Založ si blog

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže.

Existuje nespočetné množstvo webových stránok, ktoré sú pekné a funkčné, no napriek tomu svojim majiteľom v skutočnosti nič neprinášajú, pretože o nich nikto prakticky ani nevie. Nezaraďte sa so svojim webom do tejto kategórie a naučte sa, ako využiť potenciál online prostredia naozaj naplno. Vybrali sme tipy, ktoré sú dostupné a s ktorými môžete začať prakticky ihneď.

Najprv zistite, či je všetko v poriadku

Ak máte nový web, zrejme si myslíte, že je moderný a bezchybný. To však ale vôbec nie je pravidlom. Pri svojpomocnej tvorbe webu sa kľudne mohlo stať, že ste niečo prehliadli alebo zanedbali. Rovnako to platí, ak ste vytvorenie webu zverili niekomu menej skúsenému. Našťastie, takéto chyby sa dajú relatívne rýchlo napraviť, treba ich však nájsť.

Skôr ako sa pustíte do budovania návštevnosti, presvedčte sa, že stav vášho webu je na 100 % úrovni, a to predovšetkým po technickej stránke. Dôležitá je „čistota kódu“, vhodné štruktúrovanie údajov a aj poriadok v URL adresách a interných odkazoch. Analýza webstránky by preto mala byť prvým krokom, s ktorým začnete, aby ste prípadné nedostatky odstránili hneď v začiatkoch, nemá totiž príliš zmysel zvyšovať návštevnosť webu, ktorý poriadne nefunguje.

Základný kameň pre dohľadateľnosť v organickom vyhľadávaní

Návštevnosť z organického vyhľadávania je dôležitým pilierom pre budovanie väčšiny webových stránok. Preto by ste aj tú svoju mali patrične pripraviť. V prvom rade je vhodné, aby ste vyhľadávačom o svojom webe takpovediac dali vedieť. Úplným základom je v tomto smere založenie Google Search Console, v rámci ktorého nahráte sitemapu vášho webu. Týmto spôsobom poskytnete vyhľadávaču Google zoznam dôležitých stránok.

Je teda dôležité, aby ste Google nechali spoznávať váš web. Tento proces, teda indexáciu, môžete urýchliť práve pridaním sitemap súboru. Okrem toho vám Google Search Console umožní analyzovať množstvo ďalších údajov o vyhľadávaní a o tom, ako sa v tomto smere vášmu webu darí. Uvedené je teda základným krokom, ktorý sa najmä v začiatkoch neoplatí zanedbať.

PPC reklamy ako rýchly spôsob zviditeľnenia

Ak sa so svojim webom nechcete spoliehať na návštevnosť z organického vyhľadávania, zvoliť si môžete aj PPC reklamy, ktoré váš web ihneď „vystrelia“ na popredné pozície. Nebude to však zadarmo a nastavenie PPC kampaní je potrebné dôkladne zvážiť. Pamätajte si, že ako začiatočník príliš veľa vody nenamútite a keďže platíte za každé kliknutie, je vhodné si všetko dobre zvážiť.

Minimálne v začiatkoch vám pomôže digitálna marketingová agentúra, v rámci ktorej vám stratégiu PPC reklamy nastavia a ukážu vám, ako vyhodnocovať kľúčové parametre. Zistíte, na aké kľúčové slová a výrazy sa vám oplatí cieliť a tiež to, ako v porovnaní s vašou konkurenciou obstojí váš web. Vyladená PPC kampaň vám na web prinesie množstvo relevantných návštevníkov za veľmi priaznivú cenu za preklik, čo v praxi znamená, že v rámci reklamných zostáv si nevyplytváte váš reklamný rozpočet.

Zdroj: freepik-com

Zaujmite obsahom a spoluprácami

Zviditeľňovanie vášho webu by ste mali sústrediť predovšetkým do online prostredia. Ďalšou z možností je teda oslovovať na spoluprácu relevantných influencerov, ktorí vaše služby alebo produkty vhodným a nenásilným spôsobom spropagujú. Ďalšou možnosťou je aj sústredenie vašich aktivít v rámci off-line prostredia. Dobrou možnosťou je napríklad aj zasielanie vašich produktov relevantným redakciám, ktoré vás samozrejme nezabudnú v článku spomenúť. Pri správnom nastavení budú tieto spolupráce veľmi prínosné pre obe strany.

3 piliere tvorby úspešného e-shopu – poznáte ich?

23.06.2021

tvorba modeného eshopu

Poskytujete prepravné služby? Zistite, ktoré nástroje vám uľahčia podnikanie!

22.06.2021

Viete, čo najčastejšie trápi podnikateľov v doprave? V prvom rade ide o neúmerne veľkú byrokraciu spočívajúcu v rôznych povoleniach, dokladoch a dodatočných poplatkoch. Potom sú to stále zvyšujúce sa prevádzkové náklady a nedostatočné vyťažovanie vozidiel. Hoci s úrovňou byrokratickej záťaže nič neurobíte, podnikanie v doprave si môžete uľahčiť celým [...]

5 tipov, ako zvládnuť rekonštrukciu bytu s minimom starostí

21.06.2021

Odhodlali ste sa po rokoch na rekonštrukciu bytu a hľadáte spôsoby, ako ju zvládnuť čo najrýchlejšie a najjednoduchšie? Ak pred začiatkom rekonštrukcie venujete určitý čas plánovaniu a hľadaniu tých správnych dodávateľov, ušetríte si kopec starostí, ktoré by ste inak museli riešiť takpovediac „za pochodu“. Aby ste sa nemuseli spoliehať na žiadne [...]

rusko moskva fontána deti horúčavy leto

V Moskve padol teplotný rekord. Namerali najvyššiu teplotu za 120 rokov

23.06.2021 23:27

Moskvu tento týždeň postihla historická vlna horúčav. Stúpajúce teploty prispievajú k zničujúcim záplavám a lesným požiarom.

Vatikán pápež audiencia

Netradičná audiencia. Pápež František sa stretol so Spidermanom

23.06.2021 23:07

Taliansky imitátor komiksového superhrdinu sa často oblieka do tohto kostýmu, aby zabavil v nemocniciach choré deti.

vallo cipár

Primátor Bratislavy ocenil významné osobnosti mesta

23.06.2021 22:29

Cenou primátora je tento rok grafika Bratislavy od akademického maliara Miroslava Cipára.

McAfee

Johna McAfeeho našli mŕtveho v jeho cele v španielskom väzení

23.06.2021 22:09, aktualizované: 22:38

Zakladateľ softvérovej spoločnosti zrejme spáchal samovraždu. Súd v stredu rozhodol o jeho vydaní do USA, kde bol stíhaný pre daňové úniky.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 50510x
Priemerná čítanosť článkov: 743x

Autor blogu