Založ si blog

Ako vám pomôže Detralex na kŕčové žily?

krcove zily

Keď sa vám na nohách objavia nepekné metličky, nemávnite len rukou. Zdanlivá kozmetická záležitosť sa časom môže premeniť na zdravotný problém. Existuje niekoľko možností, ako uľaviť od kŕčových žíl – pančuchy, Detralex či zmena stravy.

Príčiny vzniku kŕčových žíl

Zväčšené a zohýbané povrchové žily či modré hrčky a uzly sa najčastejšie tvoria na dolných končatinách. A viac u žien ako u mužov.

Začiatok kŕčových žíl môže byť spojený s opuchom nôh, svrbením kože, brnením, pocitom ťažkých nôh, kŕčmi či bolesťou nôh.

K tvorbe varixov môžu prispievať hormonálne zmeny v tehotenstve, dedičné faktory, sedavé zamestnanie alebo naopak dlhodobé státie.

Pravidelné lekárske sledovanie žíl, starostlivosť o kŕčové žily v domácom prostredí, používanie doplnkov a liekov na kŕčové žily, nosenie kompresných pančúch a v prípade potreby operatívny zákrok patria k možnostiam liečby varixov.

Prevencia kŕčových žíl je lepšia

Ak nechcete dať kŕčovým žilám šancu, chráňte vaše žily pred poškodením.

Účinnou prevenciou pred ich vznikom je pravidelný pohyb, nosenie pohodlného oblečenia, striedavé sprchovanie teplou a studenou vodou, správny a pravidelný pitný režim a udržiavanie si svojej ideálnej hmotnosti.

krcove zily

Detralex a liečba kŕčových žíl

Úľavu od pocitu ťažkých nôh a opuchov vám poskytnú voľno predajné masti, ktoré obsahujú účinné látky na zmiernenie prejavov varixov.

Pri liečbe kŕčových žíl sa používajú aj lieky, ako napríklad Detralex. Práve tento liek je akousi prvou pomocou pre žily a pomôže aj pri hemoroidoch.

Detralex je určený len pre dospelých. Pri užívaní lieku sa pacienti stretli s vedľajšími účinkami v podobe tráviacich ťažkostí (hnačka, zvracanie, nevoľnosť), no môže dôjsť až k zápalu hrubého čreva či bolesti hlavy spojenej so závratom.

Dlhodobé riešenie pri liečbe kŕčových žíl

Doživotným riešením pri liečbe varixov je nosenie kompresívnych pančúch. Samotné kŕčové žily nevyliečia, ale zabránia zhoršeniu ich stavu a uľavia od ťažkostí.

Tu je dôležitý výber správnej veľkosti a typu kompresívnych pančúch či podkolienok, s čím vám rád pomôže váš lekár alebo lekárnik.

Pri liečbe a prevencii vzniku kŕčových žíl sa odporúča strava bohatá na rutín (čučoriedky, brusnice, hrozno, čerešne, pohánka).

Nepodceňujte dnes už civilizačné ochorenie. Hneď pri prvých príznakoch kŕčových žíl si zvoľte pravidelnú starostlivosť o vaše nohy a zmenu životného štýlu.

Foto: elements.envato.com

Chcete pracovať v Rakúsku? Užite si tieto výhody

05.02.2023

Práca v Rakúsku má mnoho výhod. Táto krajina so zaujímavou kultúrou a rozmanitým pracovným trhom je pre uchádzačov o zamestnanie veľmi žiadanou destináciou. Ak chcete pracovať u našich susedov, mali by ste vedieť o nasledovných výhodách. Aké sú výhody práce a života v Rakúsku? Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia, ktorí hľadajú lepšiu prácu v zahraničí [...]

Keď ide o peniaze: riešenie týchto problémov sa odkladať určite neoplatí

30.01.2023

Vo všeobecnosti platí, že najlepšie je problémom predchádzať a keď už nastanú, treba im čeliť. Kým niektoré odklad znesú, pred inými sa strkať hlavu do piesku rozhodne nevypláca. Pozreli sme sa na trojicu životných situácií, pri ktorých sa vám odkladanie riešenia problémov môže vypomstiť. Kanalizačné potrubie nepodceňujte Problémy s kanalizáciou [...]

Ako sa stať moderným účtovníkom a uľahčiť život sebe aj svojim klientom?

28.01.2023

Účtovníctvo je mnohými považované za konzervatívny odbor, ktorý si okrem iného vyžaduje aj plnú profesionálnu angažovanosť. Neplatí však, že by účtovníctvo bolo odolné voči akýmkoľvek zmenám. Práve naopak, bleskový pokrok technológií a k tomu aj nedávna celosvetová pandémia spolu s mnohými obmedzeniami urýchlila ochotu prijímať zmeny a vyjsť v ústrety [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 312
Celková čítanosť: 417665x
Priemerná čítanosť článkov: 1339x

Autor blogu