Založ si blog

Keď na dĺžke záleží: čo ovplyvňuje cenu za krtkovanie?

krtkovanie

Krtkovanie a čistenie potrubia sú službami, ktoré ľudia často hľadajú v zhone, keď už sa nedá používať kuchynský drez alebo sa voda dostala tam, kde spôsobuje škody. Okrem rýchlosti zásahu však záujemcov o tieto služby často zaujíma aj cena. Dostať sa k presnej cene ešte pred objednaním služby však vôbec nemusí byť také jednoduché. Vysvetlíme vám, prečo to tak je a čo všetko vplýva na cenu za krtkovanie potrubia. 

Ak máte problém s kanalizáciou a potrubím, prvým krokom bude hľadanie online, či už zo smartfónu alebo počítača. Stačí do vyhľadávača zadať krtkovanie Trnava, prípadne inak spresniť svoju lokalitu a razom máte po ruke aj desiatky rôznych ponúk. V prípade, že chcete získať aspoň približnú predstavu o cene, budete musieť zavolať alebo napísať e-mail. Cenník totiž nájdete iba na máloktorom webe a keď už, tak bude len orientačný. Prečo to tak je? 

Koľko vás bude stáť krtkovanie a od čoho to závisí? 

Jednoduchá otázka, no pomerne zložitá odpoveď. Cena krtkovania totiž závisí od toho, aké sprievodné činnosti bude urobiť. V prípade, že stačí prísť, potrubie je dobre dostupné a vykonať len čistenie, vystačíte si aj s orientačným cenníkom, kde sú vypísané konkrétne úkony. Ak je ale kvôli prístupu k potrubiu potrebné rozobrať skrinky alebo nebodaj polovicu kuchynskej linky, situácia je razom zložitejšia.

Pri určovaní ceny záleží aj od toho, či je príčina problémov zrejmá. Ak nie, je potrebné vykonať diagnostiku, ktorá opäť cenu celého zásahu ešte zvýši. Cena potom záleží aj od dĺžky potrubia, pretože čistenie dlhšieho a zložitejšieho potrubia je technicky aj časovo náročnejšie. Svoju úlohu pri určovaní ceny zohráva spôsob čistenia, aký odborníci zvolia. Napríklad, frézovanie potrubia môže byť pomerne nákladnou záležitosťou. 

V neposlednom rade ale závisí aj od lokality a miestnej konkurencie. Vždy sa preto opýtajte aj na cenu za výjazd. Cenové rozdiely medzi jednotlivými poskytovateľmi môžu byť pomerne veľké a preto ak máte čas, neuspokojte sa s jedinou cenovou ponukou a vyberajte si z viacerých.


Foto: elements.envato.com

Spolupráca stavebného a inštalatérskeho sektoru

30.11.2023

V srdci Bratislavy, kde sa história stretáva s modernosťou, sa odohráva príbeh o modernizácii nehnuteľností. Firma Gavaplast, známa svojimi kvalitnými vchodovými dverami, stojí v čele tejto premeny. Ich široký sortiment a odbornosť v oblasti vchodových dverí, prinášali do bratislavských domovov nielen estetiku, ale aj bezpečnosť a tepelnú efektivitu. Firma sa zameriavala [...]

Spojenie e-commerce a bazénového priemyslu

29.11.2023

V srdci Slovenska, kde sa stretáva tradícia s modernou, sa odohráva náš príbeh. Firma bazenservis.sk bola dlhé roky známa ako poskytovateľ luxusných bazénov. Ich záväzok k výnimočnosti a kvalite sa odrazil vo všetkom, čo robili. S rastom trhu a zvyšujúcou sa konkurenciou však prišli na to, že potrebujú inovovať svoj prístup k obchodu a marketingu. E-commerce revolúcia [...]

3 tipy, ako si zahrať online kasíno s rozumom (aj počas Vianoc)

28.11.2023

re trávenie voľného času existuje nespočetne veľa možností. Od športu, cez umenie, ručné práce i hranie hier. Niekoho láka hazard a chvíle voľna trávi v online kasíne. Hranie hazardných hier je predovšetkým o zábave, i keď si vyžadujú istú dávku zodpovednosti a sebakontroly. Osvojte si najprv základné pravidlá a potom sa nechajte vtiahnuť do sveta virtuálnych hier.

Frank-Walter Steinmeier

Diplomatické faux pas v Katare. Nemeckého prezidenta po pristátí nikto nevítal

30.11.2023 12:04

Frank-Walter Steinmeier musel po pristátí v katarskej metropole pol hodinu čakať hore na schodoch, kým mohol zostúpiť z lietadla.

Matúš Šutaj Eštok

Ďalší "čurillovec" sa môže vrátiť do práce. Súd Šutajovi Eštokovi pri Sabotovi nedal za pravdu

30.11.2023 11:40

Pri troch policajtoch rozhodol súd v ich prospech a v troch prípadoch skonštatoval, že nemá právomoc a k súladu konania ministra vnútra

operácia ruka, rukavica, chirurg, operačná sála, chirurgia, nástroje

Z bratislavskej nemocnice budú naživo vysielať operácie očí

30.11.2023 11:22

Živé prenosy doplnia desiatky prednášok.

Lavrov

Lavrov dostal pozvanie od štátu NATO. Analytik vysvetľuje, čo sa deje

30.11.2023 11:18

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov zavítal do krajiny NATO. Je to narúšanie jednoty Západu?

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 452
Celková čítanosť: 616402x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu