Obávate sa upchatých drezov a pomaly odtekajúcej vode vo vani? Postarajte sa teda o dobrú kondíciu kanalizácie a potrubí pravidelne. Nie až vtedy, keď vznikne problém. Osvojte si 3 jednoduché pravidlá, ktoré vám pomôžu predchádzať upchatiu a haváriám.
1. Plánované kontroly ako kľúč k prevencii
Chodíte pravidelne na preventívne prehliadky k lekárovi? Rovnako to platí aj pre vaše kanalizačné systémy. Raz alebo dvakrát ročne nechajte skontrolovať celý odpadový systém profesionálom na krtkovanie. Pokiaľ ide o gastronomické prevádzky či firmy, potom aj častejšie podľa potreby.
Predídete tak vážnejším upchatiam alebo poškodeniu a ušetríte si nepríjemné prekvapenia v budúcnosti. Zaujíma vás, koľko stojí krtkovanie? Ak ste napríklad z Trnavy, pozrite si krtkovanie Trnava cenník.
2. Pravidelná údržba domácimi prípravkami
Určite pravidelne čistíte zariadenia kúpeľne. Pridajte k tomu aj pravidelné čistenie odtokov. Raz týždenne použite domáce prostriedky a využite silu roztoku sódy a octu. Prípadne prepláchnite odtoky špeciálnymi čistiacimi prostriedkami (podľa návodu na použitie), ktoré sú dostupné bežne v obchodoch.
Špeciálny tip: Pri výbere čistiacich prostriedkov uprednostnite kvalitné produkty. Lacné prostriedky sú zvyčajne menej účinné a môžu poškodiť potrubia.
3. Evidujte opravy a volajte odborníkov
Nepodceňujte záznamy a radšej si zapíšte opravy a údržby, ktoré sa na kanalizácii a potrubí urobili. Tak budete mať prehľad a uľahčíte si komunikáciu s odborníkmi, keď sa vyskytne problém alebo budete objednávať pravidelnú údržbu potrubí.
Ak sa však potrubie pravidelne upcháva a nepomáhajú domáce prostriedky, vtedy neváhajte a zavolajte si odbornú pomoc. Profesionálne služby ako krtkovanie Dunajská Streda pracujú s moderným vybavením, ktoré dokáže vyriešiť rôzne, aj náročnejšie problémy s kanalizáciou.
Čistenie kanalizácií síce poskytujú non-stop dispečing, vy sa mu však môžete vyhnúť preventívnymi kontrolami, monitoringom potrubí a pravidelným domácim čistením.
Foto: elements.envato.com
Celá debata | RSS tejto debaty