Založ si blog

Pracovali ste v Nemecku posledné 4 roky? Máte nárok na vrátenie daní

Pracovali ste v rokoch 2019 až 2022 v Nemecku? Stále je čas na podanie nemeckého daňového priznania. Daňové preplatky z Nemecka sú pomerne vysoké, v drvivej väčšine viac ako 1000 €. Požiadajte o vrátenie daní z Nemecka a získajte vaše peniaze späť.

Vrátenie daní z Nemecka za 4 roky dozadu

Nemecké daňové priznanie môžete podať až za 4 roky dozadu. Tento rok môže o vrátanie daní z Nemecka požiadať každý, kto tam pracoval v rokoch 2019 až 2022.

Zbystriť pozornosť by mali tí, ktorí pracovali v Nemecku v roku 2019 a zatiaľ tento krok nepodnikli. Majú na to čas už len do konca roku 2023.

Kto môže žiadať o vrátenie daní z Nemecka

Každému, kto za posledné 4 roky pracoval v Nemecku ako zamestnanec, mohol vzniknúť nárok na daňový preplatok.

Stačí, ak ste v Nemecku odrobili len pár mesiacov a spĺňate podmienky daňovej rezidencie. Dokonca máte nárok na vrátenie daní, aj keď sa tam už teraz nenachádzate.

Čo potrebujete k vráteniu daní z Nemecka

Základným dokumentom, ktorý potrebujete k vráteniu daní z Nemecka, je spravidla nemecké ročné zúčtovanie (v nemčine Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung).

Ide o potvrdenie, ktoré vám je povinný vystaviť zamestnávateľ v Nemecku. Ak ste pracovali u viacerých zamestnávateľov, potrebujete toto potvrdenie od každého z nich.

Ako navýšiť daňový preplatok z Nemecka

Daňový preplatok z Nemecka vám môže navýšiť uplatnenie odpočítateľných položiek a daňových bonusov v daňovom priznaní. Všetky položky musíte vedieť zdokladovať.

V Nemecku sa k týmto položkám započítavajú napríklad výdavky na cestovné, výdavky na ubytovanie v Nemecku (tzv. Doppelte Haushaltsführung), výdavky na životné alebo úrazové poistenie, výdavky na zdravotnú starostlivosť v Nemecku, výdavky na starostlivosť o dieťa v Nemecku.

Ako podať nemecké daňové priznanie

V prípade podania nemeckého daňového priznania máte niekoľko možností. Podáte si ho na vlastnú päsť alebo požiadate o spoluprácu spoločnosť so špecializáciou na vrátenie daní a preplatkov z Nemecka.

Táto spoločnosť pozná nemeckú daňovú legislatívu a správne postupy, aby proces podania žiadosti prebehol ľahko s maximálnym výsledkom pre vás.

cta button

Ako prebieha proces spolupráce pri vrátení daní z Nemecka

Na začiatok vyplníte žiadosť (v spolupráci s odborným ekonomickým poradcom). Potom ju vytlačíte a podpíšete. Priložíte všetky ďalšie dokumenty. Ak vám niektoré podklady chýbajú, poradca zo spoločnosti vám ich vyžiada.

Žiadosť so všetkým dokumentmi pošlete spoločnosti Tj-Legal a už len čakáte na výsledok. Štandardne trvá tento proces 16 týždňov.

Využite pri vrátení daní z Nemecka skúsenosti spoločnosti, ktorá sa špecializuje na tieto služby a v priebehu niekoľkých týždňov máte peniaze na vašom účte.

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496402x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu