Založ si blog

Podnikanie na internete je stále lákavejšie a toto sú služby, ktoré vám pomôžu nielen v začiatkoch

Možno ste už aj vy zachytili rôzne príbehy úspešných podnikateľov, ktorým na dosiahnutie úspechu stačil iba počítač a pripojenie na internet. Neraz je práve podnikanie na internete vykresľované ako niečo jednoduché, s čím stačí iba začať a úspech sa dostaví automaticky. V praxi to tak, samozrejme, nefunguje a aj online podnikanie si vyžaduje veľa úsilia, času a tiež znalostí. Ak s online podnikaním začínate, alebo ešte len plánujete začať, tieto tipy sú určené najmä pre vás. 

Najprv web a online prezentácia

Skôr ako začnete, mali by ste mať produkt. Či už vo fyzickej podobe, alebo službu, ktorú hodláte ponúkať. A keďže na internete sa to všemožnými ponukami len tak hemží, zďaleka už iba nestačí zverejniť inzerát, nechať si spraviť internetovú stránku alebo založiť účty na sociálnych sieťach. Už v samotnom začiatku vášho online podnikania by ste mali mať premyslené, čím sa odlíšite, zaujmete a v čom spočívajú vaše silné stránky. 

navrh webu
zdroj: elements.envato.com

Mať webovú stránku je dnes už štandardom, napriek tomu, kvalitné weby stále nie sú samozrejmosťou. Chyby na webovej stránke vás môžu pripraviť o návštevnosť a tým aj množstvo potenciálnych zákazníkov. Navyše, aj pomerne malá technická chyba môže mať zásadné dopady na fungovanie vášho webu. Nezávislá analýza stránky je preto jeden z prvých krokov, ktorý by ste mali urobiť. 

Zistiť, ako na váš web pritiahnuť návštevnosť takmer zadarmo, môžete na seo-optimalizacia.eu, kde nájdete nielen vysvetlenie, čo je to SEO, ale aj reálne príklady dosiahnutia stabilného rastu návštevnosti. 

Bez premyslenej reklamy to nepôjde

Ak už máte prepracovaný web s ponukou produktov či služieb, zostáva premyslieť si online marketingovú stratégiu. Na webe a sociálnych sieťach by ste mali pravidelne uverejňovať hodnotný obsah, ktorý vám priláka návštevníkov. Okrem toho, minimálne zo začiatku a v prípade veľmi konkurenčných produktov, sa nezaobídete bez kvalitne nastavených PPC reklamných kampaní. 

marketingova strategia
zdroj: elements.envato.com

Digitálna agentúra Lighthouse Media Solutions je jednou z tých firiem, ktoré vám v tomto smere podajú pomocnú ruku. Plánovanie online marketingovej stratégie je totiž komplexným súborom činností, ktoré v ideálnych podmienkach vedú k vynikajúcim výsledkom. Ako začiatočník však plánovanie, implementáciu a spätné vyhodnotenie efektivity zvládnete len ťažko. Presvedčte sa sami, že zveriť PPC reklamy do rúk odborníkom z lighthousems.sk sa oplatí. 

Čas sú peniaze…

Do tretice nezabúdajte ani na to, že prísunom nových zákazníkom sa vám výrazne zredukuje čas a ľahko sa dostanete pod tlak. Ak budete mať kvalitný web a správne nastavené kampane, môže sa stať, že počet zákazníkov sa razom znásobí. Na tento rast potom mnohí podnikatelia ani nie sú pripravení a namiesto radosti z nových klientov prežívajú skôr stres z toho, ako to celé zvládnuť. Myslite preto na to, že aj rast treba vedieť ustáť. Kľúčom k úspechu sú v tomto smere vyladené interné procesy, ktoré vám ušetria čas a námahu na rutinných záležitostiach. 

Úplne základnou a nevyhnutnou otázkou je spôsob vystavovania faktúr. Dnes môžete využiť rôzne systémy na vystavenie online faktúry, ktoré môžu byť prepojené napríklad s vašim objednávkovým systémom. V praxi týmto spôsobom ušetríte množstvo času, pretože sa vyhnete zdĺhavému prepisovaniu údajov. Okrem toho, siahnuť môžete aj po niektorom z ERP systémov, akým je napríklad flowii.com/sk/, ktorý vám umožní získať dokonalý prehľad o vašich zákazkách, zásobách a tiež o tom, ako pracujú vaši zamestnanci. 

uctovnictvo a faktury
zdroj: elements.envato.com

Spolu s vystavovaním faktúr a ďalšej administratívy by ste mali mať tiež ujasnené, komu zveríte účtovníctvo a reporting. Kvalitný účtovník dokáže firme ušetriť množstvo problémov a tiež peňazí, preto si treba vyberať naozaj starostlivo. Oplatí sa tiež, ak sa účtovník stane zároveň aj vašim daňovým poradcom a bude sa orientovať v tom, čomu sa venujete. Bez ohľadu na to, či je reč o online alebo offline podnikaní, každý správny účtovník z crowe.com/sk vám zdôrazní, že mať poriadok vo firemných financiách by malo byť jednou z vašich priorít.

Hydroflask growler – parťák na hory aj na pivo

26.04.2022

Nech zdvihne ruku ten, kto má rád teplé pivo. Možno len pomätení pamätníci prvomájových osláv nostalgicky spomínajú na teplé pivo a studené párky, ktoré akosi patrili k vtedajšiemu koloritu. Ale inak by sa zaručene nezodvihla ani jedna ruka. Pivo proste má byť chladené. V Hydroflask sa zamerali na túto objektívnu potrebu a vytvorili produkt exkluzívne [...]

Mikina Patagonia – od gauča až po Everest

24.04.2022

Po revolúcii spolu so západnou kultúrou prenikli do bývalého Československa aj módne vychytávky, o ktorých sa nám predtým v Ostbloku mohlo iba snívať. Napríklad taká mikina, ktorú si vďaka jej všestrannosti a pohodliu obľúbili asi úplne všetci a dnes ju už nevlastní možno len pár pamätníkov hlbokých čias studenej vojny. No schválne, koľko mikín máš [...]

Domáca automatizácia sa bez elektromotorov nezaobíde

15.04.2022

Možnosti domácej automatizácie sú stále dostupnejšie a ide o vynikajúci spôsob, ako si trochu uľahčiť život a zároveň ušetriť na energiách. Za systémami domácej automatizácie však nestojí iba procesor, pár čipov a ovládačov, ale spravidla aj niekoľko malých elektromotorov, ktoré sa starajú o pohon jednotlivých zariadení zapojených do [...]

ruskí vojaci, Mariupol

Bojovníkov z Vagnerovej skupiny obvinili zo zabíjania civilistov na Ukrajine

25.05.2022 21:37

Ide o prvých zahraničných žoldnierov, ktorí na Ukrajine čelia obvineniam z vojnových zločinov.

Rekonštrukcia cesty I/9 pri Trenčíne

Konečne opravujú 'trenčiansky tankodróm'. Rekonštrukcia panelky sa však predraží

25.05.2022 18:45

Minister dopravy pripravuje metodiku, akou sa budú posudzovať zvýšené ekonomické náklady.

Ján Mikas

Hlavný hygienik vydal usmernenie v súvislosti s výskytom opičích kiahní v Európe

25.05.2022 18:22

Prípady opičích kiahní už zaznamenali vo viacerých európskych krajinách vrátane Česka.

putin, vojaci

Putin až po troch mesiacoch vojny navštívil vojakov zranených na Ukrajine

25.05.2022 17:44

Šéf Kremľa bol v sprievode ministra obrany Sergeja Šojgua.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 224
Celková čítanosť: 250239x
Priemerná čítanosť článkov: 1117x

Autor blogu