Založ si blog

Poskytujete prepravné služby? Zistite, ktoré nástroje vám uľahčia podnikanie!

Viete, čo najčastejšie trápi podnikateľov v doprave? V prvom rade ide o neúmerne veľkú byrokraciu spočívajúcu v rôznych povoleniach, dokladoch a dodatočných poplatkoch. Potom sú to stále zvyšujúce sa prevádzkové náklady a nedostatočné vyťažovanie vozidiel. Hoci s úrovňou byrokratickej záťaže nič neurobíte, podnikanie v doprave si môžete uľahčiť celým radom nástrojov. Zistite, ktoré medzi ne patria. 

Začať podnikať v doprave nie je vôbec jednoduchou záležitosťou. V závislosti od toho, akému typu dopravy sa hodláte venovať, je potrebné vybaviť si príslušné povolenia a splniť mnohé zákonné požiadavky. Založenie obchodnej spoločnosti, preukázanie odbornej spôsobilosti, poistenie či preukázanie finančnej spôsobilosti. To sú len niektoré z požiadaviek, ktorými sa musí začínajúci podnikateľ „prehrýzť“. Následné poskytovanie služieb si už môžete uľahčiť vďaka niektorým online nástrojom. Pripravili sme pre vás prehľad tých, ktoré môžete začať využívať prakticky ihneď. 

ERP systém aj pre dopravcov

ERP systémy dnes využívajú väčšie aj menšie spoločnosti naprieč všetkými trhovými segmentmi. Prirodzene, využiť sa dá aj v doprave. Moderné ERP systémy sú omnoho kompaktnejšie a ich implementácia je otázkou iba krátkeho času. Veľkou výhodou je modularita ERP systémov, takže využívať a platiť budete iba tie moduly, ktoré sú pre vaše podnikanie relevantné. 

erp systém cena
Na každom zákazníkovi záleží (zdroj: flowii.com)

V čom vám ERP systém uľahčí podnikanie v doprave? Pomocou tohto systému môžete efektívnejšie sledovať a manažovať prijaté objednávky, strážiť si termíny, šoférov a dostupnosť jednotlivých vozidiel. V prehľadnom prostredí môžete priraďovať vozidlá k jednotlivým zákazkám. ERP systém vám tiež pomôže pri spracovávaní platieb, faktúr, dodacích listov a iných dokumentov. 

Ak vás zaujíma ERP systém cena, oplatí sa vedieť, že vždy závisí od vašich konkrétnych potrieb. Niektoré ERP systémy si môžete aj nezáväzne vyskúšať zdarma na obmedzené obdobie. 

Správa vozového parku

Ak máte viac ako jedno vozidlo, určite budete skôr či neskôr potrebovať nástroje na sledovanie a správu vozového parku. Nejde pritom iba o kontrolu toho, kde sa konkrétne vozidlo práve nachádza v reálnom čase, ale aj ukladanie údajov. Podľa nich viete identifikovať potenciálne riziká pri preprave, jazdný štýl konkrétnych šoférov, ale aj zlepšovať manažment prepravy. 

Otázky spôsobu správy vozového parku sú aktuálne pre všetkých dopravcov. Bez ohľadu na to, či poskytujete osobnú dopravu, ako napríklad transfer Vienna Bratislava, alebo zabezpečujete prepravu nadrozmerného či nebezpečného nákladu. Pri osobných vozidlách vám postačí aj základný monitorovací softvér, pri nákladných vozidlách sa zas oplatí investovať do komplexného sledovacieho riešenia. 

transfer viennna bratislava
zdroj: pixabay.com

Pokročilou správou vozidiel ľahko identifikujete nedostatky, ku ktorým pri vašej preprave dochádza a razom získate užitočné informácie na zefektívnenie vášho podnikania. 

Riadenie rizík pomocou CRM systému

Pomerne nákladnou položkou pre každého dopravcu je poistenie vozidiel a prepravovaného nákladu. Vznik nákladných škôd a vylúčenie poistného plnenia môže neraz vyústiť do poriadnych finančných problémov a zdĺhavých súdnych sporov. Jednou z možností je tzv. cargo risk management, teda riadenie rizík súvisiacich s prepravou. 

Pomocou špeciálnych softvérov určených pre dopravcov môžete ľahko znižovať počet škôd, a tým aj dosiahnuť výhodnejšie sadzby poistného. Ide pritom o vhodné riešenie nielen pre spoločnosti špecializujúce sa na nákladnú prepravu, ale napríklad aj pre autobusových dopravcov či autopožičovne. 

Výsledkom efektívneho riadenia rizika prepravovaného tovaru je cenovo výhodnejšie pokrytie rizík, rýchlejšia správa škodovej agendy a tiež úspora na personálnych nákladoch. Na záver iba doplňme, že softvérové nástroje pomáhajúce podnikateľom v doprave sú čoraz dostupnejšie a ich prínos je enormný, a to ako pre začínajúce subjekty, tak aj pre zabehnutých dopravcov. 

Vieme, kde nájdete obklady a dlažby, do ktorých sa hneď zamilujete

29.07.2021

Zariaďujete interiér alebo si zveľaďujete okolie domu a hľadáte tie správne obklady a dlažbu? V širokej ponuke sa môžete ľahko stratiť. Neprechádzajte katalógy, ale radšej sa príďte o kvalite presvedčiť osobne. Presne tak si totiž vyberiete to najlepšie a sme presvedčení, že obklady a dlažby od ProCeram si získajú aj vás! Materiál vyberajte s rozumom [...]

Seborea vie potrápiť, pomôcť môže napríklad aj železo

27.07.2021

Seborea je skrátený termín, ktorý sa používa na označenie seboroickej dermatitídy – dermatitis seborrhoica. Je o chronické ochorenie kože, ktoré však nie je infekčné a neprenáša sa z človeka na človeka. Presné príčiny vzniku tohto ochorenia nie sú známe, pričom sa vyskytuje aj u pomerne širokej skupiny ľudí. Seborea sa prejavuje nepríjemne vyzerajúcimi šupinkami [...]

Záleží vám na hygiene? Toto sú tie najšpinavšie miesta na toaletách!

26.07.2021

Patríte medzi tých, ktorým nie je ľahostajná hygiena a striasa vás pri pocite, že by ste si nemali kde umyť a vysušiť ruky? Nie ste rozhodne sami. V tomto smere ale môže byť návšteva verejne prístupných toaliet hotovým strašiakom. Zamerali sme sa na miesta, ktoré patria v prípade verejne prístupných toaliet medzi tie najznečistenejšie. [...]

protest proti zvýhodňovaniu očkovaných, Prezidentský palác

Protest pri Prezidentskom paláci pokračuje. Polícia tvrdí, že prijala opatrenia

30.07.2021 10:59

Bratislavská polícia podľa vlastných slov prijala adekvátne opatrenia a v prípade narušenia verejného poriadku je pripravená v zmysle zákona zasiahnuť.

Letná akadémia, Luník IX

Deti z Luníka dali prednosť učeniu

30.07.2021 10:19

Doobeda programujú roboty z lega, skúmajú rôzne technológie a poobede sa vzdelávajú na rôznych prednáškach.

test, testovanie, Covid, antigén, trnavská cesta 37, autobus cestov

Laboratóriá odhalili 44 infikovaných, obete nepribudli

30.07.2021 10:15, aktualizované: 11:11

Počet hospitalizovaných klesol o dvoch, v nemocniciach je v súvislosti s koronavírusom 81 ľudí.

Vražda novinárky Malta

Malta musí niesť zodpovednosť za smrť novinárky

30.07.2021 09:46

Vyplýva to z nezávislého vyšetrovania jej zabitia. Daphne Caruanovú Galiziovú zabila 16. októbra 2017 bomba nastražená v aute.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 76164x
Priemerná čítanosť článkov: 762x

Autor blogu