Založ si blog

Je v okolí vášho domu všetko v poriadku? Poradíme, čo skontrolovať a prípadne aj vymeniť

Prvý dojem je veľmi dôležitý a neplatí to iba v práci, pri stretnutí s novými ľuďmi, prípadne pri nepoznaných situáciách. Dôležitý je aj v prípade bývania a práve okolie domu je tým, čo ho ovplyvňuje snáď najviac. Zistite, ako môžete ľahko vylepšiť okolie svojho domu a získať tak nielen lepší vnútorný pocit, ale aj zatraktívniť v očiach iných to miesto, v ktorom žijete. Pripravili sme tipy na skrášlenie okolia domu, tematicky rozdelené do troch oblastí. Venovať sa budeme prístupovým cestám, udržiavaniu poriadku a nevynecháme ani záhradku.

Stav prístupových ciest

Prvý dojem sme hneď na úvod vôbec nespomínali náhodou. Často sú to práve prístupové cesty, ktoré sa oň postarajú. Preto by ste ako prvé mali zhodnotiť ich stav a ak je to vo vašich možnostiach, postarať sa o to, aby boli v čo najlepšom stave. Pokúste sa preto objektívne zhodnotiť ich stav a zvážiť možnosti ich vylepšenia. Často stačí iba poriadne vyčistiť dlažbu, v tých horších prípadoch pomôže renovácia dlažby.

Prístupovú cestu či chodníčky okolo domu môžete ľahko vyriešiť pomocou zámkovej dlažby, ktorá je klasickou voľbou. Zvážte tiež použitie zatrávňovacej dlažby, ktorá je skvelým spôsobom, ako skombinovať prístupovú cestu so zeleňou. Dodajme ale, že nie vždy ide iba o prístupovú cestu. Dôležitá je aj garážová brána, ktorá umožňuje rýchly prístup k nehnuteľnosti. Hoci sa to tak nemusí zdať, aj v prípade bežných obytných domov sú rolovacie priemyselné garážové brány neraz tou správnou voľbou, keďže sú koncipované na časté otváranie. Tomu je samozrejme prispôsobená aj rýchlosť pohonu, takže vy a vaši susedia nebudete musieť pri otváraní brány dlho čakať.

priemyselné garážové brány
Priemyselné garážové brány Baneko

Ak by ste sa rozhodovali pre novú garážovú bránu, určite nevynechajte ponuku spoločnosti Baneko a o novej garážovej bráne sa poraďte so skutočnými odborníkmi.

Smetné koše a odvádzanie odpadov

Ku každému domu patria aj smetné koše. Ich umiestnenie by malo byť navrhnuté tak, aby príliš nenarúšalo okolitý priestor a samozrejme, aj ich kapacita by mala byť taká, aby sa odpadky nepovaľovali v okolí domu. Umiestnenie smetných košov je dobré navrhnúť tak, aby bolo čo najbližšie k pravidelnému zberu odpadov, teda tak, aby bolo dobre prístupné smetiarom. Keďže dnes už je bežné triedenie odpadov, pribúda aj počet smetných košov a preto stúpajú aj priestorové nároky vyčlenené na tento účel.

Dobrým spôsobom, ako zamaskovať miesto so smetnými košmi je vybudovanie malého „stojiska“, ktoré bude v čo najväčšej miere prepojené so zeleňou. Dobrým spôsobom je vybudovanie stojiska obkoleseného nízkymi múrikmi, ktoré budú obrastené popínavými zelenými kríkmi. Týmto spôsobom stojisko vhodne splynie s okolím. Odpady, ale zďaleka nie sú iba o košoch, ktoré môžete vidieť na dvore. Aj „neviditeľný“ odvod odpadu pod zemským povrchom si zaslúži vašu pozornosť.

čistenie odpadov a potrubí
Čistenie odpadov a kanalizácie AB Krtkovanie

Pamätajte na to, že zimné mesiace sú pre odpadové potrubie zaťažkávacou skúškou, a tak si na jar určite zaslúži vašu pozornosť. Čistenie odpadov a potrubia by sa preto malo určite objaviť na vašom zozname plánovaných úkonov, a to najmä vtedy, keď sa potrubie začne pripomínať nepríjemným zápachom. Ak chcete mať absolútnu istotu ohľadom čistoty odpadových rúr, AB Krtkovanie vám ponúkne efektívne riešenie za vynikajúcu cenu.

Nezaslúži si zveľadenie aj vaša záhrada?

Nezáleží na tom či máte za domom iba malý dvor alebo veľkú záhradu. Vždy existuje spôsob, ako tento priestor vylepšiť. Práve jar je vynikajúcim obdobím na to, aby ste si rozmysleli, akými novinkami tento priestor osviežite. Bez ohľadu na veľkosť môže vašu záhradu zdobiť napríklad nový citrus. Nebude to trvať dlho a citrusy sa vám odvďačia plodmi, ktoré celý dojem z vašej záhradky alebo dvora skutočne spestria. Ak pre svoju záhradku hľadáte niečo špeciálne, v záhradníctve Olivovníky nájdete tú správnu inšpiráciu.

citrus na záhradu
Citrus na záhradu olivovniky.sk

Zdroj: shutterstock.com, baneko.sk, krtkovanie-non-stop.sk, olivovniky.sk

Poznáte tieto moderné spôsoby stravovania a dôvody ich popularity?

16.05.2021

Zdravie máme iba jedno a ak patríte medzi ľudí, ktorým na ňom naozaj záleží, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovanie. Obsah jedálnička v skutočnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu a čo je pozitívne, stále viac ľudí sa ho snaží zodpovedne zostaviť. Odklon od fast foodov, nezdravých a ťažkých jedál môže vášmu zdraviu len pomôcť. [...]

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

15.05.2021

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže. Existuje [...]

Rekonštrukcia starej garáže: od podlahy až po strechu

14.05.2021

Nebolo vždy zvykom, aby bola garáž súčasťou domu. Častým výsledkom pristavovania sú samostatne stojace a nezateplené garáže. Problém však nastáva, ak dôjde k rekonštrukcii domu a samotnej garáži sa už nevenuje žiadna pozornosť. Napokon, kvôli havarijnému stavu sa stará garáž stane akurát tak skladiskom pre nepotrebné veci bez toho, aby plnila svoj [...]

zbraň, vražda, zločin, pištoľ

Guvernér Južnej Karolíny podpísal zákon schvaľujúci popravu zastrelením

17.05.2021 21:23

Od väzenských úradov legislatíva po novom vyžaduje, aby používali elektrické kreslo alebo popravu zastrelením v prípade, že nie je dostupná smrtiaca injekcia.

Mária Kolíková

Kolíková pri počte obvinených v kolúznej väzbe nehovorí celkom pravdu

17.05.2021 19:14

Ministerka spravodlivosti interpretuje snahu opozície a koaličného hnutia Sme rodina o zmenu kolúznej väzby ako falošne motivovanú. Vraj sa len snažia dostať z väzníc svojich nominantov.

Marihuana

OĽaNO je za úpravu trestov za marihuanu, o podobe novely chce diskutovať

17.05.2021 18:51

Poslanci zároveň pripomenuli, že v hnutí prísne dbajú na to, aby spravodlivejšie nastavenie trestov neznamenalo uvoľnenie drogovej politiky, prípadne zvýšenie ich predaja.

Rudno nad Hronom / Povodeň / Potopa /

Nad obcou Rudno nad Hronom sa pretrhla nádrž, hlásia jednu obeť

17.05.2021 17:48, aktualizované: 20:25

Voda pretekala cez celú obec a zatopila pivnice rodinných domov. Hasiči budú z jedného domu zachraňovať tri osoby, ktoré sa nedokážu svojpomocne dostať von.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 23571x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu