Založ si blog

Ako na efektívne vrátenie daní z Holandska?

holandsko dane

Stačí, aby ste v „krajine tulipánov“ pracovali niekoľko mesiacov a môže vám vzniknúť nárok na vrátenie daní. Ako správne podať holandské daňové priznanie a neprísť o stovky či tisíce euro? Nechajte si poradiť expertmi z poradenskej spoločnosti.

Nárok na vrátenie daní z Holandska

Vrátenie daní z Holandska je vlastne získanie daňového preplatku, ktorý vám mohol vzniknúť počas práce pre slovenského alebo holandského zamestnávateľa.

V prípade, že daňové preddavky odvedené z vašej mzdy boli vyššie, ako mali byť, máte nárok na ich vrátenie a prilepšenie rodinného rozpočtu aj v čase, keď už v Holandsku nepracujete.

O vrátenie daní môžete požiadať až 5 rokov dozadu. V roku 2023 tak majú poslednú šancu Slováci, ktorí pracovali v Holandsku v roku 2018.

Pozor na holandský daňový systém

Holandský daňový systém je vcelku zložitý a obsahuje rôzne špecifiká. Ideálnym riešením je požiadať o pomoc poradenskú spoločnosť, akou je napríklad spoločnosť TJ-Legal.

Na jednej strane má s vybavovaním daňových priznaní v Holandsku patričné skúsenosti. Na strane druhej pozná potrebné výnimky i možnosti, ako zbytočne neprísť o peniaze, na ktoré máte legálny nárok.

Štartovacím bodom bude pre vás predbežná kalkulačka predpokladanej výšky daňového preplatku z Holandska. Poradenská spoločnosť vám ju poskytne bezplatne a bez ďalších záväzkov na spoluprácu.

vratenie dani z holandska

Čo potrebujete k daňovému priznaniu v Holandsku

Pre podanie daňového priznania Slovákov v Holandsku je určený formulár typ C (C-form). Ide o formulár pre daňových nerezidentov – teda tých, ktorý tam pracujú, ale nežijú.

K úplnému a správnemu vybaveniu daňového priznania budete potrebovať ďalšie dokumenty – potvrdenie o zdaniteľných príjmoch v Holandsku od každého zamestnávateľa, pre ktorého ste pracovali (nazývaný Jaaropgaaf) či formulár EU/EHP (formulár E9), ktorý dokladuje vaše slovenské príjmy, resp. iné príjmy mimo Holandska za daný rok. S vybavením chýbajúcich dokumentov sa tiež s dôverou obráťte na skúseného konzultanta.

Dajte si pozor, aby ste si uplatnili všetky odpočítateľné položky, ktoré vám môžu sumu nároku ešte zvýšiť. Váš daňový preplatok z Holandska môže ovplyvniť i hypotéka na Slovensku alebo nesprávne uvedená adresa v daňovom priznaní.

Pokiaľ vám skutočne záleží na bezproblémovom a úspešnom vybavení vrátenia daní z Holandska, požiadajte o spoluprácu znalcov na dane z poradenskej spoločnosti.


Foto: elements.envato.com

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496438x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu