Založ si blog

Čo zvážiť pri kúpe auta (pre laikov)

Ak ste si nikdy nekupovali auto, môže byť ťažké zistiť, kde začať. Ako nájsť auto, ktoré bude presne vyhovovať vašim potrebám? Stačí sa riadiť nasledovnými krokmi.

kupa auta

1. Krok – Zhodnoťte svoje potreby

Pre niektorých ľudí je dôležité, aby auto ukazovalo niečo o nich. Chcete vyzerať, že máte radi dobrodružstvá no zároveň je pre vás dôležitá bezpečnosť? V tom prípade navštívte Range Rover Bratislava showroom. No ak vám ide v prvom rade o praktickosť, odpovedzte si na tieto otázky a spíšte si niekoľko bodov:

  • Koľko cestujúcich potrebujete prepraviť?
  • Na akej trase budete najčastejšie jazdiť? 
  • Dochádzate dlho do práce a je pre vás z tohto dôvodu dôležitá úspora paliva?
  • Potrebujete pohon všetkých kolies?
  • Aké bezpečnostné prvky sú pre vás dôležité? 
  • Aký veľký by mal byť kufor?
  • Budete používať detské autosedačky?
automobil kupa

2. Krok – Stanovte si rozpočet

Zaplatíte auto naraz alebo ho budete splácať pomocou mesačných splátok. Koľko si skutočne môžete dovoliť mesačne vyčleniť na splátku za auto? Všeobecne platí, že mesačná splátka za nové auto by nemala presiahnuť 15 % vášho mesačného príjmu. Ojazdené auto bude lacnejšie, ale malo by platiť rovnaké pravidlo. Takisto by ste mali počítať s ďalšími 7 % svojho mesačného príjmu na pokrytie nákladov na pohonné hmoty a poistenie. 

3. Krok – Ojazdené alebo nové

Nové vozidlá sú vybavené najnovšími bezpečnostnými prvkami a je veľmi pravdepodobné, že budú spoľahlivé, hoci môžu mať vyššiu cenu a vyššie náklady na poistenie. Ojazdené vozidlá sú vo všeobecnosti lacnejšie, pretože vysoké amortizácie (miera opotrebenia premietajúca sa do klesajúcej ceny) z prvých rokov ich používania sú už za nimi. Pri rozhodovaní zvážte priebežné náklady na údržbu, opravy, pohonné hmoty a poistenie.

automobil kupa


Ak sa rozhodnete pre nové auto, môžete použiť, v ktorom si vytvoríte svoje perfektné auto (napr. Volvo konfigurátor). Najlepšie spravíte, ak zavítate do predajne a získate čo najviac informácií.


Obrázky: elements.envato.com

Trikrát „U“ – udržateľnejšie, unikátne a úžasné

03.10.2022

Nemecká značka kuchýň Nolte má za sebou viac ako 60 rokov skúseností a svojím konceptom výroby patrí medzi priekopníkov vo svojom obore. Spoločnosť založil Konrad Nolte a do dnešnej doby funguje ako rodinné podnikanie zamerané na kvalitu, dizajn a udržateľnosť. Základné princípy firmy vychádzajú z udržateľnosti prírodných zdrojov, čistoty vzduchu, [...]

Vlastné bývanie mimo mesta je trendom, ktorý preferuje stále viac Slovákov

29.09.2022

Udalosti z uplynulých rokov v mnohom zmenili naše pracovné možnosti a čoraz viac slovenských zamestnávateľov a zamestnancov využíva možnosti práce formou home office. Aj vďaka tomuto trendu preferujú mnohí z nás bývanie neďaleko väčších miest s dobrou dostupnosťou do mesta. Bohatú ponuku zaujímavých nehnuteľností v okrese Malacky prináša [...]

Taxi na letisko Schwechat s individuálnym prístupom

28.09.2022

Cestovanie bez hraníc dopĺňajú aj bezbariérové možnosti na letisku. Ako v týchto prípadoch postupovať? Nech už odlietate z akéhokoľvek letiska, bezpochyby očakávate nielen ústretový prístup zamestnancov, ale aj tak nastavenú prevádzku, aby poskytovala maximálny komfort až do momentu pristátia. Mnohé letiská dokážu splniť štandardné požiadavky cestujúcich [...]

alkohol tester

Vodič v Bardejove narazil do nákladného auta, nafúkal 3,6 promile

07.10.2022 11:52

Bardejovčan sa pri vchádzaní na parkovisko nevenoval plne vedeniu vozidla a narazil do nákladného auta.

Súdna mapa

Súdna mapa sa pre nepripravenosť odkladá

07.10.2022 11:37

Zameškané organizačné prípravy, podcenenie komunikácie a nejasný proces preraďovania sudcov spôsobili, že implementácia reformy sa odkladá o päť mesiacov.

Nobel

Nobelovu cenu za mier získali aktivisti z Bieloruska, Ruska a Ukrajiny

07.10.2022 11:15, aktualizované: 11:38

Oznámil to Nobelov výbor.

SR Bratislava súd Dušan D. tragédia návrh väzba BAX

Tragická nehoda na Zochovej: Prokurátor dúfa, že Krajský súd napokon Dědečka do väzby pošle

07.10.2022 10:30, aktualizované: 11:15

Dozorový prokurátor Juraj Chylo reagoval na prepustenie Dušana Dědečka na slobodu.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 334671x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu