Založ si blog

Ak za prácou do Holandska, tak so slovenskými odborníkmi na vrátenie daní

Mlyny s drevenými domčekmi a loďky patria k tradičným prvkom, ktoré sa vám vybavia pri Holandsku. Možno vás krajina tulipánov raz zláka zaujímavou pracovnou ponukou a stane sa vaším dočasným domovom. V tom prípade určite oceníte odborných sociálno-ekonomických konzultantov zo Slovenska. S čím všetkým vám pomôžu?

Vrátenie daní z Holandska

Ak Slováci pracujú v Holandsku (pre holandského alebo slovenského) zamestnávateľa, za istých okolností im môže vzniknúť preplatok dane.

Základom pre vrátenie daní z Holandska je podanie holandského daňového priznania.

Vedeli ste, že suma vrátených daní z Holandska sa pohybuje od 546 € do 3 694 €?

Zaujímavou správou je, že o vrátenie daní z Holandska môžu Slováci požiadať až 5 rokov dozadu. Aktuálne teda za obdobie rokov 2018 až 2022, pokiaľ ste v tom období pracovali v Holandsku.

Žiadosť o vrátenie dane, nevyhnutné prílohy, možné odpočítateľné položky – s tým všetkým vám pomôže odborný konzultant na holandský daňový systém zo Slovenska. Stačí vyplniť jednoduchý formulár (aj online) a vaša spolupráca môže začať.

Prídavky na dieťa v Holandsku

pridavky na deti

Ďalším zaujímavým benefitom štátu, sú prídavky na dieťa v Holandsku, takzvaný Kinderbijslag.

Podmienkou pre získanie rodinných prídavkov je, že žijete a pracujete (ako zamestnanec) v Holandsku.

Detské prídavky sa môžu žiadať na vlastné aj nevlastné deti, ktoré žijú v spoločnej domácnosti so žiadateľom.

Žiadosť o prídavky na dieťa schvaľuje úrad Sociale Verzekeringsbank (skrátene SVB) a vyplácajú sa, na rozdiel od Slovenska, kvartálne.

Keďže každá žiadosť sa posudzuje individuálne podľa životnej situácie rodiča, spolupráca so špecialistami, ktorí majú veľa skúseností s rôznymi prípadmi, môže byť len prínosom.

Príspevok na zdravotné poistenie v Holandsku

Ak bol Slovák počas práce v Holandsku zdravotne poistený a jeho príjem neprekročil stanovenú výšku, môže mu vzniknúť nárok na príspevok na zdravotné poistenie (Zorgtoeslag).

Výška tohto príspevku sa každoročne mení a závisí od ročného príjmu. Za rok 2022 bola možnosť získať 111 € mesačne na jednu osobu.

Vznikol vám tento nárok? Aká bude jeho výška? Čo všetko potrebujete k jeho vybaveniu? Prenechajte celú záležitosť odborníkom s dlhoročnou praxou.

Ak sa rozhodnete žiť a pracovať v novej krajine, istotne budete chcieť nájsť príjemnú rovnováhu medzi prácou, rodinou a spoznávaním nových miest. Spoluprácou s expertmi na zložitý daňový systém v Holandsku budete mať viac priestoru na vaše plány a zároveň si prilepšíte váš rodinný rozpočet.


Foto: elements.envato.com

Spolupráca stavebného a inštalatérskeho sektoru

30.11.2023

V srdci Bratislavy, kde sa história stretáva s modernosťou, sa odohráva príbeh o modernizácii nehnuteľností. Firma Gavaplast, známa svojimi kvalitnými vchodovými dverami, stojí v čele tejto premeny. Ich široký sortiment a odbornosť v oblasti vchodových dverí, prinášali do bratislavských domovov nielen estetiku, ale aj bezpečnosť a tepelnú efektivitu. Firma sa zameriavala [...]

Spojenie e-commerce a bazénového priemyslu

29.11.2023

V srdci Slovenska, kde sa stretáva tradícia s modernou, sa odohráva náš príbeh. Firma bazenservis.sk bola dlhé roky známa ako poskytovateľ luxusných bazénov. Ich záväzok k výnimočnosti a kvalite sa odrazil vo všetkom, čo robili. S rastom trhu a zvyšujúcou sa konkurenciou však prišli na to, že potrebujú inovovať svoj prístup k obchodu a marketingu. E-commerce revolúcia [...]

3 tipy, ako si zahrať online kasíno s rozumom (aj počas Vianoc)

28.11.2023

re trávenie voľného času existuje nespočetne veľa možností. Od športu, cez umenie, ručné práce i hranie hier. Niekoho láka hazard a chvíle voľna trávi v online kasíne. Hranie hazardných hier je predovšetkým o zábave, i keď si vyžadujú istú dávku zodpovednosti a sebakontroly. Osvojte si najprv základné pravidlá a potom sa nechajte vtiahnuť do sveta virtuálnych hier.

Martin Pekár

Pekár z progresívcov sa vzdáva mandátu poslanca parlamentu, nahradí ho Nash

30.11.2023 12:43

V poslaneckom klube Progresívneho Slovenska budú mať ženy väčšinové zastúpenie.

Základná škola Parchovany

Polícia vyšetruje streľbu v Parchovanoch. Strieľala mama šikanovaného Romana, ktorý skočil zo strechy školy

30.11.2023 12:19

Trebišovská polícia preveruje incident so streľbou z plynovej pištole.

Frank-Walter Steinmeier

Diplomatické faux pas v Katare. Nemeckého prezidenta po pristátí nikto nevítal

30.11.2023 12:04

Frank-Walter Steinmeier musel po pristátí v katarskej metropole pol hodinu čakať hore na schodoch, kým mohol zostúpiť z lietadla.

Matúš Šutaj Eštok

Ďalší "čurillovec" sa môže vrátiť do práce. Súd Šutajovi Eštokovi pri Sabotovi nedal za pravdu

30.11.2023 11:40

Pri troch policajtoch rozhodol súd v ich prospech a v troch prípadoch skonštatoval, že nemá právomoc a k súladu konania ministra vnútra

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 452
Celková čítanosť: 616446x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu