Založ si blog

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Na vrátenie daní z Nemecka jednoducho s poradcom

Je celkom prirodzené, že pracovné a rodinné povinnosti vám zaberajú mnoho času a nemáte priestor pre vnímanie daňových zmien. Určite však oceníte služby profesionálnych spoločností, ktoré sa zaoberajú ekonomickým a daňovým poradenstvom v krajinách mimo Slovenska.

Pokiaľ pracujete v Nemecku a podávate nemecké daňové priznanie, pokojne sa obráťte na odborných konzultantov zo spoločnosti TJ-Legal.

Sledovanie zmien pri podávaní daňového priznania patrí k ich stereotypom, aby klientom poskytli správne a efektívne služby.

danovy poradca online

Neustále zmeny pri nemeckom daňovom priznaní

Pre lepšiu predstavu uvádzame niekoľko príkladov daňových zmien v Nemecku s pozitívnym vplyvom na zamestnanca. Platia pri podaní nemeckého daňového priznania za rok 2022.

Prvou z nich je zvýšenie nezdaniteľnej časti príjmu, ktoré sa prenesie aj do spoločného zdanenia manželov.

Druhou a zároveň jednou z najvýznamnejších je paušálny príspevok na energie (Energiepreispauschale). Ide o štátny príspevok na ceny energií pre všetkých zamestnancov vrátane brigád.

Z ďalších uvedieme ešte zvýšenie homeoffice paušálu či zvýšenie vzdialenostného paušálu. Popravde, vymenovali sme len niekoľko noviniek zo všetkých, ktoré platia v daňovom systéme Nemecka pre rok 2022.

Trúfli by ste si teraz požiadať na vlastnú päsť o vrátenie daní z Nemecka? Zahrnuli by ste všetky položky, ktoré vám môžu pozitívne ovplyvniť výsledok? Veď ani nemusíte, keď máte možnosť spolupráce s profesionálmi z praxe.

Využite efektívne služby expertov

Uplatnenie všetkých odpočítateľných bonusov pri vrátení daní z Nemecka, vyžiadanie všetkých potrebných dokumentov a úspešné podanie daňového priznania prenechajte odborníkom.

Najprv si pomocou predbežnej kalkulačky orientačne a bezplatne zistíte výšku daňového preplatku z Nemecka.

tj legal vratenie dani z nemecka

Následne vyplníte žiadosť, podpíšete ju, doložíte nevyhnutné dokumenty a pošlete odbornému poradcovi. Potom už len čakáte na výsledok a pripísanie sumy vrátených daní na váš účet.

Samozrejme, jednou z podmienok úspešného vybavenia vrátenia daní z Nemecka je podanie slovenského daňového priznania.

Nechajte sa viesť jednoduchým a bezpečným procesom spolupráce a zvýšte vaše šance pre získanie maximálnej sumy preplatku daní z Nemecka.


Foto: elements.envato.com, tj-legal.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

Huguette Bello, Huguette Bellová

Francúzi márne čakajú na nového premiéra. Socialisti zablokovali nominantku komunistov

14.07.2024 06:00

Nový ľudový front síce získal najviac kresiel v Národnom zhromaždení, ale ľavicové strany, ktoré združuje, sa nevedia dohodnúť, koho si vyberú za premiéra.

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 05:27

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 793490x
Priemerná čítanosť článkov: 1456x

Autor blogu