Založ si blog

Vydržia garážové brány navždy alebo ich treba časom vymeniť?

moderna garazova brana

Priemerná garážová brána sa otvára a zatvára aspoň 700-krát ročne. Postupom času môže bežné používanie viesť k poškodeniu farby, prasknutiu panelov a opotrebovaniu dielov. Nie vždy je jasné, kedy je potrebné bránu opraviť alebo jednoducho vymeniť. Nasledovné body vám môžu s rozhodovaním pomôcť.

Životnosť garážovej brány

Určite si viete domyslieť, že garážové brány netreba vymieňať často. Ak ste dbali na kvalitnú inštaláciu a pravidelnú údržbu, môže vydržať až 30 rokov. Napriek tomu by ste mali pravidelne vykonať niekoľko krokov, aby ste skontrolovali svoju bránu a uistili sa, že je stále v správnom funkčnom stave: 

Kontrola: Dôležité je z času na čas skontrolovať garážovú bránu jej ručným a automatickým otváraním a zatváraním. Každoročne by ste mali vizuálne skontrolovať aj mechanické časti. 

Bezpečnostná kontrola: Pravidelne vykonávajte testy automatického spätného chodu. Pred narazením na prekážku by sa mala počas zatvárania automaticky vrátiť, aby sa zabránilo úrazu.

Údržba: Je nevyhnutné pravidelne naniesť mazivo na pohyblivé časti, vyčistiť koľaje od nečistôt a utiahnuť ich. Ak ste údržbu už dlho nevykonali, pustite sa do toho. Chýba vám pracovné oblečenie? Akciové pracovné odevy nájdete na odevypracovne.sk.

cistenie garazovej brany

Kedy treba vymeniť garážovú bránu?

Pri rozhodovaní, či je čas na výmenu garážovej brány, venujte pozornosť týmto kľúčovým oblastiam: 

Hluk: Keď sa garážová brána stane hlučnou alebo počas prevádzky vibruje, mali by ste sa obrátiť na odborníka, aby ju skontroloval. 

Pohyb: Ak sa brána prestane otvárať alebo zatvárať, môže ísť o problém s batériou, ktorý si vyžaduje opravu alebo výmenu.

Panely: Poškodené panely môžu časom spôsobiť ďalšie problémy. 

Spotreba energie: Možno nastal čas na výmenu garážovej brány, ak ste si všimli, že sa zvýšila spotreba energie. Novšie brány s pokročilou izoláciou môžu pomôcť regulovať teploty a znižovať vaše účty za energie.

Na opravy a výmenu oslovte odborníka. Nájdite firmu, ktorá sa venuje garážovým bránam vo vašom okolí. Stačí ak do vyhľadávača napíšete napríklad „garážové brány Prešov“ a Google spraví prácu za vás.

Niekedy môže byť ťažké rozhodnúť sa, či by ste mali garážovú bránu vymeniť alebo opraviť. Dlhodobé používanie garáže nepochybne spôsobí jej opotrebovanie a celkové opravy počas rokov môžu byť nakoniec drahšie ako investícia do kúpy a inštalácie novej garážovej brány. Niektoré bežné opravy garáže zvládnete sami, ale úplne nová garážová brána vám môže z dlhodobého hľadiska ušetriť veľa času a peňazí.

instalacia garazovej brany novej

Naskytol sa nečakaný problém s vodovodným potrubím a potrebujete kontaktovať nonstop krtkovanie Trnava? Navštívte ich webstránku a dozviete sa všetky potrebné informácie.


Foto: elements.envato.com

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

Nord stream objekt

Dánske úrady vyzdvihli 'záhadný' objekt od plynovodu Nord Stream 2

29.03.2023 17:50

Objekt sa javí ako námorná dymová bója a nepredstavuje bezpečnostné riziko.

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449755x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu