Založ si blog

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

ux design

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

Čo sa skrýva za skratkami UX/UI?

UX (User Experience) sa zameriava na celkovú skúsenosť používateľa s vaším webom, zjednodušene ich o architekta vášho webu. UI (User Interface) rieši vizuálne veci a rozloženie stránky. Niekto ako špičkový dizajnér, ktorý vytvorí konečný vzhľad i funkčnosť stránky.

Detaily a podrobnosti vám objasní i zakomponuje váš tvorca web stránok.

Prečo investovať do dobrého UX/UI dizajnu?

Dobrý UX/UI dizajn môže návštevníkom poskytnúť vynikajúci prvý dojem, čím môže zvýšiť konverzie. Ak vaša webová stránka vyzerá profesionálne a ľahko sa používa, potenciálni zákazníci majú väčšiu tendenciu zostať na nej dlhšie a prezerať si vaše produkty alebo služby.

Profesionálny dizajn a fungujúci e-shop zvyšuje dôveryhodnosť a serióznosť. Potenciálni zákazníci tak skôr uveria vašej firme a službám.

Chcete jednoducho ovládateľnú a intuitívnu stránku? Zaujímavá skúsenosť, rýchle vyhľadanie toho, čo potrebujú nájsť, a ľahké vyriešenie objednávky podporuje spokojnosť a opätovné návraty klientov.

Vďaka dobrému a premyslenému UX/UI riešeniu vášho e-shopu budú rásť konverzie návštevníkov. Uľahčite im registrácie, spôsob získavania odpovedí na otázky či zjednodušte celý nákupný proces, ako to len ide. Tak vyhráte – lojálnych zákazníkov.

ux a ui design

UX/UI ako podpora pre vyhľadávače

Internetové vyhľadávače ako napríklad Google vyhodnocujú aj pozitívnu používateľskú skúsenosť. Dobre navrhnuté a intuitívne použiteľné webové stránky majú tendenciu dosahovať lepšie výsledky vo vyhľadávaní. Výhody vhodne zvoleného UX/UI dizajnu sa teda postarajú o zlepšenie skúsenosti návštevníkov, ako aj organickú návštevnosť vášho webu.

Tip odborníkov: Ako zistíte, že to naozaj funguje? Spýtajte sa najprv vašich známych alebo existujúcich zákazníkov – nech si otvoria váš web, vyriešia vybranú úlohu alebo nákup a povedia vám, ako sa im pracovalo.

UX/UI dizajn pre rast vášho (malého) podnikania

Za úspechom vašich produktov a služieb v online svete stojí spolupráca tímu UX a UI, ktoré sledujú rovnaké ciele: celkovú spokojnosť vašich zákazníkov a rast vášho podnikania.


Foto: elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

danko, žiga, fico

Dva mesiace po atentáte: Hlas stráca voličov v prospech Smeru aj PS, SNS upadá a KDH je nad priepasťou

14.07.2024 07:00

Podľa politológa sa dá skonštatovať, že Progresívne Slovensko je lídrom opozície. Ťažké ho však môže mať KDH. Priepasť medzi hnutím a zvyškom opozície môže prehĺbiť aj premiér Robert Fico.

Election 2024, Donald Trump

Svetoví lídri sú šokovaní a odsudzujú atentát na Trumpa

14.07.2024 06:55

Sobotňajší atentát na republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa v americkom štáte Pensylvánia odsúdili viacerí svetoví lídri.

Huguette Bello, Huguette Bellová

Francúzi márne čakajú na nového premiéra. Socialisti zablokovali nominantku komunistov

14.07.2024 06:00

Nový ľudový front síce získal najviac kresiel v Národnom zhromaždení, ale ľavicové strany, ktoré združuje, sa nevedia dohodnúť, koho si vyberú za premiéra.

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy, zastrelil ho ostreľovač

14.07.2024 00:36, aktualizované: 05:27

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 793504x
Priemerná čítanosť článkov: 1456x

Autor blogu