uplynulých rokov v mnohom zmenili naše pracovné možnosti a čoraz viac slovenských zamestnávateľov a zamestnancov využíva možnosti práce formou home office. Aj vďaka tomuto trendu preferujú mnohí z nás bývanie neďaleko väčších miest s dobrou dostupnosťou do mesta. Bohatú ponuku zaujímavých nehnuteľností v okrese Malacky prináša [...]

Taxi na letisko Schwechat s individuálnym prístupom

28.09.2022

Cestovanie bez hraníc dopĺňajú aj bezbariérové možnosti na letisku. Ako v týchto prípadoch postupovať? Nech už odlietate z akéhokoľvek letiska, bezpochyby očakávate nielen ústretový prístup zamestnancov, ale aj tak nastavenú prevádzku, aby poskytovala maximálny komfort až do momentu pristátia. Mnohé letiská dokážu splniť štandardné požiadavky cestujúcich [...]

Las Vegas / Policajná dodávka /

Útok nožom na rušnej ulici v Las Vegas si vyžiadal najmenej dve obete

07.10.2022 10:10

Polícia uviedla, že traja hospitalizovaní ľudia sú v kritickom stave a ďalší traja sú v stabilizovanom stave.

Joe Biden

Biden omilostil tisíce ľudí odsúdených za prechovávanie marihuany

07.10.2022 09:49

"Nikto by nemal byť vo väzení len za užívanie alebo prechovávanie marihuany," uvádza sa v Bidenovom vyhlásení

pád lavíny

Pád lavíny v indickej časti Himalájí má 19 obetí

07.10.2022 08:04

Desať ľudí je nezvestných.

Vľavo Boris Kollár a Tomáš Taraba

Chaos okolo predčasných volieb: SaS s Tarabom rokovať nebude, rozhodnú zákulisné dohody

07.10.2022 08:00

Predčasné voľby sú síce reálnejšie, prejsť však nemusí ani jeden z dvoch návrhov. Jeden zrejme stiahnu, na druhý budú chýbať hlasy.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 334592x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu