Založ si blog

Keď máte outdoorové dobrodružstvá v krvi, toto vám nesmie chýbať

Máte radi horské túry, rôzne výpravy do prírody, prípadne radi tieto dobrodružstvá absolvujete s pomocou techniky, ako sú štvorkolky alebo off-road autá? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako svoje dobrodružstvá ešte vylepšiť. Či už ste drsný zálesák, alebo skôr máte radi outdoor a off-road štýl, určite si nájdete to svoje.

Základom je správny batoh

batohy-patagonia
Batohy Patagonia wilderoben.sk

Absolútnym základom na akúkoľvek dlhšiu výpravu do prírody je adekvátna výbava. Na to, aby ste si mohli so sebou vziať všetky nevyhnutné veci, potrebujete batoh, ktorý vám dopraje nielen dostatok miesta, ale aj vysokú mieru komfortu počas nosenia. Výberu batohu by ste mali venovať náležitú pozornosť a v tomto smere rozhodne nešetrite. Batoh, ktorý vám nebude sedieť, vás totiž bude akurát po celý čas iba otravovať a tak si vaše výpravy do prírody asi príliš neužijete.

Správny turista a zálesák však nemá iba jeden batoh. Vo svojej výbave by ste mali mať viacero modelov ktoré si vyberiete podľa toho, či sa chystáte na dlhú vysokohorskú túru, zimnú lyžovačku alebo na bežnú prechádzku po lese. Perfektným príkladom sú batohy Patagonia, ktoré sú vhodné na rôzne príležitosti a táto značka je dobre známa medzi všetkými outdoor nadšencami. Nech už hľadáte akýkoľvek model batohu, nevynechajte ponuku e-shopu wilderoben, kde nájdete pestrú ponuku batohov a ruksakov.

Vezmite si jedlo so sebou ekologickým spôsobom

Jedlo a dostatočné množstvo tekutín by ste si mali brať na každé jedno dobrodružstvo, a to pre istotu na dlhšie obdobie, ako v prírode plánujete stráviť. Nikdy totiž neviete, ako dlho sa v skutočnosti zdržíte a či vám vaše plány niečo neprekazí. Netreba preto nechávať nič na náhodu a nosiť so sebou radšej dostatok jedla a tekutín.

Základom sú samozrejme konzervy, ktoré nielenže vydržia aj v náročných podmienkach, ale najmä, sú spôsobom ako prenášať a uskladňovať trvanlivé potraviny. Na ľahšie túry si ale pokojne môžete zobrať aj niečo „domáce“, čo si spoločne s priateľmi vychutnáte napríklad pri táboráku. Ak hľadáte vhodné balenie jedla na rôzne opekačky, výlety a ľahšie túry, perfektne vám poslúžia rôzne ekologické obaly na jedlo. Veľmi dobrým príkladom sú aj papierové food boxy, ktoré sú ľahké, recyklovateľné a bezpečne do nich zabalíte rôzne druhy jedál.

papierové food boxy
Papierové food boxy a obaly na jedlo markbal.sk

Vylepšenia pre off-road

Ak vás zaujímajú off-roady, určite viete, že úprava auta do terénu môže byť poriadne ťažkým orieškom. Náročný terén si vyžaduje aj patrične upravené auto a ak ste fanúšikom off-roadov, určite už tušíte o čom bude reč. Ak plánujete so svojim terénnym autom prekonať každú prekážku, potrebovať budete špeciálne pneumatiky, ochranné rámy a mriežky, doplnkové svetelné rampy a zíde sa aj navijak.

Off-roadom do tých najnáročnejších podmienok nemôžu chýbať ani úpravy motorového priestoru. Nielen kvôli vyššiemu výkonu, ale predovšetkým životnosti celého pohonného ústrojenstva. Typickým príkladom sú vzduchové filtre, prípadne inštalácia off-road sústavy nasávania so „šnorchlom“ vyvedeným nad strechu.

Pri príprave vášho off-roadu sa oplatí myslieť na každý detail, takže napríklad aj na rámeček na SPZ. Práve pri inštalácii ochranných rámov je potrebné myslieť na spôsob upevnenia tabuľky s evidenčným číslom vozidla a bežný rámeček na spz. Ak hľadáte ten najlepší spôsob upevnenia ŠPZ, pozrite si ponuku spoločnosti Altigiri a zistíte, že riešenie je jednoduchšie ako by sa mohlo zdať.

ramecek na spz
Rámeček na SPZ altigiri.cz

Zdroj: wilderoben.sk, markbal.sk, altigiri.cz, pixabay.com

Poznáte tieto moderné spôsoby stravovania a dôvody ich popularity?

16.05.2021

Zdravie máme iba jedno a ak patríte medzi ľudí, ktorým na ňom naozaj záleží, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovanie. Obsah jedálnička v skutočnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu a čo je pozitívne, stále viac ľudí sa ho snaží zodpovedne zostaviť. Odklon od fast foodov, nezdravých a ťažkých jedál môže vášmu zdraviu len pomôcť. [...]

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

15.05.2021

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže. Existuje [...]

Rekonštrukcia starej garáže: od podlahy až po strechu

14.05.2021

Nebolo vždy zvykom, aby bola garáž súčasťou domu. Častým výsledkom pristavovania sú samostatne stojace a nezateplené garáže. Problém však nastáva, ak dôjde k rekonštrukcii domu a samotnej garáži sa už nevenuje žiadna pozornosť. Napokon, kvôli havarijnému stavu sa stará garáž stane akurát tak skladiskom pre nepotrebné veci bez toho, aby plnila svoj [...]

zbraň, vražda, zločin, pištoľ

Guvernér Južnej Karolíny podpísal zákon schvaľujúci popravu zastrelením

17.05.2021 21:23

Od väzenských úradov legislatíva po novom vyžaduje, aby používali elektrické kreslo alebo popravu zastrelením v prípade, že nie je dostupná smrtiaca injekcia.

Mária Kolíková

Kolíková pri počte obvinených v kolúznej väzbe nehovorí celkom pravdu

17.05.2021 19:14

Ministerka spravodlivosti interpretuje snahu opozície a koaličného hnutia Sme rodina o zmenu kolúznej väzby ako falošne motivovanú. Vraj sa len snažia dostať z väzníc svojich nominantov.

Marihuana

OĽaNO je za úpravu trestov za marihuanu, o podobe novely chce diskutovať

17.05.2021 18:51

Poslanci zároveň pripomenuli, že v hnutí prísne dbajú na to, aby spravodlivejšie nastavenie trestov neznamenalo uvoľnenie drogovej politiky, prípadne zvýšenie ich predaja.

Rudno nad Hronom / Povodeň / Potopa /

Nad obcou Rudno nad Hronom sa pretrhla nádrž, hlásia jednu obeť

17.05.2021 17:48, aktualizované: 21:29

Voda pretekala cez celú obec a zatopila pivnice rodinných domov. Hasiči budú z jedného domu zachraňovať tri osoby, ktoré sa nedokážu svojpomocne dostať von.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 23582x
Priemerná čítanosť článkov: 715x

Autor blogu