Založ si blog

5 mýtov krtkovaní, ktorým veľa ľudí ešte stále verí

upchate potrubie

Úplné upchatie odpadového potrubia a zablokovanie odtokov môže spôsobiť doslova hororové výjavy a preto sú nočnou morou každého majiteľa bytu, domu alebo akejkoľvek inej nehnuteľnosti. Keď nastane havarijná situácia, profesionálne krtkovanie Bratislava je často jediným účinným riešením, pomocou ktorého sa odstráni prekážka a obnoví plynulý prietok v potrubí. Krtkovanie je navyše veľmi zaujímavým remeslom, o ktorom ale stále koluje množstvo mýtov a nepresných predstáv. Vyvrátime vám 5 najrozšírenejších a poradíme tiež, čo robiť, aby vás potrubie netrápilo.

Správny chemický prípravok odstráni akúkoľvek upchávku

Ak sa vám doma upchá odtok, vaše kroky povedú najskôr do drogérie, kde nájdete rôzne prípravky na čistenie odtokov. Tie majú rôznu intenzitu účinku, no treba si uvedomiť, že určené sú len na menšie upchávky a uvoľňovanie ľahších usadenín. 

Pri väčších a pevných prekážkach v potrubí, ktorý vznikli napríklad v dôsledku hromadenia vlasov, zvyškov jedla, tuku či vzpriečením rôznych predmetov, jednoducho stačiť nebudú. Ako najlacnejšiu metódu riešenia problému s odtekaním ju síce vyskúšať môžete, no pamätajte, že príliš časté a intenzívne používanie týchto prípravkov môže nenávratne poškodiť potrubie. 

Svojpomocné krtkovanie zvládne doma každý

Podľa návodov na internete môžete nadobudnúť pocit, že krtkovanie pomocou špirály je vlastne celkom jednoduché a zvládne ho každý. Vôbec to tak nie je. Ak patríte medzi tých zručnejších a máte doma podobne zručného pomocníka, tak so špirálou z hobby marketu jednoduchšie krtkovanie zvládnete. Aj tak ale pôjde skôr o „skúšanie na slepo“, pretože bez predchádzajúcej inšpekcie kamerou, nezistíte presne, kde sa nachádza zdroj problémov. Ak si vyberiete krtkovanie Dunajská Streda, máte istotu nielen správneho postupu, ale ja dôkladnej identifikácie príčiny.

oprava upchateho potrubia

Krtkovacia špirála nemôže potrubie poškodiť

Na čistenie potrubia a kanalizácie sa najčastejšie používa preťahovacie pero, nazývané aj ako krtkovacia špirála a bežne sú dostupné s rôznymi dĺžkami a priemermi. Hoci nejde o drahý nástroj a v určitých prípadoch špirála na čistenie potrubia je schopná problém vyriešiť, v neskúsených rukách dokáže narobiť aj viac škody ako úžitku. V prípade plastového potrubia hrozí pri neopatrnom používaní krtkovacej špirály jeho prederavenie, ktoré sa bude pripomínať napríklad vlhnutím stien.

Pri čiastočnom upchatí ešte netreba krtkovať

Toto je veľmi častý a nebezpečný omyl! Čiastočné upchatie potrubia je potrebné riešiť čo najskôr a nečakať na zhoršenie situácie. Takýto stav môže totiž relatívne rýchlo spôsobiť úplné upchatie odtoku alebo dokonca prasknutie potrubia a spôsobiť havarijný stav. Akokoľvek sa vám profesionálne krtkovanie môže zdať drahé, tak odstraňovanie následkov vytopenia v dôsledku prasknutého alebo upchatého potrubia bude ešte drahšie.

Profesionálne krtkovanie je zbytočne drahé

Pozreli ste si krtkovanie Trnava cenník a zdajú sa vám uvedené sumy vysoké? Na prvý pohľad sa môže zdať, že profesionálne krtkovanie je drahé, na druhej strane ale ide o trvalé riešenie pomocou modernej techniky, ktoré vám potenciálne ušetrí ďalšie výdavky v budúcnosti. 


Foto: elements.envato.com

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

izrael, gaza, rafah

Izrael zintenzívnil operácie v Rafahu a bombardovanie Pásma Gazy

21.06.2024 13:24

Mesto prežíva humanitárnu katastrofu a ľudia kvôli izraelskému bombardovaniu umierajú vo vnútri svojich stanov, povedal starosta.

Martin Schmarz

Škandál v priamom prenose. Česká televízna stanica potrestala svojho zúrivého komentátora. Komu vynadal?

21.06.2024 13:00

Politický komentátor vykrikoval a nadával, moderátorka ho nedokázala utíšiť. Rozbuškou sa stala debata o zásahu polície proti masovému vrahovi.

ukrajina, eú

Členské štáty EÚ sa dohodli na začatí prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom

21.06.2024 12:23, aktualizované: 13:27

Ministri krajín EÚ začnú rokovania v Luxemburgu v utorok popoludní.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773703x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu