Založ si blog

Dajte svojou firemnou kultúrou najavo váš pozitívny vzťah k životnému prostrediu

Koncepty trvalo udržateľného rozvoja sú stále aktuálnejšie v rôznych menších firmách naprieč všetkými segmentmi. Dajte dostatočne najavo, že vám záleží na životnom prostredí a vaše podnikateľské aktivity realizujete tak, aby mali čo najmenší dopad na prírodu. Často ide o detaily, ktoré však pri dôslednom dodržiavaní môžu mať veľký efekt. Zistite, ako na to a čo vám tento postoj prinesie.

Výrazy ako bio, raw, eko sa už dnes pomaly stávajú bežnou súčasťou našich životov. Imidž „zelenej firmy“ vám môže veľa priniesť, a to nielen z pohľadu vášho fungovania, ale aj získavania nových zákazníkov. Preto je určite dobré sa inšpirovať a dať najavo, že vám životné prostredie nie je ľahostajné. Ako to zvládnuť? Máme pre vás niekoľko tipov.

Čo o firme prezrádzajú kancelárie?

Veľmi veľa o vašej firme napovedajú obchodné priestory. Práve v tých miestach, kde vás navštevujú vaši klienti, by ste mali zreteľne komunikovať vaše postoje. Aj obyčajné kancelárie teda dokážu o vašej firme prezradiť viac ako si možno myslíte.

Presvetlenie miestností, čistota, umiestnenie rastlín, obrazov a iných dekorácií, toto všetko vplýva na vnímanie určitého priestoru. Ak chcete aby sa vaši návštevníci cítili príjemne, mali by ste si dôkladne zvážiť umiestnenie jednotlivých prvkov. Je logické, že v prípade potreby vyjadrenia eco-friendly postojov by ste mali v čo najväčšej miere využívať prírodné materiály. Ako na to v praxi?

korkove steny
Korkové steny naturaldesign.sk

Stále obľúbenejším riešením tzv. biofilické prvky. Ide o prírodné materiály, ako napríklad machy alebo korok, ktoré sa inštalujú priamo na stenu. Dajú sa perfektne zapracovať prakticky do akéhokoľvek priestoru a vytvárajú doslova úžasnú atmosféru. Prírodné tapety pôsobia nielen zaujímavo, ale doslova prinášajú do interiérov prírodu a pohodu. Ak máte záujem o korok na stenu, alebo inštaláciu pôsobivých zelených machov, v Naturaldesign nájdete presne to, čo hľadáte.

Ako začať s úpravami?

Rozhodli ste sa zveľadiť svoje kancelárie a obohatiť ich o prírodné prvky? Ako prvé by ste mali začať s prípravou, pretože práve tá je základom úspechu. Prírodné tapety je potrebné inštalovať na čisté a vyrovnané steny, aby bol výsledný efekt čo najlepší. Využite preto maľovanie firiem Bratislava, prípadne si vyberte iné mesto, ktoré je k vám bližšie. Maľovanie kancelárskych priestorov je „disciplínou“ ktorú by ste určite mali zveriť odborníkom.

Okrem toho, ak sa rozhodnete pre korok alebo mach, ostatné steny nemusia ostať biele, ale môžete ich farebne prispôsobiť. Týmto spôsobom ľahko vytvoríte kancelárie alebo zasadacie miestnosti imitujúce prales, púšť alebo trebárs aj zelené lúky. Skúste vymeniť obyčajnú bielu za iné farby, ktoré vo vašich kanceláriách vytvoria príjemnú atmosféru. Ak sa chcete poradiť o výbere konkrétnych farieb na steny, Maľovanie LUX je partnerom, ktorý vaše kancelárie premení na miesta plné inšpirácií.

malovanie firiem bratislava
Maľovanie firemných priestorov v Bratislave malovanielux.sk

Budovanie eco-friendly firemnej kultúry je aj o detailoch

Budovanie eco-friendly firemnej kultúry má rôzne podoby. Zapájať sa môžete do rôznych aktivít a ekologických programov. Vysádzanie stromčekov, upratovanie verejných priestorov alebo napríklad dôsledné triedenie odpadov. Možností, ako dať najavo svoje postoje je veľa a často ide doslova o detaily.

Ak chcete začleniť udržateľnosť do svojej firemnej kultúry, mali by ste každého zamestnanca resp. člena vášho tímu s touto filozofiou dôkladne oboznámiť. Ekologicky udržateľné riešenia môžete začať bez veľkých investícií uplatňovať na rôznych úrovniach. Jedným z nich je, ak začnete využívať výlučne bio boxy na jedlo, alebo akékoľvek plastové riady nahradíte ekologickejšou alternatívou.

bio boxy na jedlo
Papierové boxy na jedlo markbal.sk

Na záver, máme ešte jednoduchý tip. Aby bola vaša firma viac eco-friendly mali by ste zvážiť, aké obaly používate. Mali by byť výlučne z recyklovateľných materiálov, čo už dnes neznamená prakticky žiadne obmedzenia, keďže ich ponuka je mimoriadne široká. V tomto smere pre vás bude určite zaujímavá ponuka spoločnosti Markbal, kde nájdete moderné obalové materiály, dekorácie a riady na rôzne príležitosti. 


Zdroj: pixabay.com, naturaldesign.sk, malovanielux.sk, markbal.sk

Poznáte tieto moderné spôsoby stravovania a dôvody ich popularity?

16.05.2021

Zdravie máme iba jedno a ak patríte medzi ľudí, ktorým na ňom naozaj záleží, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovanie. Obsah jedálnička v skutočnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu a čo je pozitívne, stále viac ľudí sa ho snaží zodpovedne zostaviť. Odklon od fast foodov, nezdravých a ťažkých jedál môže vášmu zdraviu len pomôcť. [...]

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

15.05.2021

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže. Existuje [...]

Rekonštrukcia starej garáže: od podlahy až po strechu

14.05.2021

Nebolo vždy zvykom, aby bola garáž súčasťou domu. Častým výsledkom pristavovania sú samostatne stojace a nezateplené garáže. Problém však nastáva, ak dôjde k rekonštrukcii domu a samotnej garáži sa už nevenuje žiadna pozornosť. Napokon, kvôli havarijnému stavu sa stará garáž stane akurát tak skladiskom pre nepotrebné veci bez toho, aby plnila svoj [...]

zbraň, vražda, zločin, pištoľ

Guvernér Južnej Karolíny podpísal zákon schvaľujúci popravu zastrelením

17.05.2021 21:23

Od väzenských úradov legislatíva po novom vyžaduje, aby používali elektrické kreslo alebo popravu zastrelením v prípade, že nie je dostupná smrtiaca injekcia.

Mária Kolíková

Kolíková pri počte obvinených v kolúznej väzbe nehovorí celkom pravdu

17.05.2021 19:14

Ministerka spravodlivosti interpretuje snahu opozície a koaličného hnutia Sme rodina o zmenu kolúznej väzby ako falošne motivovanú. Vraj sa len snažia dostať z väzníc svojich nominantov.

Marihuana

OĽaNO je za úpravu trestov za marihuanu, o podobe novely chce diskutovať

17.05.2021 18:51

Poslanci zároveň pripomenuli, že v hnutí prísne dbajú na to, aby spravodlivejšie nastavenie trestov neznamenalo uvoľnenie drogovej politiky, prípadne zvýšenie ich predaja.

Rudno nad Hronom / Povodeň / Potopa /

Nad obcou Rudno nad Hronom sa pretrhla nádrž, hlásia jednu obeť

17.05.2021 17:48, aktualizované: 20:25

Voda pretekala cez celú obec a zatopila pivnice rodinných domov. Hasiči budú z jedného domu zachraňovať tri osoby, ktoré sa nedokážu svojpomocne dostať von.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 23572x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu