Založ si blog

Práca s bremenami – ako nepreťažiť vašich zamestnancov

bozp

Zdravie a bezpečnosť zamestnancov sú prioritou pre každého zamestnávateľa. Práca s bremenami patrí k bežným činnostiam, no môže mať vážne následky na zdravie, ak sa nevykonáva správne. Ako nepreťažiť zamestnancov pri práci s bremenami a dbať tak o ich zdravie?

Prenášanie ťažkých škatúľ, stavebné materiály, nábytok, osivá vo vreciach, ale aj polohovanie pacientov patria k príkladom manipulácie s bremenami. Prevenciou, ktorú vám odporučí i pracovná zdravotná služba, a dodržiavaním jednoduchých odporúčaní môžete predísť preťaženiu zamestnancov alebo chorobám z povolania.

Zabezpečte pravidelné a vhodné školenia

Všetkým zamestnancom, ktorí pracujú s bremenami, poskytnite školenie o správnej technike zdvíhania a manipulácie s bremenami.

Školenie, pokojne v spolupráci s pracovnou zdravotnou službou, by malo zahŕňať informácie o rizikách práce s bremenami, o správnej technike zdvíhania a o používaní pomôcok na zdvíhanie.

Tip odborníkov: Pripravte a vyveste na viditeľnom mieste názorné pravidlá pre prácu s ťažkými bremenami.

Zaobstarajte pomôcky na zdvíhane bremien

Postarajte sa, aby vaše pracoviská mali vhodné pomôcky na zdvíhanie bremien, ako sú vozíky, žeriavy a opasky na oporu chrbta.

Pomôcky na zdvíhanie bremien by mali byť ľahko dostupné a v dobrom technickom stave.

Upravte pracovné prostredie

Prispôsobte pracovné prostredie jednotlivým kolegom, čo sa týka ich výšky, váhy či fyzickej zdatnosti.

Pracoviská pravidelne kontrolujte a prijímajte zmeny v súvislosti s možnými rizikami pre zlepšenie pracovných podmienok.

pracovne oblecenie bozp

Zaveďte systém rotácie pracovných činností

Striedajte zamestnancov na rôznych pracoviskách, aby sa predišlo monotónnej práci a nadmernému namáhaniu jednej časti tela.

Pracovné úlohy rozvrhnite tak, aby sa obmieňali fyzicky namáhavé aktivity s ľahšími.

Podporujte zdravú pracovnú atmosféru

Vysvetlite princípy tímovej spolupráce a vytvárajte atmosféru, v ktorej si budú zamestnanci pomáhať a bez zábran požiadajú o pomoc kolegu – aj pri nosení ťažkého tovaru či materiálov.

Záujem o zdravie, bezpečnosť pri práci a príjemné pracovné prostredie sa vám vždy oplatí. Predídete tak možným absenciám, podporíte produktivitu, ale aj lojálnosť a spokojnosť vašich ľudí.


Foto: elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

Huguette Bello, Huguette Bellová

Francúzi márne čakajú na nového premiéra. Socialisti zablokovali nominantku komunistov

14.07.2024 06:00

Nový ľudový front síce získal najviac kresiel v Národnom zhromaždení, ale ľavicové strany, ktoré združuje, sa nevedia dohodnúť, koho si vyberú za premiéra.

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 05:27

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 793486x
Priemerná čítanosť článkov: 1456x

Autor blogu