Založ si blog

Aký materiál si vybrať, ak potrebujete postaviť plot naozaj rýchlo?

postavit plot

Oplotenie pozemku je možné vyhotoviť z celého radu materiálov. Kým niektoré sú zamerané najmä na funkčnosť a krátkodobé oplotenie, iné sa stanú plnohodnotným architektonickým doplnkom k vášmu domu a okrem toho vydržia aj desiatky rokov. Ako je to ale s výberom materiálu na oplatenie v prípade, že prioritou je rýchlosť a jednoduchosť realizácie? 

Pletivo ako najrýchlejšia voľba? 

Ten najjednoduchší plot je možné zrealizovať už v priebehu niekoľkých hodín, stačí siahnuť po dočasnom kovovom oplotení, ktoré sa ale hodí skôr pre stavebné pozemky a ide naozaj len o dočasné riešenie. Samo o sebe je pomerne jednoducho prekonateľné a neposkytuje prakticky žiadne súkromie.

Tradičnou voľbou sú tiež pletivové ploty, ktoré sú cenovo dostupné a dajú sa využívaj aj dlhšie po dokončení stavby. Zaujímavou možnosťou je vyhotovenie pletivového plotu a následná výsadba tují v jeho tesnej blízkosti. Po zaobstaraní potrebného materiálu je realizácia pletivového plotu rýchla a jednoduchá. 

Rýchlo sa dá postaviť aj drevený plot

Ak sa na materiály pozeráme z pohľadu rýchlosti, nemôžeme vynechať ani drevené ploty. Uvedené však platí len za predpokladu, že máte k dispozícii spracované drevo, ktoré si aj svojpomocne dokážete upevniť. 

Drevený plot je síce rýchlo hotový, no netreba zabúdať ani na jeho následnú údržbu, ktorá je nevyhnutná na to, aby vám plot vydržal viac ako len pár sezón. Plný plot z dreva vám dopraje dostatok súkromia a výhodou je aj jeho prirodzený vzhľad. 

postavit dreveny plot

WPC ploty sú ako skladačka

Rýchlou cestou k oploteniu sú aj moderné wpc ploty, ktoré si nachádzajú čoraz viac priaznivcov. Kombinujú totiž výhody dreva s plastickými materiálmi. Vyzerajú takmer ako drevo, no oproti nemu sú omnoho odolnejšie. Navyše, celý plotový systém si kúpite ako skladačku a svojpomocne zhotovíte pokojne aj za jeden víkend. 

Na opačnom konci sú potom hliníkové a betónové ploty, ktorým síce nemožno uprieť trvácnosť a atraktivitu, avšak ich realizácia potrvá aj v tých najlepších prípadoch minimálne niekoľko dní.


Foto: elements.envato.com

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496437x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu