Založ si blog

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Na vrátenie daní z Nemecka jednoducho s poradcom

Je celkom prirodzené, že pracovné a rodinné povinnosti vám zaberajú mnoho času a nemáte priestor pre vnímanie daňových zmien. Určite však oceníte služby profesionálnych spoločností, ktoré sa zaoberajú ekonomickým a daňovým poradenstvom v krajinách mimo Slovenska.

Pokiaľ pracujete v Nemecku a podávate nemecké daňové priznanie, pokojne sa obráťte na odborných konzultantov zo spoločnosti TJ-Legal.

Sledovanie zmien pri podávaní daňového priznania patrí k ich stereotypom, aby klientom poskytli správne a efektívne služby.

danovy poradca online

Neustále zmeny pri nemeckom daňovom priznaní

Pre lepšiu predstavu uvádzame niekoľko príkladov daňových zmien v Nemecku s pozitívnym vplyvom na zamestnanca. Platia pri podaní nemeckého daňového priznania za rok 2022.

Prvou z nich je zvýšenie nezdaniteľnej časti príjmu, ktoré sa prenesie aj do spoločného zdanenia manželov.

Druhou a zároveň jednou z najvýznamnejších je paušálny príspevok na energie (Energiepreispauschale). Ide o štátny príspevok na ceny energií pre všetkých zamestnancov vrátane brigád.

Z ďalších uvedieme ešte zvýšenie homeoffice paušálu či zvýšenie vzdialenostného paušálu. Popravde, vymenovali sme len niekoľko noviniek zo všetkých, ktoré platia v daňovom systéme Nemecka pre rok 2022.

Trúfli by ste si teraz požiadať na vlastnú päsť o vrátenie daní z Nemecka? Zahrnuli by ste všetky položky, ktoré vám môžu pozitívne ovplyvniť výsledok? Veď ani nemusíte, keď máte možnosť spolupráce s profesionálmi z praxe.

Využite efektívne služby expertov

Uplatnenie všetkých odpočítateľných bonusov pri vrátení daní z Nemecka, vyžiadanie všetkých potrebných dokumentov a úspešné podanie daňového priznania prenechajte odborníkom.

Najprv si pomocou predbežnej kalkulačky orientačne a bezplatne zistíte výšku daňového preplatku z Nemecka.

tj legal vratenie dani z nemecka

Následne vyplníte žiadosť, podpíšete ju, doložíte nevyhnutné dokumenty a pošlete odbornému poradcovi. Potom už len čakáte na výsledok a pripísanie sumy vrátených daní na váš účet.

Samozrejme, jednou z podmienok úspešného vybavenia vrátenia daní z Nemecka je podanie slovenského daňového priznania.

Nechajte sa viesť jednoduchým a bezpečným procesom spolupráce a zvýšte vaše šance pre získanie maximálnej sumy preplatku daní z Nemecka.


Foto: elements.envato.com, tj-legal.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Ploštica domáca

Pozor, invázia ploštíc. Zamorená je desatina francúzskych domácností, našli sa aj v MHD

29.09.2023 12:39

Parížska radnica chce, aby bolo riziko zamorenia plošticami zahrnuté do zmluvy o poistení domácností.

karabach

Z Náhorného Karabachu odišli skoro tri štvrtiny jeho arménskych obyvateľov

29.09.2023 12:06

Obyvatelia majú strach z prenasledovania a etnických čistiek napriek vyhláseniam z Baku, ktoré sľubuje rešpektovať ich práva.

karabach

Po výbuchu skladu s pohonnými hmotami v Karabachu je už 170 obetí

29.09.2023 11:31

K explózii došlo v pondelok neďaleko karabašského hlavného mesta Stepanakert.

SR voľby2020 parlamentné voľby OĽaNO matovič

Voľby v roku 2020 vyhralo s náskokom OĽANO. Počas vlády chaosu sa vystriedali traja premiéri

29.09.2023 11:30

Pozrite si prehľad volebnej účasti a účasti strán i hnutí od prvých slobodných parlamentných volieb v roku 1994, či pôsobenie vládnych koalícií.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555832x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu