Založ si blog

5 dôvodov, prečo sa oplatí pravidelne modernizovať web

Ak máte webovú stránku, netreba zabúdať na to, že z času na čas bude potrebovať modernizáciu. Zhotovením webstránok totiž zďaleka nič nekončí a či ich budete využívať na získavanie nových zákazníkov, alebo predaj tovaru, pravidelným aktualizáciám sa nevyhnete. Skompletizovali sme pre vás 5 jednoduchých dôvodov, prečo sa pravidelná modernizácia webu oplatí. 

Tvorba webových stránok je pestrou a zaujímavou disciplínou. Nie je totiž webstránka ako webstránka a aj v rámci jedného trhového segmentu sú rozdiely v kvalite webov veľmi výrazné. Ak vás zaujíma iba tvorba webstránky cena, nie to úplne najšťastnejší prístup. Vždy totiž závisí aj od množstva ďalších faktorov. Určiť cenu spravidla nie je jednoduché, závisí totiž či ide o jednoduchú prezentačnú stránku, e-shop, blog, alebo trebárs online magazín, na ktorom bude pravidelne pribúdať nový obsah. Zameraniu webu je tak potrebné prispôsobiť nielen dizajn, ale aj funkčnosť, rýchlosť načítania, dohľadateľnosť a ďalšie parametre. 

Na účely tohto článku sa zamerajme na jednoduchšie prezentačné weby s možnosťou rezervácie, prepojenia na systém ERP či ďalších doplnkov, ktoré vám uľahčia podnikanie – teda presne taký typ webov, akých je väčšina. 

tvorba webstranok
zdroj: pixabay.com

Zabezpečíte funkčnosť všetkých prvkov

Váš web síce môže fungovať skvele, no ak využívate niektoré z doplnkov, resp. plug-inov tretích strán, tie si z času na čas vyžadujú aktualizáciu. Neraz sa stane, že napr. trackovací kód prestane byť aktuálny a tak sa nedostanete k relevantným údajom. Problém teda môže nastať, ak prevádzkovateľ plug-inu niečo zmení a vy tomu webstránku neprispôsobíte. Pravidelnou aktualizáciou dosiahnete to, že všetky prvky na vašom webe budú presne fungovať tak ako majú, prípadne objavíte ešte efektívnejšie riešenia. 

Osviežite dizajn

Trendy vo webovom dizajne sa menia rýchlejšie ako by ste si možno mysleli. Ak máte web, ktorý bol navrhovaný povedzme pred 10 rokmi, je to na ňom vidno už na prvý pohľad. Navyše, menej dizajnových zmien robených priebežne je spravidla návštevníkmi prijatých lepšie, ako jeden veľký redizajn za 10 rokov. Postupným vylepšovaním dizajnových prvkov vášho webu môžete navyše aj ušetriť. Menšími dizajnovými vylepšeniami v časovom horizonte jedného až dvoch rokov zabezpečíte, že váš web bude skutočne reprezentatívny. 

Možnosť prepojenia vášho webu

Webové stránky by už zďaleka nemali plniť iba funkciu online vizitky. Môžu byť vašim plnohodnotným zdrojom získavania nových zákaziek, ktorý sa stane integrálnou súčasťou vašich firemných procesov. Web môžete trebárs prepojiť na online rezervačný systém a umožniť tak záujemcom o vaše služby jednoduchšiu a prehľadnejšiu rezerváciu termínov. Možnosti využitia rôznych online systémov sú prakticky neobmedzené a dajú sa aplikovať v mnohých segmentoch trhu. 

Zrýchlite načítanie stránok

Na zrýchľovaní načítania webových stránok je potrebné stále pracovať. Ide o veľmi dôležitý faktor, vďaka ktorému nielenže spríjemníte pobyt návštevníkom na vašom webe, ale v internetových vyhľadávačoch získate aj lepšie pozície. Optimalizáciu rýchlosti je možné dosiahnuť prechodom na rýchlejší server alebo komprimáciou obrázkov a mediálnych súborov. V rámci akejkoľvek modernizácie webu by ste mali na rýchlosť načítania jednotlivých stránok vždy brať ohľad a pokúšať sa o čo najlepšie výsledky. 

Aktualizácia obsahu

Dobre spracovaný, premyslený a relevantný obsah môže byť doslova magnetom na zákazníkov. Vyhnite sa však situácii, že pri spustení webu zverejníte na blogu 2-3 aktuality a potom pár rokov nič. Na návštevníkov veľmi dobre pôsobí aktualizovaný obsah, a preto by ste mali z času na čas oprášiť aj staré články a skontrolovať či sú stále relevantné. Zároveň, nezabúdajte ani na pridávanie tých nových. Nemusí to byť každý deň, postačí ak napríklad raz mesačne informujete v článku o tom najzaujímavejšom z vášho biznisu. 

zdroj: pixabay.com

Sme presvedčení, že týchto 5 argumentov v prospech modernizácie webstránky vám pomôže prezentovať vaše podnikanie v ešte lepšom svetle. Ponúknite návštevníkom vášho webu lepší zážitok a ľahšie ich premeňte na platiacich zákazníkov. 

Využite koniec leta a začiatok jesene na to, aby ste si spravili radosť

25.09.2021

Na konci leta vás rozhodne nemusí chytať úzkosť. Užiť si posledné teplé a dlhé dni si môžete aj po začiatku školského roka a konci hlavnej dovolenkovej sezóny. Ako si teda naplno užiť začiatok jesene a vyhnúť sa negatívnym pocitom zo skracujúcich sa a chladnejších dní? Dovolenka po letnej sezóne? Využite ju na jachting! Ak ste si dovolenku [...]

Hľadáte spôsoby, ako vylepšiť web? Na toto netreba v roku 2021 zabudnúť!

24.09.2021

Rovnako ako v akomkoľvek inom segmente, aj webové stránky podliehajú určitým trendom. Používatelia internetu sú čoraz náročnejší na prehľadnosť webu, rýchlosť načítania jednotlivých stránok, či rýchlu dostupnosť zákazníckej podpory. Ak chcete so svojím webom držať krok aj v roku 2021, použitie týchto troch prvkov by ste mali určite zvážiť. [...]

Web development nie je iba o kódovaní: cesta ku kvalitnému webu si vyžaduje veľa úsilia

23.09.2021

Vývoj webových stránok zahŕňa celkom pestrý súbor činností presahujúcich z rôznych iných odvetví, ako je grafika, UX či tvorba obsahu. Neplatí teda, že web development je nutne len o kódovaní. Zamerali sme sa na základné princípy moderných webov a ich súčastí. Kým jednoduchú prezentačnú webstránku si dnes vďaka rôznym službám doslova [...]

Juraj Šeliga

Šeliga: Som jeden z posledných, komu by bol ponúknutý ministerský post

25.09.2021 20:37

Podpredseda strany Za ľudí tak reagoval na kuloárne informácie o tom, že by mohol byť jedným z kandidátov na post ministra spravodlivosti.

Vladimir Putin

Putin: Výsledky volieb svedčia o tom, že sa v Rusku rozvíja demokracia

25.09.2021 20:00

Ruský prezident tiež zdôraznil, že právomoci Dumy sa zmenili, keďže prišlo k zmene ruskej ústavy.

Richard Strapko

Šéf VšZP Strapko: Poisťovne by sa nemali predháňať v benefitoch

25.09.2021 19:15

Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko hovorí, že sa mu podarilo zastabilizovať odliv poistencov, no zmeny idú pomaly a je to „ako otáčať loď“.

Polícia / NAKA / Kukláč /

Podnikateľa Štefana Žigu vzali do väzby z kolúznych a preventívnych dôvodov

25.09.2021 19:04

Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 135
Celková čítanosť: 115736x
Priemerná čítanosť článkov: 857x

Autor blogu