Založ si blog

Aké strojné vybavenie pomáha drevospracujúcim podnikom v efektivite?

Drevospracujúci priemysel je u nás veľmi rozšírený aj vďaka bohatstvu prírodných zdrojov. Sústredí sa do oblastí, kde prebieha čulá ťažba dreva, ktorá je následne spracovávané na rôzne účely. Veľké drevospracujúce podniky na svoju činnosť využívajú moderné stroje zabezpečujúce celkovú efektivitu výroby. Pomerne veľké zastúpenie majú u nás ale aj drobné podniky nachádzajúce sa skôr vo vidieckych oblastiach. Zamerali sme sa na možnosti ich napredovania pomocou modernejšieho vybavenia.

V rámci drevospracujúceho priemyslu sú u nás diferencované podniky podľa veľkosti a počtu zamestnancov. Od tých najmenších, kde je zamestnaných do 10 ľudí až po tie najväčšie so stovkami zamestnancov. Tie najmenšie podniky sa v závislosti od svojej lokality často stretávajú s celým radom problémov, ktoré spočívajú predovšetkým v nedostatku finančných prostriedkov na ďalšie investície. Výsledkom je tak zastaralé strojné vybavenie, kvôli ktorému stráca podnik v dôsledku nízkej efektívnosti postupne svoju konkurencieschopnosť.

Trojfázové elektromotory pre stredné a veľké podniky

Ak sa pozrieme na strojné vybavenie veľkých podnikov, v drvivej väčšine sú tu využívané třífázové elektromotory zabezpečujúce pohon celého radu zariadení, od píl, drvičiek až po dopravníkové pásy. Třífazové elektromotory dokážu pri správnom nastavení fungovať veľmi efektívne, čím pomáhajú stredne veľkým a veľkým drevospracujúcim podnikom šetriť nemálo financií.

trifazove elektromotory
Trojfázové elektromotory vyboelectric.cz

Kompletné pohonné vybavenie pre podniky drevospracujúceho priemyslu, ale aj všetky iné priemyselné odvetvia nájdete v ponuke spoločnosti VYBO Electric, ktorá je jedným z najväčších dodávateľov elektromotorov v Európe.

Špeciálne pílové elektromotory

Menšie podniky často nemajú inú možnosť, ako uprednostniť už hotové riešenia, ktoré sú špeciálne upravené na určitý spôsob použitia. Do menších prevádzok, prípadne aj domácich dielní sú vhodným riešením špeciálne pílové elektromotory s plochým vyhotovením. Využiť ho môžete na pohon bežnej stolovej píly, pričom jeho veľkou výhodou je ploché spracovanie čím je zabezpečené účinné chladenie. Na nízko umiestnený hriadeľ je možné priamo uchytiť rezný kotúč, čo celú obsluhu zjednodušuje ešte viac.

Prečo je pilový elektromotor vhodný aj pre malé podniky? Ide predovšetkým o širokú paletu rôznych vyhotovení, vybrať si môžete jednofázové ale aj trojfázové pílové elektromotory. Plochý pilový elektromotor môžete mať s expresným dodaním za veľmi dostupnú cenu, o čom sa môžete presvedčiť na www.elektromotory-vybo.cz. Dostupná cena a jednoduchá obsluha sú dôvodmi, prečo sa tieto elektromotory hodia aj do podnikov s obmedzeným rozpočtom.

pílový elektromotor
Pílový elektromotor elektromotory-vybo.cz

Strojové spracovanie odpadu

Ak je reč o efektivite, treba brať do úvahy nielen samotnú výrobu či spracovanie, ale aj nakladanie s odpadom, ktorého pri spracovaní dreva vzniká pomerne veľa. V procese spracovávania dreva vznikajú predovšetkým rôzne odrezky a piliny, ktoré si svoje následné využitie nachádzajú napríklad v energetike alebo biochémii.

V drevospracujúcom priemysle pritom vzniká odpad prakticky v každej fáze výroby. Od samotnej ťažby dreva, pri ktorej vzniká odpadová drevná hmota až po odpad vznikajúci pri pílení v podobe pilín, triesok a rôznych odrezkov. Pomocou špeciálnej mechanizácie je možné tento odpad spracovať a pripraviť na ďalšie použitie, čím opäť podporíme celkovú efektivitu podniku. Na spracovanie drevného odpadu sa využívajú rôzne závitovkové a vibračné dopravníky, na ktorých pohon je možné využiť univerzálny elektromotor s vysokou účinnosťou.

elektromotor
Elektromotory elektro-motor.cz

Elektromotory teda zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v drevospracujúcom priemysle a to nielen pri samotnom opracovávaní, ale aj v zmysluplnom využívaní drevného odpadu. Zistite viac o využiteľnosti elektromotorov v dosahovaní vyššej efektivity na www.elektro-motor.cz.


Zdroj: vyboelectric.cz, elektromotory-vybo.cz, elektro-motor.cz

Poznáte tieto moderné spôsoby stravovania a dôvody ich popularity?

16.05.2021

Zdravie máme iba jedno a ak patríte medzi ľudí, ktorým na ňom naozaj záleží, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovanie. Obsah jedálnička v skutočnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu a čo je pozitívne, stále viac ľudí sa ho snaží zodpovedne zostaviť. Odklon od fast foodov, nezdravých a ťažkých jedál môže vášmu zdraviu len pomôcť. [...]

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

15.05.2021

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže. Existuje [...]

Rekonštrukcia starej garáže: od podlahy až po strechu

14.05.2021

Nebolo vždy zvykom, aby bola garáž súčasťou domu. Častým výsledkom pristavovania sú samostatne stojace a nezateplené garáže. Problém však nastáva, ak dôjde k rekonštrukcii domu a samotnej garáži sa už nevenuje žiadna pozornosť. Napokon, kvôli havarijnému stavu sa stará garáž stane akurát tak skladiskom pre nepotrebné veci bez toho, aby plnila svoj [...]

Sergej Lavrov

Lavrov varoval západné krajiny, aby si nerobili nároky na Arktídu

17.05.2021 21:43

V dôsledku klimatických zmien je Arktída čoraz prístupnejšou a pre jej strategickú pozíciu, námorne trasy ako aj prírodné zdroje vzbudzuje čoraz väčší záujem štátov vrátane USA a Číny.

zbraň, vražda, zločin, pištoľ

Guvernér Južnej Karolíny podpísal zákon schvaľujúci popravu zastrelením

17.05.2021 21:23

Od väzenských úradov legislatíva po novom vyžaduje, aby používali elektrické kreslo alebo popravu zastrelením v prípade, že nie je dostupná smrtiaca injekcia.

Mária Kolíková

Kolíková pri počte obvinených v kolúznej väzbe nehovorí celkom pravdu

17.05.2021 19:14

Ministerka spravodlivosti interpretuje snahu opozície a koaličného hnutia Sme rodina o zmenu kolúznej väzby ako falošne motivovanú. Vraj sa len snažia dostať z väzníc svojich nominantov.

Marihuana

OĽaNO je za úpravu trestov za marihuanu, o podobe novely chce diskutovať

17.05.2021 18:51

Poslanci zároveň pripomenuli, že v hnutí prísne dbajú na to, aby spravodlivejšie nastavenie trestov neznamenalo uvoľnenie drogovej politiky, prípadne zvýšenie ich predaja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 23587x
Priemerná čítanosť článkov: 715x

Autor blogu