Založ si blog

Z hygienických štandardov netreba poľaviť ani pri zmierňovaní protipandemických opatrení

Klesajúce počty nakazených a stále voľnejšie opatrenia vyvolávajú v celej spoločnosti vlnu optimizmu. Vyzerá, že to najhoršie máme za sebou a po mesiacoch obmedzovania sa spoločnosť postupne môže vrátiť k bežnému fungovaniu. Aj napriek uvoľňujúcim sa opatreniam a netreba zabúdať na dodržiavanie hygienických štandardov. Čo nás pandémia koronavírusu naučila a ako si zachovávať zvýšenú úroveň hygieny v práci, v obchodoch či u lekára? 

Pandémia koronavírusu mnohých prekvapila a preverila aj to, na akej úrovni sú hygienické návyky medzi ľuďmi. Možno ste si až teraz všimli, koľko ľudí až doteraz zanedbávalo umývanie rúk po návšteve toalety prípadne pred jedlom. Nebolo tiež nič neobvyklé, ak aj niekto s bežnou nádchou prišiel do pracovného kolektívu, prípadne si pri kašľaní nedával ruku pred ústa.

Jedno je však isté, kvôli opatreniam si mnohí vstúpili do svedomia a pochopili, aké dôležité je dodržiavanie hygieny. Vyššie hygienické štandardy by nemali zmiznúť spolu so zmierňovaním opatrení. Zamerali sme sa na jednoduché riešenia, ktorými môžete aj prispieť k udržiavaniu vyššej hygienickej úrovni na pracovisku, v podniku, či kdekoľvek inde, kde sa stretávajú väčšie počty ľudí.

Základné hygienické opatrenia nemusia byť drahé

Nie je žiadnou novinkou, že rôzne kvapôčkové infekcie sa najlepšie šíria tam, kde sa naraz stretne väčšie množstvo ľudí. Medzi takéto miesta bezpochyby patria aj pracoviská a práve tu je potrebné systematicky pracovať na tom, aby zamestnanci hygienické opatrenia aj naozaj dodržiavali. Ako to ale dosiahnuť? Úplným základom sú rôzne oznamy a piktogramy. Okrem nich je však potrebné zabezpečiť aj to, aby zamestnanci mali možnosť pravidelného čistenia a dezinfekcie rúk. Niektoré spoločnosti dokonca v tomto smere zašli ešte ďalej a svojim zamestnancom poskytujú vitamínové balíčky na posilnenie imunity. 

bezdotykova davkovac dezinfekcie
Automatický dávkovač dezinfekcie Ecostep (zdroj: ecostep.sk)

Jedným z najúčinnejších opatrení sú dávkovače na dezinfekciu rúk, ktoré môžu fungovať aj bezdotykovo. Presným a automatizovaným dávkovaním šetríte dezinfekčný prostriedok a zároveň urýchlite spôsob jeho aplikácie. Možností, ako pomocou hygienických prostriedkov zabezpečiť čistotu na toaletách ale aj v mnohých iných priestoroch je už dnes skutočne dosť. 

Firma Ecostep sa zaoberá hygienickými riešeniami pre firmy a prevádzkovateľov komerčných priestorov od vybavenia toaliet, až po bezdotykové dávkovače na dezinfekciu. Vďaka širokej ponuke si nebudete mať problém vybrať produkt, ktorý presne uspokojí vaše potreby. 

Okrem vysokého hygienického štandardu aj špeciálne opatrenia

Vyššie spomínané opatrenia sa zďaleka nedotkli iba kancelárií, obchodov alebo gastro prevádzok. Svoje postupy prehodnocovali aj kliniky a zdravotnícke zariadenia, kde je vyšší hygienický štandard síce bežný, no vzniknutá situácia si aj tu vyžadovala určité opatrenia. Tie spočívali v častejšej dezinfekcii priestorov, znižovaní koncentrácie ľudí v poliklinikách a napokon aj v odkladaní medicínskych zákrokov. 

Špeciálne opatrenia zaviedla aj estetická klinika Medicor, kde výkony síce prerušené neboli, avšak boli plánované s väčším časovým odstupom. Nevyhnutné bolo dôsledné dodržiavanie hygienických opatrení a tiež pravidelné testovanie zamestnancov kliniky. Medzi služby estetickej kliniky patria aj rôzne invazívne zákroky, ktoré si vyžadujú nielen vysokoodborný prístup, precíznosť a v neposlednom rade hygienické opatrenia na maximálnej možnej úrovni. 

esteticka klinika
zdroj: medicor.sk

Bol to teda nielen prístup personálu, ale aj hygienické zariadenia a zásoby dezinfekčných prostriedkov, vďaka ktorým počas náročného korona-obdobia mohla estetická klinika pomáhať svojimi službami plniť vytúžené ciele svojich klientov. 

Na záver zostáva už iba dodať, že aj po uvoľnení posledného obmedzujúceho opatrenia by sme sa nemali vrátiť pred obdobie pandémie v tom, ako budeme dbať na osobnú hygienu a ohľaduplnosť nielen voči vlastnému zdraviu ale aj zdraviu iných osôb. 

Vieme, kde nájdete obklady a dlažby, do ktorých sa hneď zamilujete

29.07.2021

Zariaďujete interiér alebo si zveľaďujete okolie domu a hľadáte tie správne obklady a dlažbu? V širokej ponuke sa môžete ľahko stratiť. Neprechádzajte katalógy, ale radšej sa príďte o kvalite presvedčiť osobne. Presne tak si totiž vyberiete to najlepšie a sme presvedčení, že obklady a dlažby od ProCeram si získajú aj vás! Materiál vyberajte s rozumom [...]

Seborea vie potrápiť, pomôcť môže napríklad aj železo

27.07.2021

Seborea je skrátený termín, ktorý sa používa na označenie seboroickej dermatitídy – dermatitis seborrhoica. Je o chronické ochorenie kože, ktoré však nie je infekčné a neprenáša sa z človeka na človeka. Presné príčiny vzniku tohto ochorenia nie sú známe, pričom sa vyskytuje aj u pomerne širokej skupiny ľudí. Seborea sa prejavuje nepríjemne vyzerajúcimi šupinkami [...]

Záleží vám na hygiene? Toto sú tie najšpinavšie miesta na toaletách!

26.07.2021

Patríte medzi tých, ktorým nie je ľahostajná hygiena a striasa vás pri pocite, že by ste si nemali kde umyť a vysušiť ruky? Nie ste rozhodne sami. V tomto smere ale môže byť návšteva verejne prístupných toaliet hotovým strašiakom. Zamerali sme sa na miesta, ktoré patria v prípade verejne prístupných toaliet medzi tie najznečistenejšie. [...]

Zuzana Čaputová.

Kolúzna väzba sa zmení. Prezidentka podpísala novelu Trestného poriadku

30.07.2021 13:17

Novela hovorí, že ak nie je preukázané kolúzne správanie obvineného, základná dĺžka trvania kolúznej (útekovej) väzby má byť päť mesiacov.

Očkovanie / Vakcína / Covid / Koronavírus /

ŠÚKL eviduje 7752 hlásených podozrení na nežiaduce účinky vakcín

30.07.2021 12:30

Z celkového počtu hlásení je 46 závažných, čo predstavuje 9,6 percenta hlásení.

imrecze,

Exšéfa Finančnej správy Františka Imreczeho prepustili z väzby

30.07.2021 12:03, aktualizované: 12:40

Exprezident Finančnej správy Imrecze a bývalý šéf IT sekcie FS Grega boli vo väzbe od 29. januára v súvislosti s machináciami pri IT tendroch.

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

30.07.2021 12:00

Na Spiši sa budete cítiť ako vo Francúzsku. Biskupská záhrada má veľký potenciál.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 76204x
Priemerná čítanosť článkov: 762x

Autor blogu