Založ si blog

Terasa, garáž a chodníky okolo domu – po akých materiáloch siahnuť?

Chystáte sa stavať alebo rekonštruovať a premýšľate nad tým, akými materiálmi zušľachtiť okolie domu? Výber je dnes taký široký, že je veľmi ľahké stratiť sa v ponuke. Sú totiž riešenia, ktoré sú veľmi praktické a cenovo dostupné, no nie až také pekné. Na druhej strane ale nájdete materiály, ktoré sú po všetkých stránkach ideálne, akurát sú celkom drahé. Zamerajme sa preto na najčastejšie využívané materiály na terasy a tiež do okolia garáží a domov. 

Vonkajšie pochôdzne plochy nemusia byť dnes už iba čisto praktické a odolné, ale musia aj dobre vyzerať. Na mnohé stavebné prvky a práce sú kladené omnoho vyššie nároky ako kedysi, príkladom môžu byť realizácie garážových brán. Napriek tomu, pri niektorých materiáloch je potrebné počítať s pomerne náročnou údržbou, na ktorú ale potom nezostáva veľa času. Iné materiály sú zas celkom opozerané, napríklad taká zámková dlažba. Je odolná, dostupná za prijateľné ceny a veľmi praktická. Na druhej strane, mnohým nepripadá ako príliš originálne riešenie. 

luxusna garazova brana
zdroj: elements.envato.com

Príjazdová cesta ku garáži

Predstavte si ale, že máte novú garážovú bránu od visio.systems a hľadáte riešenie, ako si pred garážou zabezpečiť príjazdovú plochu či extra parkovacie miesto. Ak je reč o ploche pred garáž, akýkoľvek výber zrejme vyhrá zámková či betónová dlažba, keďže pomocou nich sa dajú ľahko tvoriť pojazdné plochy. 

Pozrite si nový príspevok na Linkedin.

Exteriérové podlahové plochy na menšie zaťaženie

pokladka zamkovej dlazby
zdroj: elements.envato.com

Pri tvorbe pochôdznych plôch alebo terás je výber zas o niečo širší, pretože netreba toľko hľadieť na nosnosť plochy. Netreba ale zabúdať na zložitosť montáže a najmä následnú údržbu. Drevené dosky na terasu síce vyzerajú skvele, no budete mať čas na ich pravidelné ošetrovanie? Betónová dlažba môže zas pôsobiť fádne a vyžaduje si veľmi pevné základy. Lákavou voľbou je aj keramická dlažba či kamenná dlažba, najmä kvôli vyššej cene však nejde o riešenie pre každého. 

Zaujímavým materiálom sú wpc terasové dosky. Môžete nimi pokryť nielen terasu, ale využiť ich aj na tvorbu iných pochôdznych plôch okolo domu, prípadne ich umiestniť do okolia bazéna. Z materiálového hľadiska sú wpc dosky vyrobené z kompozitného materiálu – drevoplastu. Vďaka svojmu spracovaniu sa nápadne podobajú na drevo a zároveň ide o bezúdržbový, odolný a cenovo dostupný materiál. Lepšie ako stokrát počuť je ale raz vidieť a preto sa nechajte sa inšpirovať spôsobmi použitia wpc dosiek na wpcterasa.sk.

terasa z dreva
zdroj: elements.envato.com

Posledná aktualizacia textu 3.2.2021.

Hydroflask growler – parťák na hory aj na pivo

26.04.2022

Nech zdvihne ruku ten, kto má rád teplé pivo. Možno len pomätení pamätníci prvomájových osláv nostalgicky spomínajú na teplé pivo a studené párky, ktoré akosi patrili k vtedajšiemu koloritu. Ale inak by sa zaručene nezodvihla ani jedna ruka. Pivo proste má byť chladené. V Hydroflask sa zamerali na túto objektívnu potrebu a vytvorili produkt exkluzívne [...]

Mikina Patagonia – od gauča až po Everest

24.04.2022

Po revolúcii spolu so západnou kultúrou prenikli do bývalého Československa aj módne vychytávky, o ktorých sa nám predtým v Ostbloku mohlo iba snívať. Napríklad taká mikina, ktorú si vďaka jej všestrannosti a pohodliu obľúbili asi úplne všetci a dnes ju už nevlastní možno len pár pamätníkov hlbokých čias studenej vojny. No schválne, koľko mikín máš [...]

Domáca automatizácia sa bez elektromotorov nezaobíde

15.04.2022

Možnosti domácej automatizácie sú stále dostupnejšie a ide o vynikajúci spôsob, ako si trochu uľahčiť život a zároveň ušetriť na energiách. Za systémami domácej automatizácie však nestojí iba procesor, pár čipov a ovládačov, ale spravidla aj niekoľko malých elektromotorov, ktoré sa starajú o pohon jednotlivých zariadení zapojených do [...]

Rekonštrukcia cesty I/9 pri Trenčíne

Konečne opravujú 'trenčiansky tankodróm'. Rekonštrukcia panelky sa však predraží

25.05.2022 18:45

Minister dopravy pripravuje metodiku, akou sa budú posudzovať zvýšené ekonomické náklady.

Ján Mikas

Hlavný hygienik vydal usmernenie v súvislosti s výskytom opičích kiahní v Európe

25.05.2022 18:22

Prípady opičích kiahní už zaznamenali vo viacerých európskych krajinách vrátane Česka.

putin, vojaci

Putin až po troch mesiacoch vojny navštívil vojakov zranených na Ukrajine

25.05.2022 17:44

Šéf Kremľa bol v sprievode ministra obrany Sergeja Šojgua.

Martin Kvietik, Dobytkár

Kauza Dobytkár bude pokračovať v júni. Vinu priznal jeden obžalovaný

25.05.2022 17:29

Kauza Dobytkár sa týka rozsiahlej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 224
Celková čítanosť: 250218x
Priemerná čítanosť článkov: 1117x

Autor blogu