Prichádzajúce mrazivé počasie dá zabrať nielen nám, ale aj našim verným spoločníkom na štyroch kolesách. Príprava auta na zimu by však ani zďaleka nemala končiť doliatím zimnej zmesi do ostrekovačov a prezutím pneumatík. Čítajte ďalej a zistite, prečo si vašu pozornosť zaslúži aj čelné sklo. V tomto smere vám dokážu pomôcť odborníci z autosklo Zlaté Moravce.
Stačí jeden kamienok
Nemusíte ani najazdiť desiatky tisíc kilometrov ročne, aby sa vám „pošťastilo“ schytať do okna odletený kamienok. V lepšom prípade vám na okne nechá iba pár milimetrovú stopu, nad ktorou si akurát tak schuti zanadávate. Hoci takáto prasklina môže byť celkom nenápadná, práve cez zimu vám dokáže narobiť poriadne problémy.
Dôvod je jednoduchý. V praskline sa začne hromadiť voda, ktorá v nej zmrzne a tým ju veľmi rýchlo rozšíri. Zabúdať netreba ani na pomerne veľké teplotné zmeny medzi exteriérom a interiérom, ktorým vaše oslabené čelné sklo ľahko podľahne. Výsledkom je potom veľká prasklina cez čelné okno, ktorá je nielen nevzhľadná, ale aj nebezpečná. Navyše spôsobí, že vaše auto sa bude považovať za nespôsobilé pre cestnú premávku.
Riešenie neodkladajte
V uvedenom prípade platí, že najlepšie je riešiť problém, kým sa nezhorší. Riešenie prasklín čelného skla sa preto neoplatí odkladať. Oplatí sa vedieť, že kým prasklina nemá väčší priemer ako 2 cm, spravidla sa dá vyplniť špeciálnou hmotou, čím sa vyhnete jej ďalšiemu zväčšovaniu. Takéto riešenie je pritom nielen bezpečné, ale aj cenovo dostupné a nevyjde vás na viac ako pár desiatok eur.
Pred zimou si teda čelné sklo auta dôkladne skontrolujte a prípadné nedostatky si dajte opraviť alebo zvážte výmenu celého okna, na čo je možné využiť aj plnenie z havarijného poistenia.
Foto: elements.envato.com
Celá debata | RSS tejto debaty