Založ si blog

Ak za prácou do Holandska, tak so slovenskými odborníkmi na vrátenie daní

Mlyny s drevenými domčekmi a loďky patria k tradičným prvkom, ktoré sa vám vybavia pri Holandsku. Možno vás krajina tulipánov raz zláka zaujímavou pracovnou ponukou a stane sa vaším dočasným domovom. V tom prípade určite oceníte odborných sociálno-ekonomických konzultantov zo Slovenska. S čím všetkým vám pomôžu?

Vrátenie daní z Holandska

Ak Slováci pracujú v Holandsku (pre holandského alebo slovenského) zamestnávateľa, za istých okolností im môže vzniknúť preplatok dane.

Základom pre vrátenie daní z Holandska je podanie holandského daňového priznania.

Vedeli ste, že suma vrátených daní z Holandska sa pohybuje od 546 € do 3 694 €?

Zaujímavou správou je, že o vrátenie daní z Holandska môžu Slováci požiadať až 5 rokov dozadu. Aktuálne teda za obdobie rokov 2018 až 2022, pokiaľ ste v tom období pracovali v Holandsku.

Žiadosť o vrátenie dane, nevyhnutné prílohy, možné odpočítateľné položky – s tým všetkým vám pomôže odborný konzultant na holandský daňový systém zo Slovenska. Stačí vyplniť jednoduchý formulár (aj online) a vaša spolupráca môže začať.

Prídavky na dieťa v Holandsku

pridavky na deti

Ďalším zaujímavým benefitom štátu, sú prídavky na dieťa v Holandsku, takzvaný Kinderbijslag.

Podmienkou pre získanie rodinných prídavkov je, že žijete a pracujete (ako zamestnanec) v Holandsku.

Detské prídavky sa môžu žiadať na vlastné aj nevlastné deti, ktoré žijú v spoločnej domácnosti so žiadateľom.

Žiadosť o prídavky na dieťa schvaľuje úrad Sociale Verzekeringsbank (skrátene SVB) a vyplácajú sa, na rozdiel od Slovenska, kvartálne.

Keďže každá žiadosť sa posudzuje individuálne podľa životnej situácie rodiča, spolupráca so špecialistami, ktorí majú veľa skúseností s rôznymi prípadmi, môže byť len prínosom.

Príspevok na zdravotné poistenie v Holandsku

Ak bol Slovák počas práce v Holandsku zdravotne poistený a jeho príjem neprekročil stanovenú výšku, môže mu vzniknúť nárok na príspevok na zdravotné poistenie (Zorgtoeslag).

Výška tohto príspevku sa každoročne mení a závisí od ročného príjmu. Za rok 2022 bola možnosť získať 111 € mesačne na jednu osobu.

Vznikol vám tento nárok? Aká bude jeho výška? Čo všetko potrebujete k jeho vybaveniu? Prenechajte celú záležitosť odborníkom s dlhoročnou praxou.

Ak sa rozhodnete žiť a pracovať v novej krajine, istotne budete chcieť nájsť príjemnú rovnováhu medzi prácou, rodinou a spoznávaním nových miest. Spoluprácou s expertmi na zložitý daňový systém v Holandsku budete mať viac priestoru na vaše plány a zároveň si prilepšíte váš rodinný rozpočet.


Foto: elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

biden, obama

Už aj Obama spochybňuje Bidena: Šance na triumf klesli, mal by zvážiť životaschopnosť kandidatúry

18.07.2024 22:40

Obama údajne v zákulisí vyjadril obavy, že prieskumy verejnej mienky sa od Bidena odkláňajú a opúšťajú ho darcovia jeho kampane.

republikáni trump

Republikáni na zjazde nosia obväzy na uchu zo solidarity s Trumpom

18.07.2024 22:12

Trump prišiel na zjazd strany s obväzom na pravom uchu, ktoré mu postrelil atentátnik.

Ľupták

Poslanca Ľuptáka napadli v Humennom, v pondelok spochybňoval útok Ruska na nemocnicu v Kyjeve

18.07.2024 21:40, aktualizované: 21:53

Poslanec za SNS Ivan Ševčík a člen strany Národná koalícia informoval, že v Humennom napadli jeho kolegu Pavla Ľuptáka.

Just Stop Oil Protest

Britskí aktivisti si vypočuli bezprecedentný trest za nenásilný protest. Sudca: Ste fanatici

18.07.2024 20:32

Podľa prokurátorky Jocelyn Ledwardovej ekonomické náklady protestu dosiahli najmenej 770 000 libier.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 796240x
Priemerná čítanosť článkov: 1461x

Autor blogu