Založ si blog

Dáta sú pre podnikanie dôležité, ešte dôležitejšia je ich správna interpretácia a využitie

Ak chcete ďalej rásť a rozvíjať svoje podnikanie, nemôžete sa spoliehať iba na intuíciu. S pomocou správnych dát a informácií totiž môžete robiť omnoho lepšie rozhodnutia, ktoré váš biznis posunú tým správnym smerom. Zistite, ako môžete naplno využívať dáta aj vtedy, ak ste len menšou firmou a kde sa k nim môžete dostať. Vysvetlíme vám zároveň, prečo je okrem zberu dát veľmi dôležitá aj ich správna interpretácia a zavedenie do praxe. 

Big data si vyžadujú špeciálny prístup

Počuli ste už o tom, že big data hýbu veľkým biznisom? Zrejme áno, pretože nejde o žiadnu novinku a podobné tvrdenia ste mohli zachytiť už pred niekoľkými rokmi. Big data by sme mohli skrátene definovať ako obrovské množstvo údajov, ktoré si z pohľadu veľkosti, ako aj správy, vyžadujú špecifický prístup. Na prácu s big datami sa vyžaduje špeciálny softvér a poriadne veľkorysé dátové úložiská. Prečo big data vôbec spomíname? Veľmi dobre sa dá týmto spôsobom ilustrovať, do akej miery sú dáta dôležité. Ak ich viete získať, oddeliť tie, ktoré sú pre vás relevantné a následne ich interpretovať, ste na polovičnej ceste k úspechu. 

Využite údaje pri podnikaní vo svoj prospech

Poďme ale predsa len trochu k menším číslam. Každý podnikateľ sa vo svojom biznise dostáva k určitému množstvu údajov a štatistík. Ak máte napríklad web, sledujete si návštevnosť, konverzie, prekliky, zdroje návštevnosti a množstvo ďalších údajov. V prípade, že ich viete správne vyhodnotiť, môžete ďalej zlepšovať svoj web a dosahovať tak lepšie výsledky. Jedna vec je teda mať prístup k dátam a druhou vecou je ich správne využitie v praxi. Podobných prípadov je veľa a nájsť ich môžeme aj v „offline svete“.

Príklady netreba hľadať ďaleko. Ak máte vo svojom okolí pohybové štúdio, v minulosti lákalo na svoje kurzy zrejme iba pomocou letáčikov a neskôr možno prišlo aj vlastným webom. Vedieť však presne, odkiaľ prišiel ktorý zákazník nemuselo byť vôbec jednoduché. Dnes môže takéto pohybové štúdio naplno využívať napríklad aj online rezervačný systém Calendiari, s ktorým sa zbaví zložitej agendy rezervácií a tento proces vo veľkej miere zautomatizuje. 

online rezervacny system
Online rezervačný systém Calendiari, teraz zadarmo na 30 dní (zdroj: calendiari.com)

Výhodou takejto „automatizácie“ je aj množstvo dát a štatistík, ku ktorým sa vďaka nej dostanete. Rezervačný systém Calendiari popri svojich ostatných funkciách umožňuje vytvárať a sledovať prehľadné reporty, vďaka ktorým sa dostanete k číslam, ktoré by inak zostali skryté. Ak organizujete kurzy, workshopy či rôzne cvičenia, vyskúšajte online rezervačný systém, ktorý nájdete na webovej stránke https://calendiari.com/sk a využite potenciál vášho štúdia naplno. 

Dáta rozhodujú aj v marketingu

Myslíte si, že marketing je v prvom rade o vzbudzovaní emócií? Nenechajte sa pomýliť, výkonnostný marketing je totiž najmä o dátach. Už vyššie sme spomínali, že ak prevádzkujete web či e-shop ľahko sa dostanete k množstvu rôznych údajov. Centrom vášho záujmu by preto mala byť analytika, pretože to, čo nemôžete zmerať, nemôžete ani vyhodnocovať a vylepšovať. Webová analytika však vôbec nie je ľahkou disciplínou. 

Na základe veľkého objemu dát môžete zostaviť celé marketingové stratégie s rôzne definovanými cieľmi. V tomto prípade hovoríme o tzv. data-driven marketingu, kedy hlavnú úlohu v nastavení marketingovej stratégie zohrávajú práve údaje, s ktorými sa dá veľmi efektívne pracovať. Týmto spôsobom môžete presne vyčísliť, koľko vás napríklad stálo získanie jedného zákazníka, ako zefektívniť niektoré procesy a odhaliť slabé miesta marketingovej kampane. Vniesť viac svetla do čísel a pracovať s nimi tak, aby boli skutočne prínosné je tak trochu umením, ktoré si vyžaduje nielen znalosti, ale aj skúsenosti. Prvým krokom by teda malo byť osloviť data-driven digitálnu agentúru. 

data driven agentura
zdroj: lighthousems.sk

Hľadať opäť nemusíte ďaleko, digitálna agentúra Lighthousems ako jedna z prvých na Slovensku ponúka data-driven marketing služby pre menšie aj väčšie firmy, ktorým záleží na svojom rozvoji.  

Vieme, kde nájdete obklady a dlažby, do ktorých sa hneď zamilujete

29.07.2021

Zariaďujete interiér alebo si zveľaďujete okolie domu a hľadáte tie správne obklady a dlažbu? V širokej ponuke sa môžete ľahko stratiť. Neprechádzajte katalógy, ale radšej sa príďte o kvalite presvedčiť osobne. Presne tak si totiž vyberiete to najlepšie a sme presvedčení, že obklady a dlažby od ProCeram si získajú aj vás! Materiál vyberajte s rozumom [...]

Seborea vie potrápiť, pomôcť môže napríklad aj železo

27.07.2021

Seborea je skrátený termín, ktorý sa používa na označenie seboroickej dermatitídy – dermatitis seborrhoica. Je o chronické ochorenie kože, ktoré však nie je infekčné a neprenáša sa z človeka na človeka. Presné príčiny vzniku tohto ochorenia nie sú známe, pričom sa vyskytuje aj u pomerne širokej skupiny ľudí. Seborea sa prejavuje nepríjemne vyzerajúcimi šupinkami [...]

Záleží vám na hygiene? Toto sú tie najšpinavšie miesta na toaletách!

26.07.2021

Patríte medzi tých, ktorým nie je ľahostajná hygiena a striasa vás pri pocite, že by ste si nemali kde umyť a vysušiť ruky? Nie ste rozhodne sami. V tomto smere ale môže byť návšteva verejne prístupných toaliet hotovým strašiakom. Zamerali sme sa na miesta, ktoré patria v prípade verejne prístupných toaliet medzi tie najznečistenejšie. [...]

Očkovanie / Vakcína / Covid / Koronavírus /

ŠÚKL eviduje 7752 hlásených podozrení na nežiaduce účinky vakcín

30.07.2021 12:30

Z celkového počtu hlásení je 46 závažných, čo predstavuje 9,6 percenta hlásení.

imrecze,

Exšéfa Finančnej správy Františka Imreczeho prepustili z väzby

30.07.2021 12:03, aktualizované: 12:40

Exprezident Finančnej správy Imrecze a bývalý šéf IT sekcie FS Grega boli vo väzbe od 29. januára v súvislosti s machináciami pri IT tendroch.

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

30.07.2021 12:00

Na Spiši sa budete cítiť ako vo Francúzsku. Biskupská záhrada má veľký potenciál.

protest proti zvýhodňovaniu očkovaných, Prezidentský palác

Protest pri Prezidentskom paláci pokračuje. Polícia tvrdí, že prijala opatrenia

30.07.2021 10:59, aktualizované: 13:05

Bratislavská polícia podľa vlastných slov prijala adekvátne opatrenia a v prípade narušenia verejného poriadku je pripravená v zmysle zákona zasiahnuť.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 76202x
Priemerná čítanosť článkov: 762x

Autor blogu