Založ si blog

Cenovo dostupné jednofázové elektromotory so zabudovaným štartovacím kondenzátorom

Jednofázové elektromotory so zabudovaným rozbehovým kondenzátorom sú cenovo dostupným spôsobom pohonu. Jednoduché domáce aplikácie sa často nezaobídu bez spoľahlivého zdroja pohonu. Jednofázové elektromotory, ktoré sú univerzálne, kompaktné a konštrukčne jednoduché, v tomto smere často zohrávajú významnú úlohu. Bonusom je veľmi prijateľná cena, vďaka ktorej je jednofázový motor univerzálnym riešením pohonu aj pri obmedzenom rozpočte. 

Ukážeme vám tiež, prečo by ste mali uprednostniť motor vybavený rozbehovým kondenzátorom:

  • jednofázové motory môžu byť efektívnejšie ako trojfázové vďaka nižšiemu odberu prúdu pri nízkych otáčkach alebo pri chode naprázdno,
  • motory so zabudovanými kondenzátormi nevyžadujú externé spúšťacie/rozbehové kondenzátory, takže sú celkovo lacnejšie,
  • motory so zabudovanými kondenzátormi sú lepšou voľbou pre remeňové pohony alebo tam, kde je potrebné ich napájať z pevného zdroja energie. 
  • rozbehový kondenzátor pomáha motoru plynulejšie sa rozbiehať, aj keď s určitými dodatočnými nákladmi a hmotnosťou.

Jednofázové indukčné motory sa vyrábajú v mnohých konštrukciách a topológiách. V závislosti od konštrukcie sa môžu použiť rôzne možnosti, ako napr. samočinný-chladenie, chladenie ventilátorom alebo zabudovaný kondenzátor.

elektromotory
Elektromotory (zdroj: elektromotory.sk)

Vo všeobecnosti sú jednofázové elektromotory potrebné len na pohon menších záťaží od domácich spotrebičov až po osvetlenie a ventilátory.

Elektromotory môžu byť jednofázové alebo trojfázové.

Jednofázový elektromotor má jednoduchšiu konštrukciu a používa sa najmä v menších dielňach, kde účinnosť pohonu nie je taká dôležitá. Bežne sa používajú aj v domácich aplikáciách, hoci sa často musia robiť kompromisy, pokiaľ ide o priestorové podmienky, možnosti chladenia a napájania.

jednofazovy elektromotor
Jednofázový elektromotor 1ALJ63-4 (elektromotory.sk)

Trojfázové elektromotory sa v súčasnosti používajú najmä v priemysle, majú však horšie parametre ako jednofázové elektromotory. Sú však skutočne univerzálne a majú niekoľko konštrukčných vlastností, ktoré treba zohľadniť pri ich výbere. Najdôležitejšou z nich je potreba rozbehového kondenzátora.

Typ štartovacieho kondenzátora

Pri výbere jednofázového motora sa zaujímajte o typ rozbehového kondenzátora, ktorý je potrebný na rozbeh motora. Jednofázové motory s integrovaným rozbehovým kondenzátorom, ktorý sa skladá z asynchrónneho motora s hlavným vinutím a pomocným vinutím pripojeným k spínaču, sú v súčasnosti štandardom. Cenovo najdostupnejším riešením je použitie odstredivého spínača zabudovaného do jednofázového motora.

Ponúkame elektromotory presne podľa vašich potrieb

Ak hľadáte kvalitný jednofázový elektromotor, máme pre vás riešenie. Ponúkame na výber deväť rôznych veľkostí, všetky s precíznym spracovaním a kvalitným hliníkovým rámom. Navyše naše ceny sú bezkonkurenčné. Takže či už hľadáte veľkosť rámu 63 alebo niečo väčšie, máme pre vás riešenie.

spolocnost vybo electric
Spoločnosť VYBO Electric (zdroj: elektromotory.sk)

Trikrát „U“ – udržateľnejšie, unikátne a úžasné

03.10.2022

Nemecká značka kuchýň Nolte má za sebou viac ako 60 rokov skúseností a svojím konceptom výroby patrí medzi priekopníkov vo svojom obore. Spoločnosť založil Konrad Nolte a do dnešnej doby funguje ako rodinné podnikanie zamerané na kvalitu, dizajn a udržateľnosť. Základné princípy firmy vychádzajú z udržateľnosti prírodných zdrojov, čistoty vzduchu, [...]

Vlastné bývanie mimo mesta je trendom, ktorý preferuje stále viac Slovákov

29.09.2022

Udalosti z uplynulých rokov v mnohom zmenili naše pracovné možnosti a čoraz viac slovenských zamestnávateľov a zamestnancov využíva možnosti práce formou home office. Aj vďaka tomuto trendu preferujú mnohí z nás bývanie neďaleko väčších miest s dobrou dostupnosťou do mesta. Bohatú ponuku zaujímavých nehnuteľností v okrese Malacky prináša [...]

Taxi na letisko Schwechat s individuálnym prístupom

28.09.2022

Cestovanie bez hraníc dopĺňajú aj bezbariérové možnosti na letisku. Ako v týchto prípadoch postupovať? Nech už odlietate z akéhokoľvek letiska, bezpochyby očakávate nielen ústretový prístup zamestnancov, ale aj tak nastavenú prevádzku, aby poskytovala maximálny komfort až do momentu pristátia. Mnohé letiská dokážu splniť štandardné požiadavky cestujúcich [...]

SR Bratislava súd Dušan D. tragédia návrh väzba BAX

Tragická nehoda na Zochovej: Prokurátor dúfa, že Krajský súd napokon Dědečka do väzby pošle

07.10.2022 10:30, aktualizované: 10:45

Dozorový prokurátor Juraj Chylo reagoval na prepustenie Dušana Dědečka na slobodu.

Afrika / Glóbus /

WHO varuje pred vysokým počtom samovrážd v Afrike

07.10.2022 10:30

Počet samovrážd na tomto kontinente je navyše o viac ako pätinu vyšší než inde.

Putin

Ukrajinka z Kyjeva posiela odkaz Putinovi na narodeniny

07.10.2022 10:30

Šéf Kremľa Vladimir Putin má dnes 70. narodeniny. Čo mu odkázala ukrajinská historička a odborníčka na zahraničnú politiku Viktoria Vdovyčenková?

Las Vegas / Policajná dodávka /

Útok nožom na rušnej ulici v Las Vegas si vyžiadal najmenej dve obete

07.10.2022 10:10

Polícia uviedla, že traja hospitalizovaní ľudia sú v kritickom stave a ďalší traja sú v stabilizovanom stave.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 334606x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu